Már lett volna harmadik világháború, ha nincsenek a nukleáris fegyverek?
Olvastam, hogy csak a nukleáris elrettentés miatt nem volt közvetlen háború a NATO és a Szovjetunió között.
De a kommunista Kínának is nagyon ellenséges volt a viszonya az 50-es, 60-as években Oroszországgal és az USA-val is, mely magában rejtette egy nagy háború kockázatát.
Nem gondolom az hogy a fegyverektől függően döntenének háborúról.
Régen is volt atom, vegyi támadás, de csak a legvégső esetben nyúltak hozzá. Ez sem volna másképp, a mai világban, senkinek nem érdeke hosszú évtizedekre megnyomorítani az emberiséget, attól hogy a hatalmak egymásnak esnek.
Először próbálnák fegyveres erővel elérni a céljaikat, azonban biztos lennének országok földrészek ahová nukleáris támadással intéznék el a dolgot.
Egyértelműen igen. A két világháború okozta sokkig a világ történelme permanens háború volt, azóta viszont annyira tartanak a következményektől, hogy olyan vitákat is tárgyalóasztal mellett rendeznek, amik korábban biztosan invázióba torkolltak volna.
Európa nagy részén például 70 éve békeidő van, ami előtte szinte elképzelhetetlen volt.
Tulajdonképpen a világháborúk, és különösen a nukleáris fegyverek hívták életre az ENSZ-t és indították be a nemzetközi jog fejlődését.
Persze ezzel az óvatossággal vakmerőbb vezetők vissza is tudnak élni, lásd terroristák, vagy éppen Putyin, aki azért meri rángatni a nyugat bajszát, mert tudja, hogy az nem mer egy atomhatalommal szemben szigorú ellenlépéseket alkalmazni.
A lényeg tehát az, hogy még a legrosszabb dolgokban, mint az atomfegyverek, is van valami jó, és ez pedig a meglehetősen stabil béke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!