Milyen a katonaságnál elfogadott fekvőtámasz?
Egy haverommal idén szeretnénk felvételizni a katonasághoz és egy beszélgetés kapcsán felmerült az, hogy milyen is az elfogadott fekvőtámasz. Szerinte a könyöknek hajlításkor teljesen a test mellett kell lennie, szerintem pedig nem kell leszorítva lennie, sőt, nagyobb távolság is lehet a test és a behajlított kar között. Youtube-n kerestünk videókat, ott azt figyeltük meg, hogy van aki így, van aki úgy csinálja (pl. https://www.youtube.com/watch?v=nkhI6ARUy5E&index=2&list=FLc.. vagy https://www.youtube.com/watch?v=mZDZamoHssc&index=3&list=FLc.. )
Szerintetek melyik a helyes vagy netán mind a két verzió elfogadott? Az nem nagyon érdekel, hogy testépítés szempontjából melyik előnyösebb, mivel jelen esetben nem ez a cél.
ma 22:21
És te miért rágsz a számba olyan hülyeségeket, amiket nem írtam le?
Leírom, mi a helyzet:
Rendőrség: 2000m-es futás (gyakorlatilag mint a cooper középsuliban), függeszkedés, felülés a kötelező. Fekvenyomás választható a függeszkedés helyett.
Honvédség: (altiszteknek T4, NKE-s tisztjelölteknek T3, DE! mindkettő ugyanazokat a formagyakorlatokat jelenti, csak más szintidő alatt)
3200m-es síkfutás, fekvőtámasz, felülés. Itt más nem kell.
Na ez a helyzet. NKE-n végeztem amúgy katasztrófavédelmi mérnökként.
"3200m-es síkfutás, fekvőtámasz, felülés. Itt más nem kell. "
Hjajjj.
Ha megnézted volna amit linkeltem le van irva hogy fekvő/húzockodásból választani lehet. Szóval fenn tartom a véleményt hogy még mindig nem 100%-os a tudásod a HHK-val kapcsolatban. (amit meg is értek mivel RTK-n végeztél viszont akkor ne állitsd úgy mintha 100%-ig tudnál valamit)
""3200m-es síkfutás, fekvőtámasz, felülés. Itt más nem kell. "
Hjajjj.
Ha megnézted volna amit linkeltem le van irva hogy fekvő/húzockodásból választani lehet. Szóval fenn tartom a véleményt hogy még mindig nem 100%-os a tudásod a HHK-val kapcsolatban. (amit meg is értek mivel RTK-n végeztél viszont akkor ne állitsd úgy mintha 100%-ig tudnál valamit)
"
Nem ott végeztem. Én 4 éve már dolgozom, 4 éve végeztem, mikor még ZMNE-nek hívták az NKE-t, és nem volt összevonva az RTF-el. BJKMK-n voltam hallgató, mivel mérnököt a rendőrtiszti fősulin nem képeznek, nem képeztek soha. Ott évente húszegynehány katasztrófavédelmi tisztet képeztek ki, de azok nem mérnökök. Az RTK-n, ami a nemzetvédelmi egyik karja, szintén nem képeznek katasztrófavédelmi mérnököt, csak 3-féle katasztrófavédelmi tisztet, tavalyi emlékeim szerint 3-féle szakirányon.
"még mindig nem 100%-os a tudásod a HHK-val kapcsolatban."
Soha senkinek nem lesz semmivel kapcsolatban 100%-os a tudása, de szerintem nem tévedtem eddig, csak te szeretsz kötözködni. Nem sikerült a felvételi, vagy miért orrolsz így azokra, akik csinálják a szakmát?
Így tehát egyelőre csak te vagy az, aki marhaságokat beszél. Központozni pedig tanulj meg szerintem, hasznos tudás az életben. Lehet nem b@.sszák ki az önéletrajzodat azzal a lendülettel, ahogy beküldted.
az előbb még NKE-t mondtál most ZMNE-t. Nem tudom régen hol képeztek Katasztrófavédelmiseket, de most csak az RTK-n képeznek.
Igen szeretek kötözködni ha hülyeségeket mondasz.
Mivel: Azt állitod Fekvő, felülés, futás van.
Abban pedig amit linkeltem még mindig benne van hogy a fekvőtámasz/húzockodás gyakorlatokból választani lehet.
Ezért még mindig nem nagyon értem hogy ha nem HHK-s voltál amin új a felvételi akkor miért bizonygatod az igazad.
Mellesleg, semmi közöd nincs ahhoz hogy sikerült-e vagy sem de ha már belenyomtad az orrod, átmentem alkalmasságin. Ezért vagyok tisztában vele hogy mi és hogy megy. Te pedig ha ZMNE-n végeztél az legalább 4 éve volt, azóta nem is 1x változott mind a ponthatár mind az alkalmassági.
Szóval fenntartom a véleményem, de semmi értelme vitatkozni igazából.
De nem kötözködni akartam amúgy, csak szimplán kijavítani mert húzockodni télleg egyszerübb a 100pontért mint 71 fekvőt lenyomni.
És ha a kérdezőnek is egyszerübb akkor jobb ha tud róla.
Megint kezded a ferdítést. Legalább a feltételezéseidben ne hazudozz már!
A kérdezőnek leírtam -szerintem érthetően- hogy az NKE-ről tudok nyilatkozni, mivel ezeregy ismerősöm tanul most ott, mind Bsc, mind Msc vagy posztgraduális tréning képzési formákban. Ezt követően leírtam, hogy én már régebben végeztem, és még ZMNE-nek hívták a most NKE-nek nevezett hungária körúti / hős utcai egyetemet, amikor én befejeztem ott a tanulmányaim. Utálok fölöslegesen magyarázkodni, de nehogy már neked legyen igazad, csak mert vérlázítóan hazudozol.
"De nem kötözködni akartam amúgy, "
Mégis pontosan ezt teszed.
jó nekem tökmindegy legyen neked igazad nem igazán érdekel.
Az alkalmasságival kapcsolatos dolgokról akartalak csak kijavitani amit nem irtál le pontosan.
A többi meg hogy milyen ismerősöd hol van nem igazán foglalkoztat, sajnálom ha 30hoz közelitve, egy katasztrófavédelmi szakot végezve, ahol sokkal durvább dolgokkal találkozhatsz, egy ilyen apróság felhúzott. Nem állt szándékomban.
MOST VOLTAM FELVÉTELIN !!!!
a kéznek VÁLLSZÉLES pozícióban kell lenni lényegében majdnem össze kell érnie a két nagy újnak, lemész- és amikor visszanyomod magad akkor un. csontos alátámasztással kb fél- egy másodpercig megtartod magad és utána újra ezt ismétled
EGYIK VIDEÓBAN SEM SZABÁLYOS !!! a lényeg a vállszéles pozícióban van NKE AA, hivatalos tartalékos mindenkinek ez a szint kell és nagyon szigorúan nézik, hátul a lábat meg lehet támasztani egy zsámolyban és mindíg egyenesen vagy felfelé kell nézni
jónagy ujjaid lehetnek ha vállszéles támaszban majdhogynem összeérnek.
De amúgy korrekt. Igazából az eddigiekből úgy vettem ki hogy az AA-n kicsit szigorubban nézik mint az NKE-HHK-n és a szerződéseseknél a fizikait.
(Az időpontból itélve gondolom te is AA-n voltál utolsó)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!