Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ma hallottam, hogy 2014-től...

Ma hallottam, hogy 2014-től újra lesz sorkatonaság. Mennyire lehet ennek valóság alapja? Hogyan lehet megúszni?

Figyelt kérdés

Kicsit félek a választól, hogy tényleg igaz, bár én nem tartom valószínűnek.

Igaz, hogy sok kis páwa swag troll nokedlire ráférne egy kis nevelés, de ettől függetlenül remélem, hogy kamu az egész.

A másik a megúszás. Hallottam, hogy akinek gyereke van azt nem viszik el, de ez nem jó megoldás nekem.

Alapvetően pacifista vagyok. Nagyon is. A wiki-n olvastam, hogy valamilyen törvény szerint lelkiismereti okokra hivatkozva el lehet kerülni hogy elvigyenek. Erről valaki valami információval rendelkezik?



2013. nov. 28. 20:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"A wiki-n olvastam, hogy valamilyen törvény szerint lelkiismereti okokra hivatkozva el lehet kerülni hogy elvigyenek."


Vagy szarul van a wikin leírva, vagy csak te nem tudsz olvasni, de csak a fegyveres szolgálatra vonatkozik. Lelkiismereti okok ide vagy oda, attól még simán elvisznek.

2013. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"igen, azt tudom, hogy egy pszichológiai szűrésen nem mennék át"


Megnyugtatlak hadiállapotban senki sem szűr pszichológiailag,de ha mégis azon mindenki átmegy.

2013. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Mitől fostok? Hogy nem úgy szólnak hozzátok a kiképzők, ahogy a kis lelketek megszokta? Kicsit kilendítenének abból a szatyor-világból, amiben egy-két fiatal suttyó él. Én túléltem, visszaemlékezve életem legjobb időszaka volt. Igaz, hogy nem sorkatona voltam, de a kiképzés ugyanaz :)"


Te azt feltételezed, hogy ezek a kölkök is túlélnék?

2013. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2013. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%

Aki ezt elhiszi az menjen is csak nyugodtan katonáskodni XD sok idióta marha ebben az országban semmi szukség nincs rá ENNYI kész. Aki menni akar HAJRÁ egy újabb remény mint a rendőrség arra ,hogy elkerülje az ember a munkanélküliséget.

Ha mégis lenne én LEszarom jó a fizikumom bírom a strapát 12órás kemény melókat továbbá fegyveres vizsgám van küzdő sporban is járatos vagyok szóval ha menni kell akkor menni kell :D Majd lesz ott becsicskitás XD a sok kis páwa köcsög lesz bent az biztos XD

2013. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Én nagyon szívesen lennék katona :) 14f ÉS NEM PÁWA
2013. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Valahol azt írják lesz valahol meg nem.

Spec. én sem örülnék ha lenne bár rám nem vonatkozik (17/l) de vannak olyan ismerőseim és a barátom is olyan aki lelkileg tuti megváltozna egy sorkatonaság alatt...kérdéses mennyire érdekli az országot ,hogy mi lesz velük később. AKi meg nagy fasza gyereknek tartja magát az meg ne jártassa a száját, hogy jaj a mai páwák.. akkor nyugodtan menj majd el 1-2 évre és csináld végig a kiképzést szíved joga de aki meg nem akar menni azt meg nem kell gyalázni...Ostobaságnak tartom ezt az egészet.

2014. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 AliG válasza:
Kapcsolatokkal el lehet intézni:)))(engem ez sajnos nem érint):DDD de nektek sok sikert:DDDDD
2014. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Én személy szerint nem attól félnék, hogy nem bírnám ki. Sportos alkatom van, és rendszeresen sportolok is(fizikai munka mellett). Viszont nem szeretem, ha lekezelően beszélnek velem. A munkahelyemen is volt már ebből problémám a főnökkel... Bele telt kis időbe, mire megszokta, hogy vagy normálisan beszél velem, vagy le se szarom amit mond. A seregbe sem tudnám tűrni, hogy kutyaként bánjanak velem.
2014. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Nem hinném, hogy lesz, mert Magyarországon rengeteg laktanyát bezártak, és ha minden xy éves gyereket behívnának, nem lenne hely őket elszállásolni vagy bármi... Amikor én is meghallottam a hírt, érdekesnek találtam, de vannak előnyei is: szinte ingyen lesz jogsid, fegyvertartási engedélyed(ha...), stb. De mégegyszer leírom, kicsi a valószínűsége annak, hogy lesz sorkatonaság.
2014. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!