Ha most kitörne egy háború az USA és az Oroszok között ki nyerne? (többi lent)
#10: USA nem tudna elfoglalni semmit, hisz hiába tenne hasonló kysérletet az orosz ballisztikus rakéta kilövők bázisain, még mindig ott vannak a mobil egységek, a légierő nukleáris csapármérői és a legfontosabb; a rakétahordozó tengeralattjárók.
Tehát hiába fantáziálsz USA kommandókon (amúgy sincs annyi speciális egysége USA-nak), azok sikere esetén is meglenne az USA-t elpusztító atomfegyver mennyisége az oroszoknak.
Mellesleg mi van, ha oroszok kezdik, és az USa már csak azt látja, hogy elindultak ellene a rakéták? Hmmm?
köszi szépen
utolsó válaszoló én is így látom de azért megkérdeztem hátha tévedek
Nem vagyok szakértő, de abban biztos lehetek, hogy a két nagyhatalom katonai erejének és technológiai fejlettségének az a szintje, ami a hivatalos és nem hivatalos közlések és kiszivárogtatások által nyilvánosságra kerül, nem tükrözik hűen a valós helyzetet.
A jelenleg legújabbnak tartott hadrendben álló és a közeljövőben hadra fogható fegyverek minimum 5-10 éves fejlesztések eredményei. Egy elhúzódó háború esetén számos, jelenleg tesztelés alatt álló rendszert, illetve olyan fegyverek terveit, amelyek a békebeli költségvetésbe nem fértek bele, újra előhalásznák. Nem tudjuk pontosan kinek mi van a tarsolyában.
Ami az USA - az előttem hozzászólók véleménye szerint - lehengerlő technológiai fölényét illeti, kissé szkeptikus vagyok abban tekintetben, hogy az Államok képes lenne blokkolni a teljes orosz nukleáris arzenált. Jelenleg szerintem sem az iráni, sem az észak-koreai bázisokat nem lenne képes hatástalanítani. Felejtsük már el azokat az amcsi filmeket, amikben az atomfegyverek indítókódjai egyetlen rendszeren léteznek, amit a kémek, és a CIA titkos ügynökei, profi hackerek, meg mit tudom én kik feltörnek, meg elektronikus zavaróeszközökkel használhatatlanná tesznek.
Minden fegyvernek meg lehet a megfelelő ellenszere. Egy háború során nem csak a legfejlettebb technika számít, hanem az is, hogy mit, mikor, mi ellen, milyen körülmények között vetnek be. Az erőforrásokkal lehet pazarolni, illetve ésszerűen gazdálkodni.
Jó, hogy a kérdés csak elméleti, hiszen gondolhatjuk, hogy e két ország totális háborúja nem csak az ő területükön folyna, bizonyosan az egész bolygóra kiterjedne.
Ui:
Mellesleg a napokban olvastam ezt a cikket:
Minthogy mindkét fél atomnagyhatalom, sok éves tapasztalattal a hátuk mögött stratégiai tervezés területén, így minden eshetőségre forgatókönyvvel rendelkeznek. Katonai műholdak figyelik a rakétaindításokat, illetve korai riasztórendszerek vannak telepítve mindkét ország területén.
Ha az egyik fél rakétát indít, arról azonnal tudomást szerez a másik, és amennyiben úgy látja, hogy a célpont ő maga, azonnal elindítja a saját ballisztikus rakétáit. Ez a kölcsönös megsemmisítés elve. Mivel egyik fél sem kívánja hogy az országa elpusztuljon, így egyik fél sem meri elsőnek bevetni atomfegyvereit, ez a kölcsönös elrettentés elve.
Magyarul; bárki támad, mindkét ország óriási veszteséget fog átélni. Nincs győztes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!