Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Svejcet miért nem támadták...

Svejcet miért nem támadták meg 2 évszázada háborúban senki sem?

Figyelt kérdés
Napóleoni háborúk, I & II világégés : lángokban európa mindenhol, kivéve Svájcot, de miért?
2014. jan. 26. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nem volt értelme.
2014. jan. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert már régóta ott tartja minden fejes a pénzét.
2014. jan. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert senki sem ért rá.
2014. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden háború a hatalomért és pénzért zajlik. Ahol a háború folyik, semmi nincs biztonságban. Ezért minden háborúzónak kell egy hely, ahová menekíti az összeharácsolt vagyont, hogy a rosszabb időkben is legyen jóléte.

Ilyen hely úgy keletkezik, hogy tartós tapasztalat van arra, hogy abban megbízhat, nem verik át. A bizalom megszerzése egy hosszadalmas, bonyolult folyamat, amelyet Svájc évszázadokon át felépített nagyon tudatosan. A hegyekkel való elzártsága is segített ebben. Aztán fokozatosan mindenki rájött, hogy ha ezt a helyet ő is elfogadja, akkor mérhetnek rá bármekkora vereséget, itt mindig megtalálja amit összerabolt, mert másoknak is ez az érdekük - nekik is kell egy hely.

2014. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert relatíve kevés nyersanyag van ott ennek ellenére nehéz megközelíteni pláne egy hadsereggel és védeni is elég könnyen lehet. A svájci trezorokat meg nem érdemes kifosztani, mert egyrészt a jövőben személyes példamutatás okán az első rabló pénze sincs ott biztonságban, másrészt az egész világot magára haragítja ezzel az illető, szövetségeseit, ellenségeit egyaránt. Semelyik ország elitje nem szereti, ha lenyúlják a pénzét. Valamint a nemzetközi humanitárius szervezetek képviselőinek lemészárolása sem javít sokat a behatoló renoméján.


Svájc tudatosan építette ki ezt a semleges külcsínt társadalmi és környezeti tényezők csak rásegítettek erre. Nem érdemes senkinek sem megtámadni. Ők meggazdagodtak és töretlen béke és demokrácia van náluk.

2014. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Napoleon megtámadta.

Egyébként utána valóban nem háborúzott. A Napleoni háborút lezáró 1815ös párizsi szerződésben a nagyhatalmak (Német/porosz/ország Oroszország, Ausztria, és Anglia) garantálták a függetlenségét.

Ahogy mások is írták Svájc semmivel nem rendelkezett amiért érdemes lett volna harconi. Egyébként pedig marha jól szervezett haderővel rendelkezett ami - ha nem is győzött volna - igen-igen nagy veszteségeket okozott volna a támadónak.

Utoljára Hitler volt az akitől tartaniuk kellett, azonban némi kedvezményt adtak a németeknek, amiért azok nem erőltették a megszállást.

2014. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyereség nem áll arányban az elfoglalással járó veszteséggel. Legfőképpen ezért, illetve mert mindenki ott tárolja a vagyonát.

A II. világháborúban volt egy "mini légiháború" mikor a svájci légierő földre kényszerített minden légtérbe belépő amerikai bombázót. Többször is ott dobták le a pilóták a bombákat, erre volt ez a válasz.

2014. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!