Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A japánoknak hogy sikerült...

A japánoknak hogy sikerült elveszíteniük a tengeri csatákat a második világháborúban, amikor repülőik mindvégig jobbak voltak az amerikai repülőknél?

Figyelt kérdés

Először az A6M Reisen-ek hozták a frászt az amerikai Buffalo / Wildcat / Warhawk pilótákra, később a Ki-84 Hayate-k és N1K Shiden-ek voltak képesek aránytalan veszteségeket okozni a Corsair / Hellcat / Mustang pilótáknak.


Volt nem egy olyan légiharc, amiben 10 Hellcat támadt 2 N1K2 Shiden-re, és abban a légiharcban az amerikaiak 4 Hellcat-et vesztettek, míg a japánok meg egyetlen gépet sem.


2014. okt. 20. 23:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tengeri csaták nem csak a repülőgépeken múlottak. Alapvetően rengeteg hírszerzésbeli és egyéb félrevezetésekből eredő taktikai hibát követtek el.


A haditechnika meg erről szól, folyamatosan fejleszteni, felülmúlni a másikat. A Zeroknak is hamar meglett az ellenszere, és minél előrehaladottabb a háború, annál jobban kimerülnek az erőforrások, főleg a jó pilóták.


Na meg, hiába a jó gép, érdemes nézni a gyártási számokat is. N1K-ból 1500 épült, Hellcatből 12 ezer, Mustangból 15 ezer. Ez általánosságban elmondható az akkori szövetséges hadiiparra, hogy ontotta magából a hadianyagot míg a Japánok, németek véges erőforrásokkal, folyamatos bombázások mellett kellett építsenek.

2014. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Először is az amcsik túlerőben voltak a másik hogy gyakorlatilag semmit nem harcoltak addig. Igazából az egyetlen komoly ellenfelük a japánok voltak. Viszont amerikának annyi pénze és embere maradt még meg hogy simán legyűrte a japánokat és még két atombombát is ledobott a civilekre, amíg munkatáborba zárta az amerikában élő japánokat.
2014. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ahhoz nem kis tehetség kellett, hogy sokkalta jobb gépekkel, katonákkal kezdeményező félként csaták tömkelegét vesszék el :D


A japánok egyszerűen elfelejtettek felderítő repülőket és beszervezetteket / állománybelieket küldeni az amerikai / ausztrál / brit csapatmozgások megfigyelésére ?

2014. okt. 21. 00:06
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Később az amerikaiaknak átlagban jobb gépeik lettek mint a japánoknak. A Kawanishi N1K inkább egyenrangú gép volt a Corsair-el vagy a Mustanggal. A Ki-84 pedig a japán repülőgépfejlesztés csúcsa volt ami hadrendbe is állt (meg még a Kawasaki Ki-100) és igen ez már mondható jobbnak az amerikai gépeknél, de itt sem beszélhetünk teljes fölényről azért. És fontos, hogy a Ki-84 a szárazföldi légierő gépe volt míg az N1K a tengerészeté. Igazából itt is ugyan az történt mint ami Németországnál. Azoknak is hiába volt Me-262-esük egyszerűen túl kevés volt a gépekből ráadásul üzemanyag, alkatrészhiány és még pilótahiány is. Ellenben az amerikaiak ontották magukból a szintén fejlett és jó gépeket és nem nagyon szenvedtek hiány semmiből se. Szóval a vereségekben a nyersanyaghiány is közrejátszott nem kicsit. Meg a japán légierő legnagyobb részét nem a Ki-84 meg N1K és hasonlóan fejlett gépek tették ki hanem sok régebbi típus mint pl a Mitsubishi Zero vagy Ki–43 aminél a Mustangok meg a Corsairek vagy a P-38-asok jobbak voltak (igaz azért ezek nem voltak így sem könnyű ellenfelek).
2014. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 progizo ***** válasza:
Én úgy tudom, az volt a fő baj, hogy nem vonták össze a hadiflottájukat (ami nagyobb volt az amerikainál), hanem sokszor elaprózva támadtak, így meg az amcsik győzhettek.
2014. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Számos japán tengerész tiszt tanult az USA-ban (elsősorban mérnöki és gazdasági szakon). Ismerték az amerikai gazdaság szerkezetét és teljesítményét.

Jamamoto elképzelése szerint egyetlen nagy csatában meg kell roppantani az USA-t vagy legalább is egy éve belül térdre kell kényszeríteni, különben -ismerve az amerikai ipar képességeit - a gazdaság rákapcsol és a háborút japán elveszíti.Amikor rájött, hogy a pearl-harbour-i támadásnál nem voltak meg az amerikai anyahajók már marjára érezte, hogy baj lesz.

Mellesleg mint fentebb írták a japán repülőgépek nem voltak egyértelműen jobbak, mellesleg a háború alatt nem igazán tudták őket fejleszteni. Az USA viszont fejlesztett, és kb 1942-re már az új gépei erősebbek, és ellenállóbban voltak mint a japán repülők. Modern technikában (pl rádiófelderítés, és radar) a japánok messze el voltak maradva.

2014. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Okés, az amerikaiak egy idő után jobb gépeket gyártottak, mint az amerikaiak, de viszont az ausztrálokat lezúzhatták volna. Az ausztrálok borzalmasan elavult Spitfire-ekkel és P-40-esekkel rendelkeztek, és mégsem lépték meg ellenük a partraszállást.
2014. okt. 21. 17:57
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

És azzal mit értek volna. Legyőzi az Ausztrál légierőt, ahhoz kevesen vannak, hogy megszállják Ausztráliát, mellesleg pedig a Csendes óceánt meg az indiai óceánt az amerikaiak uralják.

Hallottál már olyat, hogy utánpótlás???

2014. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ausztráliában sok vasérc, szén és olajmező van, és ha ezeket megszerezték volna, akkor fel tudták volna venni a versenyt az USA-val.
2014. okt. 21. 18:17
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Úgy mellékesen Ausztrália közelében ott voltak az amcsik is. Lásd első nagyobb és mindkét fél számára veszteséges Korall tengeri csata, onnantól gyakorlatilag csak visszafele haladtak a Japánok.
2014. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!