Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy nukleáris háború kitörése...

Egy nukleáris háború kitörése esetén megtudná védeni teljes mértékben az USA-t és szövetségeseit köztük Magyarországot is az amerikai rakétavédelmi rendszer?

Figyelt kérdés
Hogyan működik egy ilyen rendszer elméletben? Hogyan hárítja el a nukleáris rakétákat?

#háború #rakéta #nukleáris #védemirendszer
2013. dec. 21. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért védené meg?
2013. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre nem lesz olyan aki hiteles választ tudna adni. Nekem az a magánvéleményem, hogy az USA-t szerencsével talán meg tudná védeni közvetlen találattól, de a szövetségeseit egyáltalán nem, sőt, pont felettük robbannának a bombák, ha sikerül őket leszedni elhárító rakétával. De egy egy totális nukleáris háborúnál mindegy is, mert több száz vagy ezer atombomba az egész Földre kifejtené hatását. Ha nem is konkrétan sugármérgezésben halna meg az USA lakossága, akkor is szimplán összeomlana a világgazdaság, jelentős szárazföldi és tengeri terület menne a kukába évtizedekre, évszázadokra, nem is hiszem, hogy ezt egy állam is túlélné.
2013. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a rendszerek felfoghatók egy nagy kiterjedésű felturbózott légvédelmi rendszernek, ahol radarokkal és elhárítórakétákkal lelövik a ballisztikus pályán a bejövő rakétákat. A kérdésre válaszolva, kizártnak tartom. Ha csak oroszorszg több ezernyi rakétájára gondolsz és a technológiai bizonytalanságára, képtelen lenne ezzel perpillanat az usa megbirkózni. És magasról szarna más országokra, magát se tudná megvédeni ennyi rakéta ellen egyszerre.
2013. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. Még az USA-t sem. Ezt nem is titkolják és soha nem is titkolták. Ha belegondolsz, hogy szüleinknek még tanították, hogy mit kell tenni atomtámadás esetén, vagy felidézed azokat a dokumentumfilmeket, ahol amerikai iskolásoknak tanították a suliban ugyanezt, akkor látható, hogy mindkét fél tudja, hogy a rakéták egy része mindenképpen átjön a "szűrőn". Hogy ez 10% vagy 30%, az a becsapódás helyén lévőknek tökmindegy, valójában azonban egyáltalán nem (a válaszcsapás szempontjából főleg), na ezért vannak a ABM - Anti-Ballistic Missile - rakéták.

Amikor az amerikaiak rakétákat telepítenek Lengyelországba, vagy Romániába, sosem arról keseregnek az oroszok, hogy hát ezek után nem tudnak majd rakétákat kilőni, hanem CSÖKKENTI az ő csapásmérő képességüket.

A rendszer úgy működik, ahogy előtted leírták: a ballisztikus rakéták, mint a nevük is mutatja, általában előre kiszámolt ballisztikus pályán repülnek, amiket ezek az ABM-ek "kiszámolnak" és elfogják őket.

Csak hát vannak olyan rakéták is - pl. amiket Oroszország most Lengyelország határára telepített - amelyek nem ballisztikus pályán repülnek, a pályájukat folyamatosan változtatják, ráadásul a repülés utolsó szakaszában cirkálnak, vagy tán még "ál-robbanófejeket" is elengednek és bizony ezek némelyike is tud nukleáris robbanótöltetet szállítani.

2013. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

saját magát se tudná megvédeni egy ország se


ez ugyan az a duma mint a 60 évekbe vetítettek a sulikba usa szerte ha látod a gombafelhőt bújj az asztal alá és semmi baj nem lesz


tegyük fel hogy egy országnak van 500 elhárító rakétája de kilőnek rá 50 atomrakétát manapság egy ilyenbe nem 1 töltet van pl mondjuk 5 az 250 töltet a védelem meg 20 % os hatékonysággal szedi le ezeket akkor is több mint a fele betalál

akinek atombombája van nem 50 rakétát fog kilőni hanem szinte mindet pont azért mert ha nem nyomja le az ellenfelét elsőre tuti megy a válaszcsapás így meg talán kevesebbet kap

2013. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A rakétavédelmi rendszer nem, ahogy a 4. és az 5. is leírta.


Elsősorban az USA lövöldözgetné a rakétáit innen, de a kilőtt rakétákat pótolni is kéne,amit ugye nem erre a térségre preferálna, hanem tartalékba saját maga védelmében. A Haditengerészetüknek is vannak ilyen hajóik amik képeseket a ballisztikus rakétákat kilőni,de a nem ballisztikusokat nem, ez mellett a töltetekkel is számolni kell, Európa mindig is egy pajzs lesz az amcsiknak a ruszkikkal szemben, szerinted ha a Görög-Török háború idején nem csináltak semmit, akkor pont 1 őket is fenyegető atomtámadás miatt fogják a többieket védeni? Ha Európát szétszedik akkor erre már nem igazán jöhetnek, a ruszkik,mert kevés a túlnyomásos eszközük ehhez illetve rengeteg időt venne el a bonyolult logisztika,mert nagyon hosszú az út, a terület pedig használhatatlan. Többek közt ezért sem fogják használni őket.


Mivel ha valakire rálőnek egyet, a szomszéd állam nem fogja csak úgy nézni,sőt a hatótávban lévő egyik ország sem. Bármilyen hihetetlen, az orosz haditechnika jelentős része még a tömeghadseregnek készült, 2020 egy olyan dátum, amikorra az oroszok jelentősen csökkenteni akarják a hadseregük méretét vagyis ez így nem teljesen igaz, de már ők is professzionális hadsereget építenek. Lényeg a lényeg, az EU elég fájdalmas csapásokat tudna okozni a ruszkiknak, az amcsik meg rásegítenének. Szóval ők is kapnák az atomot,DE atomháborút nem robbant ki senki sem,mert nem hülyék. Nem érnének el vele semmi jót, ellentétbe rengeteg rosszat. Ezért is van egyezmény köztük,hogy a nukleáris fegyverek számát csökkentik (ami kérdés,hogy tényleg megtörténik-e). Az USA és Oroszo. soha sem fog háborúzni, nagy falatok egymásnak, lényegében két kontinens. Van egy határ ameddig lehet harcokat vívni, de ahhoz az utánpótlás a kulcsszó és általában az utánpótlások jelentősen gyengébb védelmet kapnak,mivel a frontra kerül a haderő nagy része.. Szóval nem lenne értelme. De nem, nem lenne képes teljes mértékben megvédeni senkit sem.

2013. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Főleg, hogy a ruszkik nem csak atomot használnának, hanem hidrogénbombát is. Hiába az elhárító rakéta, ők is bevetnének elhárító-rakéta elleni elhárító-rakétát.

New York, Los Angeles ez a két város bekapnak egy atomot vagy hidrogént, akkor kampec lenne az Amcsik gazdaságának. Az EU összes országának nincs tized annyi nukleáris fegyvere, mint a ruszkiknak.

2017. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!