Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborúban kik használják...

Háborúban kik használják ezeket, és hogyan?

Figyelt kérdés
Az aknákat,lángszórót,és az aknavetőt.Jelenkorra gondolok és Magyarországon vannak ilyenek?

2014. jan. 4. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Vannak Mo.-n. Csakhogy nem rendeltetésszerűen használják:

aknák: a második vh.-ból maradtak itt.

lángszóró: disznóvágás

aknavetők: na jó ezzel megfogtál. Erről nem tudok semmit.

Egyébként Mo.-n alig vannak katonák, azok is dísznek ( pl. Márc. 15. ). A többi katona kint van Afrikában harcol egy olyan háborúban, amiben mindegy, hogy győztesen vagy vesztesen kerülünk ki ( mint világ vs. terroristák ) mi semmit nem nyerünk rajta. Természetesen vannak akik azt hiszik, hogy olcsóbb lesz az olaj, meg a benzin, de most hivatalosan 220 Ft benzin, a többi adó. Szóval nem lesz olcsóbb.

A haditechnikát hanyagoljuk, pár 2. vh.-s tankunk van, korszerűtlen, amit Afrikában használnak fegyvereket, az nem magyar tulajdon.

Kérdésedre válaszolva az első felére: a lángszórót nem használják, a többit úgy használják, ahogy azt kell. Elássák az aknát és ha rálépnek, akkor robban. Az akavetőket: cél befog, tűz. Robbanás.

2014. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát aknavetővel mondjuk nem szokás célt "befogni"

[link]


Tankjaink sem második világháborúsak, bár ettől tény hogy sok hasznuk nincs a hóhelyzeteket leszámítva.


Aknákat pl rengeteget használtak a Délszláv háborúkban, ott azóta is van bőven. Tudtommal próbálják egyre jobban visszaszorítani, tiltani a használatát, inkább kevesebb mint több sikerrel.

[link]

[link]


Lángszórók használatát meg valószínűleg szintén korlátozzák, másrészt nem tudom mennyi értelme lenne a mai modern hadviselésben.


Magyar katonák meg nincsenek Afrikában, az Ázsia...

2014. jan. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Tényleg, Ázsiában vannak! Este fáradt voltam, biztos azért gépeltem el. Ettől függetlenül: a tankok régiek, egy háborúban használhatatlanok, a katonák olyan háborúban harcolnak, aminek semmi köze nincs hozzánk, a mi fegyvereink másokhoz képes korszerűtlenek ( kivéve: kalasnyikov, MP-5, ehhez hasonlók, bár nincs sok ), külföldön nem a mi fegyvereinket használják. Lángszórót tudtommal a délszláv háborúk óta nem használnak, aknavetőket csak ( javítom ) Ázsiában (!) használnak, aknákat mindenhol használnak, ahol háború van, Mo.-n raktárakban és a világháborúból itt maradva a földben vannak.
2014. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aknavetőket ismét javítom, nem csak Ázsiában használják, Amerikában és szerte a világban használják a terroristák, ellenben a katonák csak Ázsiában alkalmazzák.
2014. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Aknavető: Tüzérségi eszköznek számít. Könnyű, viszonylag rövid lőtávolsággal. Alapvetően a gyalogos egységekhez vannak szervezve. Mo-on 120-as 82 (és a tervek szerint 81 és 60 mm-es) űrméretben használják. Az első kettő még szovjet szabvány az utolsó kettő már NATO.

Lángszóró. Szintén gyalogsági harc támogatására, objektumok, erődök ellen alkalmazzák. Mo-on a vegyvédelmi alegységekhez vannak szervezve, azonban harcban a lövészegységekhez vezénylik őket.

Aknák (semmi közük az aknavetőhöz): Sokféle van. Az irányított aknákon kívül kezelőszemélyzetet nem igényelnek. Általában védelem kiegészítésére, vagy visszavonulás biztosítására használják.

Az előttem szólóknak: Csak a gyalogsági aknák vannak betiltva.

2014. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a Közszolgálati Egyetem Hadtudományi karán a katonai vezetői szakra is csak azért van 30x-ros túljelentkezés mert nincs katona Magyarországon... Ha nem tudsz semmit a hadseregről, ne írogass inkább kedves első. Körülbelül 13 000 fő azoknak a száma akik a klasszikus katona szerepet töltik be, és 15 ezer azoknak a száma akik más beosztásban vannak a honvédségnél, meg a hatalmas tábornoki kar ugye.
2014. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!