Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire tudtak volna az...

Mennyire tudtak volna az 1956-os forradalom kimenetelén érdemben változtatni Franco önkéntesei?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a történelemben nincs ha, ezért nem is várok leoltós válaszokat.

De

Hogy lehetett volna megoldani például az utánpótlásuk?

Vereség vagy fogságba esés esetén velük hogy bántak volna a szovjetek?

Mire számítottak, bízhattak e abban hogy csak ő és a magyarok győznek vagy pedig az egész célja egy időhúzás lett volna, hogy a szovjetek és a nyugat egymásnak essenek?


2013. dec. 9. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Persze nincs "ha" és nem is jöhetett létre a dolog, mert az amerikaiak nem támogatták. Amúgy még alaposan utána kutatni ennek, mert elég kevés a forrás.


De ha teret adunk a fantáziánknak, s amit olvastam róla, talán lett volna esély változtatni. Franco nem volt "kispályás", komoly rangot ért el már fiatalon, nem volt ismeretlen számára a puskapor szaga, megnyert egy véres polgárháborút, keménykezű diktátor volt a Caudillo.

Amit lehet tudni, aszerint egy harcedzett - a német oldalon keleti frontot megjárt tiszt - lett volna az egység vezetője. Tegyük fel, hogy a nyitott határokon keresztül utánpótláshoz is jut, kiegészítve a magyar felkelőkkel, komolyabb fegyverekkel - hacsak nagyszámú páncélöklöt hoztak volna - sokkal komolyabb károkat okozhattak volna a szovjeteknek. Tegyük hozzá, a szovjetet így is meglepte a civilek kemény ellenállása. Voltak veszteségeik.

Természetesen a Vörös Hadsereget nem lehetett volna így sem legyőzni, de a fokozott veszteségek, az időnyereség talán jobb alkupozíciót adhatott volna egy esetleges - a nép által is támogatott - függetlenség párti kormánynak. A nyugati közvéleményt is sokkal jobban felrázta volna a felkelés.

2013. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy igaz és tényleg idejönnek.

Az akkori világ - és talán a világtörténelem - legerősebb és legnagyobb hadserege állt szemben Magyarországgal és annak csak egy elenyésző része özönlött ránk Ázsiából, szóval semmi esély nem lett volna jöhettek volna ide az olaszok vagy a jugók, semmi sem számított volna, esetleg több az áldozat, nagyobb a szenvedés.

56-ban csak a diplomácia terén lehetett "csatázni" és ott is dőlt el, mert a harctéren, ahol gép és ember küzdött, egy percig nem volt kérdés.

Az a szovjet hadsereg - mondjuk még a 60-as évek közepéig is igaz ez - bárkit a Földbe döngölt volna.

2013. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Úgy érted, ELLENFORRADALOM. Mert az volt. Franco fasisztái pont odaillettek volna a degenerált ellenforradalmárok mellé. De nem tudtak volna változtatni. A magyar nép szocializmust akart.
2013. dec. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar nép nem megjavítani akarta a szocializmust, hanem eltörölni. Független, szabad Magyarországért harcoltunk" Pongrátz Gergely.


A történelemben ritkán tapasztalható egységben, minden társadalmi osztály, munkások, értelmiségiek, bal-, és jobboldaliak, ateisták, keresztények és zsidók egységesen léptek fel a bolsevik önkény ellen. Nehéz lesz bebizonyítanod, hogy ellenforradalom volt. Végül is az volt, amennyiben "forradalminak" lehet nevezni a - ne feledjük - csalással nyerő kommunista vezetést. Nem nyerték meg a '45 - ös választást, és még csalással is csak szűken a '47 - est. Ez volt a "forradalom".


Az sem mellékes, hogy a mai parlamenti pártok mindegyike, politikai oldaltól függetlenül egyetért abban, hogy 1956 forradalom és szabadságharc volt. Sokban nincs, de ebben konszenzus van. Hivatalos, állami ünnep október 23.

2013. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Több lett volna kicsit a halot.
2013. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem Pongrátz Gergelyé és a Corvin közieké, akik még élnek, de mit tudtak ők tizen, huszonévesen a politika világáról, vagy akár a világpolitikáról.

56 nem volt ellenforradalom, sajnos. Volt egy olyan része is, de elenyészőek és ezek Mindszenty bíboros körül összpontosultak.

A pesti suhancok annyit érzékeltek az akkori eseményekből, amit a maiak, semmivel sem többet. Összetartotta őket a tömeg. Az egyetemisták kicsit többet. De jellemző, hogy nem olyan követelésekről beszélünk a mai napig sem, hogy mondjon le a kormány, ideiglenes államfőnek pedig nevezzék ki a hercegprímást (ekkor lett volna ellenforradalom), hanem Nagy Imrében és Kádár Jánosban - akkor még - bíztak, akik régi, keményvonalas kommunisták, nem szociáldemokraták, bár valóban nem bolsevikok. Nem akarták vissza a Horthy rendszer földesurait, sem a zsidó gyárosokat, a szocializmussal nem volt bajuk általánosságban véve. Vagyis inkább ezzel nem foglalkoztak.

2013. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ellenforradalom? Takarodj Kínába vagy harckocsik alá...


Nem valószínű,hogy az önkéntesei sokat segítettek volna.. Ellenben az oroszok az egészhaderőt nem tudták volna ellenünk fordítani. Rengeteg halott lett volna,de a ruszkiknak is fájt volna.. megállítani őket? Talán,de elég merész kijelentés. Ugyan olyan elbánásban részesültek volna,mint a magyarok esetleg mint a sajtósok (elvitték őket egy eldugott helyre és agyon lőtték őket,ilyen a drága kommunizmus.) A NATO meg esélytelen,hogy neki ment volna,mert azoknak az országoknak is talpra kellett állni a háború után.. No meg Szuezen kiegyeztek,mellesleg 3. vh-t, atomcsatát senki sem szeretett volna, hivatalosan pedig a NATO támadott volna..)

2013. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!