Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érettségi után hol van pilótak...

Érettségi után hol van pilótaképzés? Írtam a szolnoki repülőtiszti fősulinak, de soha nem méltattak válaszra.

Figyelt kérdés
Lehet-e még jelentkezni utólag? Illetve, ha igen melyik szakon belül? Repülő-hajózó szakirány? Bocsánat, de nincs leírva, hogy melyikből lehet pilóta, mindegyikhez csak műszaki van írva...

2014. júl. 24. 12:19
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
2014. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

katonai pilotaképzés vagy civil?


Civil képzést nemtudom hogymegy.


Katonai pilótának csak akkor mehetsz ha van diplomád.

Lényegtelen milyen diploma de diplomának kell lennie, ezután katonai alkalmassági (fokozott szint) stbstbstb.

Toborzóiroda!

2014. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Katonai pilótára gondoltam nyilván. Vadászpilótának készülnék, ezért szerettem volna a szolnokira jelentkezni (mert ez az NKE iskolája) és nem tudom, hogy most lehet-e megint. Én nem diploma után akarok elmenni, hanem olyan helyre, ahol fősulin/egyetemen tanítják...
2014. júl. 24. 13:16
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyíregyházai: közlekedésmérnöki alapképzési szak – légiközlekedési hajózó szakirány


5 000 000 Ft /FÉL ÉVENKÉNT. Nem ment el a józan eszem emberek -.- Ejtve, továbbra is a szolnokiról várok infókat

2014. júl. 24. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Így tudsz jelentkezni csak vadászpilótának. Nézd meg a követelményeket. Diploma!


Az NKE külön nem képez pilótákat. Tudom mert ide készülök és kérdeztem róla.

2014. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
illetve legalább fősulin/egyetemen kell hogy tanulj 2 évig.
2014. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az biztos hogy nem a repülő-hajozó szakirány.


A katonai üzemeltetés az müszaki szakirány, és 3,0 dioptria a max. Tehát pilótát itt 100% hogy nem képeznek.

2014. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érettségi után nincs, érettségit egy majom is szerezhet, így nem visznek onnan senkit, hogy aztán vadászgépekkel akarjon röpködni (még ha nem is az az első lépcső). Diploma már kicsit meredekebb, mivel nyílván műszaki vagy katonai szakokról érkezőket részesítik előnyben. Szerintem jobban jársz, ha nekifekszel egynek, mert egyrészt lesz időd gondolkodni a dolgon, miközben talán szerzel egy jól fizető diplomát is, ha közben kiábrándulnál a dologból (vagy mehetsz tovább a toborzáshoz).
2014. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem ._. köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 4. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!