Miért ünneplik a neonácik a 1945-ös budai kitörést?
ugyan olyan esemény nekik mint az átlag magyar állampolgárnak a 56 os forradalom
egy esemény amikor sokan meghaltak mégis bukás lett a vége
megkérdezel egy spanyolt vagy indiait vagy szinte a fél földet mi történt 56 okt 23. azt se tudják mit kérdeztél mert nekik nem jelent semmit
#12
Mond neked valamit a Molotov-Ribbentrop-paktum?
"Ha nem mentek volna a Szovjetunióba, akkor nem jöttek volna ide."
Az a helyzet, hogy azt nem ők döntötték el, hogy hova menjenek. Hitler úgy döntött, hogy támadnak és menni kellett.
Ezek az emberek nem tehettek a háború kirobbantásáról, de becsületesen védték a hazájukat, amikor arra került a sor.
"Európa =/= náci Németország"
Pedig inkább, mint a Szovjetunió.
És akkor csak a kettő közül lehetett választani.
"A kitörésben 14 000 német, 2000 magyar és 2500 nyilas, illetve civil vett részt. Mi ünnepelni való van ezen?"
Ebből Kb. 700 élte túl. Nem ünnep, megemlékezés.
"Tulajdonképpen a főváros pusztulásáért a felelősök azok, akiknek a maradéka ezt a kitörést végrehajtotta. Mégis őket kell éltetni?"
Hogy lennének már ők a felelősök a főváros pusztulásáért? Hitler nem akart megadást sem kitörést. Akik ezt eldöntötték ezzel megszegték a parancsát, szembe mentek az akaratával. Választaniuk kellett a fogság vagy a lemészárlás között, így az egyetlen katonához illő megoldást választották - megpróbáltak kitörni.
"de közben le akarják bontani az elesett orosz katonák emlékműveit"
Már bocsánat, de a megszállóknak nem szívesen állítanak sehol emlékművet. Az orosz katonai források SOHA nem említik a magyarországi hadműveleteket felszabadításként, megszállás, okkupáció a neve ennek.
"A nagy különbség ugyanakkor az, hogy a német (és sok százezer magyar) katona elment hazájától több ezer kilométerre megtámadni egy másik nép polgárait, akik őket soha nem bántották"
Könnyű a mai információk birtokában ítélkezni. Csakhogy '41 - ben volt egy kassai bombázás. Homályosak a körülmények, de a gépek szovjetek voltak. A kommunista történetírás szerint német provokáció volt, ám erre semmi bizonyíték nincs.
"Mond neked valamit a Molotov-Ribbentrop-paktum?"
Nekem igen. Sztálin és Hitler megegyezett, noha mindketten tudták, hogy ez a egyezség nem lesz hosszú életű. Hitler maga csak '50 körül akarta megtámadni a Szovjetuniót (Speer emlékiratai), de Sztálin gyorsabb volt. Kimutatható (Ungváry pár évvel ezelőtti cikke a Rubicon - ban olvasható volt), hogy a Szovjetunió - lakosság arányában is - már a '30 - as évektől többet költött fegyverkezésre mint a hitleri Németország. Sztálin támadni készült, azaz mindenképpen háború lett volna.
" Sztálin támadni készült,"
Irakban meg voltak vegyi fegyverek. Aham...
"Már bocsánat, de a megszállóknak nem szívesen állítanak sehol emlékművet."
A szovjet megszállóknak -akiket előzőleg megtámadtak- nem szívesen, de közben megemlékeznek a "hős" német megszállókról. Ennyire nem érzed az ellentmondást?
"A szovjet megszállóknak -akiket előzőleg megtámadtak- nem szívesen, de közben megemlékeznek a "hős" német megszállókról. Ennyire nem érzed az ellentmondást?"
A kitörésről emlékeznek meg nem a hős német megszállókról. Akkor és ott a történelem összesodorta a katonákat, átmenetileg egymásra voltak utalva, kényszerhelyzetben.
És a megszálló németeknek nincs emlékművük. A megszálló szovjeteknek van. Nem érzed az ellentmondást?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!