Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Franco által vezetett...

A Franco által vezetett Spanyolország miért nem állt a nácik mellé a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés
Hiszen ők támogatták a hatalomra jutását és fasiszta diktatúra volt ott is...
2012. ápr. 20. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
polgárháború után voltak és elég volt nekik az otthon rendet tartani
2012. ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hitler is mindent bevetett, hogy Spanyolország ne lépjen be a háborúba.
2012. ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Erről tudnál valami linket küldeni?
2012. ápr. 20. 19:04
 4/18 ThorgilsX ***** válasza:
Ez utóbbit én pont fordítva tudom, merthogy számoltak a spanyol hadba lépéssel. Viszont ha tudsz mutatni bármilyen anyagot szívesen elolvasom!
2012. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudom, hogy számolt vele és ez is lett volna a logikus lépés.
2012. ápr. 21. 07:14
 6/18 hollófernyiges ***** válasza:
Hitler odaígérte Gibraltárt a spanyoloknak ha segítenek az angol partraszállásban, de Francoék éppen egy pusztító polgárháborún voltak túl, és nem hiányzott nekik különösebben egy új vérengzés.
2012. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt logikus ha belegondolsz. Hitlernek épp elég gondja volt, hogy az olaszok beléptek, szerette volna elkerülni, hogy a spanyolok egy újabb frontot nyissanak. Gondolj bele. Spanyolországon keresztül így délről fenyegették volna Vichy Franciaországot és a megszállt területeket is. Spanyolország szinte semmiféle katonai erőt nem képviselt (akárcsak az olaszok) , így a németeknek őket is ki kellett volna segíteni, ahogy az olaszokat Görögországban és Észak-Afrikában. Hitler utólag azt mondta, hogy az olaszokon bukta el a háborút, mert miattuk majdnem két hónappal csúszott a Szovjetunió elleni invázió.

Ezeket "végrendeletében" írta le, és a spanyol kérdést többször hangoztatta is. Igazából azt nem tudom, hogy miből gondoljátok, hogy ő a spanyol hadbalépés mellett volt, mikor éppen az illogikus.

2012. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
a spanyolok viszont sok német hajót és tengeralattjárót fogadtak be a kikötőikbe.
2012. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért gondolom logikusnak, mert egy háborúban minél több szövetségésed van annál nagyobb az esély, hogy nyersz. A spanyolokat azért nem venném egy kalap alá az olaszokkal, mert az olaszok főleg az első világháború miatt voltak gyengék, meg persze a pocsék gazdaságuk miatt. A spanyolok nem harcoltak az első világháborúban, viszont abban igazatok van, hogy a polgárháború meggyengítette őket. Amúgy az olaszok még sokáig kitarthattak volna, ha olyan harci fegyelmük lett volna mint például a németeknek vagy az oroszoknak, de ez csak az én magánvéleményem.
2012. ápr. 21. 10:17
 10/18 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolkodol. Ebben az esetben minél több a szövetséges, annál több frontot nyitnak meg.
2012. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!