Mik lennének a hatásai egy esetleges 3. világháborúnak?
Konkrétan két forgatókönyvre szeretnék véleményeket kérni:
a.) A világ vezetőinek van annyi esze, hogy teljességgel mellőzi az atom használatát, így csak a "hagyományos" fegyverekkel hadakozva zavarnák le. Hány embert rántana magával, és melyik nagyhatalmak feszülnének igazán egymásnak. Egyáltalán eléggé érettek arra a vezetők, hogy elkerüljék az atomfegyverek pusztító hatását?
b.) Valaki megnyomná a "nagy piros gombot", és a zéróval tenné egyenlővé a mai életformák nagy részét. Vannak olyan területek, amelyek viszonylag védettek maradhatnának, esetleg utána még elképzelhető lenne az élet a Földön?
Kicsit lehet, hogy hülyén hangzanak a kérdések, de kíváncsi vagyok rá, hogy más embereknek mi a véleménye erről.
igen, komolyan oroszország komolyan a határokat feszegeti, de ha nyugat(főleg usa-ra gondolok) úgy dönt, hogy beveti a hadsereget, akkor is az atomfegyverek csak a legvégén kerülnek elő, amikor az egyik fél érzi, hogy nincs esélye
de addig akér több év is eltelhet
ha a nyugat felhergeli az oroszokat(egy háború esetén elég hamar bekövetkezik), akkor rögtön elzárják a csapokat, szó szerint, és képletesen is:
"Az éves magyar gázfogyasztás majdnem 12 milliárd m3, melyből az orosz import 8,9 milliárd m3 (74%). A földgáz adja a magyar energiafelhasználás 44,3%-át, kulcsszerepe van a vilamosenergia-termelésben, a háztartások önálló energiafogyasztásában és a távfűtés terén.
A magyar stratégiai földgáztároló-kapacitás 1,4 milliárd m3 (az éves fogyasztás kb. 10%-a), ugyanakkor ez kiegészül a kereskedelmi tárolókkal, így a teljes tartalák 6,1 mrd m3, ami térségi viszonylatban legalábbis kiemelkedő, és így stratégiai lehetőség. (az észrevételt köszönjük!)
HU olajfogyasztása 161.000 hordó per nap, amiből 160.000 hordó orosz importól származik. Az olaj és származékai adják HU energiafogyasztásának 24,2%-át.
A magyar villamosaenergia 40%-át a paksi blokkokban állítják elő, melyek éves 295 tonnás urániumfelhasználását 100%-ban Oroszországból fedezik." forrás: [link]
itt abban a pillanatban újra a XVIII.-ik századba kerülünk
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!