Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Franco által vezetett...

A Franco által vezetett Spanyolország miért nem állt a nácik mellé a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés
Hiszen ők támogatták a hatalomra jutását és fasiszta diktatúra volt ott is...
2012. ápr. 20. 18:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
te nem ismered a spanyhol polgárháború történetét. A spanyolok százszor olyan gyengék voltak mint az olaszok. Teljesen kizsigerelte magát az ország,elvágta magát a külvilágtól és még jó 20 évig harcolt a saját belsőell enzéákével. Semmi értelme nem lett volna beszállniuk a háborúba
2012. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 56%! Komolyan azt hiszed, hogy minél kevesebb egy oldalon a szövetségesek száma annál nagyobb az esély hogy nyernek? Ugye ezt te sem gondolod komolyan :)


[link]


"A második világháborúban - Hitler és Mussolini hosszas unszolása ellenére - semleges maradt." Tehát mégis akarta Hitler, hogy belépjen. És igazatok lehet, hogy valószínűleg a polgárháború miatt nem lépett be.

2012. ápr. 21. 12:16
 13/18 anonim ***** válasza:

Barátom, a háború nem olyan egyszerű dolog, mint a stratégiai játékokban megmutatkozik. Hitlernek egyáltalán nem volt érdeke Spanyolország hadbalépése, ezt ő maga mondja. A Gibraltár is egy érdekes dolog, később belátta, hogy Kréta helyett (ahova az olaszok miatt kellett mennie) jobb lett volna Gibraltárt megszállni. És ő maga mondta, voltak álmatlan éjszakái, nehogy a spanyoloknak eszükbe jusson megszállni Gibraltárt, mert akkor bizony neki a védelmükre kellett volna sietni. Szerinted Spanyolországot ki védte volna? Szent Jakab oké, és még ki?



És ha olvastad volna a Mein Kampfot, Hitler abban is megfogalmazza a pártszövetségekről (és ez kivetíthető a katonai szövetségekre is) a véleményét: Egyedül a legerősebb. Minél nagyobb az ún. összefogás, annál megosztottabb (a figyelem is).

2012. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Jó akkor másodjára kérlek, hogy valamit linkelj már be ami azt bizonyítja, hogy Hitler nem akarta Spanyolország belépését és arról is linkelj már be valamit, hogy az "egyedül a legerősebb elv" ami ugye a pártszövetségekre vonatkozott miért vetíthető ki a katonai szövetségekre? Mert ugye elég könnyű valamit kitalálni és össze vissza írogatni.
2012. ápr. 21. 14:13
 15/18 A kérdező kommentje:

[link]


"1940. október 23-án, Franciaország lerohanása után, a Franco és Hitler között Hendaye-ban létrejött találkozó során Hitler már arra akarta rávenni Francót, hogy Spanyolország lépjen be a háborúba."


Tessék itt egy másik forrás ha ez első nem volt neked elég hihető :)

2012. ápr. 21. 14:21
 16/18 ThorgilsX ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mind2 álláspontot meg tudom érteni, mind2-nek van alapja.


Egy valami szemen szúrt viszont.

"Minél több a szövetségesed, annál erősebb vagy."


Ez így nagyon nem igaz.Persze a szövetségeseid erősebbé tesznek téged, de ez korántsem egyenes arányú a számukkal.


Ha szövetségre lépsz vkivel akkor azon segítened is kell.

Sajnos nem ilyen egyszerű.

2012. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Legyen ez a végszó és zárjuk le a vitát :D Mindenkinek köszönöm aki megtisztelt a válaszával.
2012. ápr. 21. 16:26
 18/18 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem tudok linkelgetni. Jellemző ez a mai fiatalságra, hogy mindenre linket várnak. Ha könyvet mondok akkor az meg nem jó. Nem oly rég megjelent az "Adolf Hitler politikai testamentuma" c. -igaz vitatható hitelességű - könyvecske, amit Hitler személyesen Bormannak diktált le. Nos ebben, ha jól emlékszek több helyen is beszél az olaszokról, hogy elrontották az ő háborúját, és Spanyolországot említi, úgy ahogy én írtam, hogy okozott neki álmatlan éjszakákat, nehogy belépjenek. Amit bemásoltál nem bizonyíték arra, hogy Hitler nagyon akarta a belépést, ez inkább arra, hogy nyitva hagytak mindent még a SZU megtámadása előtt(!). Utána kifejezetten hátránya származott volna a spanyol "szövetségről".


A Mein Kampfban pedig keresd ki az "Az erős egyedül a legerősebb" fejezetet. Teljesen világos, és itt előttem is leírták, a legtöbb esetben a nagy szövetkezés nagy szakításokhoz (lásd USA-SZU-Britek összeborulását) , vagy megosztottsághoz vezet. Főleg ha az erősebb szövetkezik a jóval gyengébbel. Az nem a gyengét teszi erőssé, hanem az erőset sérülékenyebbé. Ez így szépen le van írva a Mein Kampfban és teljesen igaz is.

2012. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!