Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit takar a nukleáris elfogóra...

Mit takar a nukleáris elfogórakéta? Hogyan történik a nukleáris rakéta elfogása?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk: [link]

amelyben az van hogy amerika tesztelt ilyen rakétákat, de nem járt sikerrel. Mi lehet a sikertelenség oka? Hiszen manapság már lézer vezérelt rakéták vannak, meg robotrepülőgépek. Akkor mégis hogy nem tudnak ilyen elfogórakétát alkalmazni?


2013. nov. 14. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azért az nem mindegy, hogy egy Hellfire rakétával tüzelsz aktív irányítással egy 4km-re lévő 50km/h sebességgel mozgó harckocsira, vagy egy 5 machhal száguldó elfogó rakétval próbálod meg keresztezni egy 27 000km-re lévő másik 5-10 machhal száguldó rakéta pályáját. Egy ~60*180 centis testet kell "eltalálni" ( azért nem kell pontosan, ha 50 méteren belül van az már jó ) egy 40*500*500 km-es téglatesten belül, úgy, hogy az még ott sincs :D


Ha már lézerrel kell irányítani az ellenrakétát egy MIRV ellen, akkor ott már nagy a baj :)

2013. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha eltalál egy ilyen elfogórakéta egy nukleáris rakétát akkor nincs nukleáris robbanás?
2013. nov. 14. 09:46
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen, mint az előzőből is láthatod, röviden és szemléletesen szólva arról van szó, hogy "kíméletesen" el kell találnod egy mozgó tű hegyét 100 méterről. Még ha követő számítással történik is a célzás, az érzékelés utáni vezérlés meghatározásához is idő kell. Ilyen méreteknél és sebességeknél ez már számottevő, és egy nagyon bonyolult, úgynevezett késleltetett vezérlést kell végrehajtani. Itt a kis számítási hiba is óriási. Ezt jelenti, hogy "nem járt sikerrel".
2013. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha eltalálja egy hagyományos töltetű eszköz, vagy csak a közelében robban, akkor nincs nukleáris robbanás, ahhoz ennél sokkal több kell. Viszont arra tökéletes, hogy darabokra szedje a robbanófejet, megsérüljön a vezérlés, a gyújtószerkezet és akkor már hiába csapódik be, nem tud felrobbanni.
2013. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor ma már egy atomtámadás nem is lenne veszélyes?
2013. nov. 14. 10:14
 6/17 anonim ***** válasza:

Félreérted. Amikor megsemmisítik a robbanófejet, akkor nincs nukleáris robbanás, ugyanúgy ahogy akkor sincs, amikor véletlenül elhagynak egy nukleáris légibombát repülőről.


Ha betalál a támadó rakéta , akkor ott lesz nukleáris robbanás és az előírásszerűen letarol majd mindent a közelben :)

2013. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Félreérted. Amikor megsemmisítik a robbanófejet, akkor nincs nukleáris robbanás, ugyanúgy ahogy akkor sincs, amikor véletlenül elhagynak egy nukleáris légibombát repülőről.


Ha betalál a támadó rakéta , akkor ott lesz nukleáris robbanás és az előírásszerűen letarol majd mindent a közelben :)"


Nem értettem félre, te értetted félre a kérdésem. Azt kérdeztem hogy ha vannak ilyen elfogórakéták akkor már nem kell félni egy atomtámadástól, mert az elfogórakéta megakadályozza azt hogy betaláljon a támadórakéta?

2013. nov. 14. 10:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Jaa, bocs. :)


Elvileg nem kellene félni, de mint látod még az amcsik rendszere sem működik,ebből kiindulva nem hiszem, hogy a többi országban ennél jobban működő rakéta elhárító rendszer lenne. Így nagy valószínűséggel, ha a rakéta elindul, az be is fog találni.


Ha jól tudom régen voltak olyan elképzelések, hogy termonukleáris töltető ellenrakétát kellene alkalmazni. Azzal a magas légkörben elég közelítőleg eltalálni, 1-2 km-ről is kinullázza a támadó eszközt. Csak ott meg a légköri radioaktív szennyezés lett volna sok :/

2013. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Salamon Bálint ***** válasza:

A kérdés arról szól, hogy mit takar a "nukleáris elfogórakéta".


Hidegháború idején még nem volt olyan precíziós irányítási rendszer, ami egyes rakétát mint pontcélt tudott volna leküzdeni, ezért a korai elfogórakétákat nukleáris töltettel szerelték fel (Project Nike-X). Ennek célja, hogy az elfogandó rakéta közelében felrobbantva megsemmisítse a célpontot. Mivel ez jellemzően a magaslégkörben történt volna, a saját rakétacsapások elindítását is akadályozta volna, másodlagos kihullást okozott volna és EMP sugárzással az elektromos hálózatokat is veszélyeztette. Ennek ellenére 1972-ig az USA és a Szovjetek is rendszerben tartottak ilyen ABM-eket.


Ma már pontos irányítási rendszerek léteznek, így akár csak egyszerű ütközéssel is el tudják pusztítani a közeledő ballisztikus rakétát (MIM-104F PAC-3 Patriot). Mivel a támadó rakéta robbanófejének működéséhez (robbanás) nagyon pontos időzítés és feltételek szükségesek, így attól nem kell tartani, hogy felrobban.

2013. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát igen ez nem egy olajos hordó ahhoz hogy robbanjon kémiai folyamatoknak kell végbemennie. Egyszóval nagyobb az esély hogy nem robban mint hogy igen.
2013. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!