Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha most kitörne egy háború az...

Ha most kitörne egy háború az USA és az Oroszok között ki nyerne? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyik országnak se lenne más támogató országa csak maguknak kell megvívni semmi támogatás.

#Oroszország #USA.háború
2013. júl. 11. 11:45
1 2 3
 11/26 Salamon Bálint ***** válasza:
#10: Mire gondolsz, milyen bázisokat foglalna el az USA?
2013. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Salamon Bálint ***** válasza:
75%

#10: USA nem tudna elfoglalni semmit, hisz hiába tenne hasonló kysérletet az orosz ballisztikus rakéta kilövők bázisain, még mindig ott vannak a mobil egységek, a légierő nukleáris csapármérői és a legfontosabb; a rakétahordozó tengeralattjárók.

Tehát hiába fantáziálsz USA kommandókon (amúgy sincs annyi speciális egysége USA-nak), azok sikere esetén is meglenne az USA-t elpusztító atomfegyver mennyisége az oroszoknak.

Mellesleg mi van, ha oroszok kezdik, és az USa már csak azt látja, hogy elindultak ellene a rakéták? Hmmm?

2013. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Pont errōl beszéltem kommentezōk, ki mondta, hogy az USA katonai úton kezdi meg ezt a felderítést, elfoglalást, elég naív, ha azt hiszitek, hogy amirōl nem tudunk, az nincs. Ugyhogy szerintem, jó volna, ha nem beszélnétek olyasmikrōl, amikhez dunsztotok sincs, és most nyílván írkálni fogjátok, az igazatokat, mert egy noname honlapon, ki is kötne bele, de én nem leszek partner ebbena vitában, lényeg, hogy az USA fölényesen gyōzne, és nem a speciális alakulataival.
2013. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

köszi szépen

utolsó válaszoló én is így látom de azért megkérdeztem hátha tévedek

2013. júl. 12. 22:42
 15/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de abban biztos lehetek, hogy a két nagyhatalom katonai erejének és technológiai fejlettségének az a szintje, ami a hivatalos és nem hivatalos közlések és kiszivárogtatások által nyilvánosságra kerül, nem tükrözik hűen a valós helyzetet.

A jelenleg legújabbnak tartott hadrendben álló és a közeljövőben hadra fogható fegyverek minimum 5-10 éves fejlesztések eredményei. Egy elhúzódó háború esetén számos, jelenleg tesztelés alatt álló rendszert, illetve olyan fegyverek terveit, amelyek a békebeli költségvetésbe nem fértek bele, újra előhalásznák. Nem tudjuk pontosan kinek mi van a tarsolyában.


Ami az USA - az előttem hozzászólók véleménye szerint - lehengerlő technológiai fölényét illeti, kissé szkeptikus vagyok abban tekintetben, hogy az Államok képes lenne blokkolni a teljes orosz nukleáris arzenált. Jelenleg szerintem sem az iráni, sem az észak-koreai bázisokat nem lenne képes hatástalanítani. Felejtsük már el azokat az amcsi filmeket, amikben az atomfegyverek indítókódjai egyetlen rendszeren léteznek, amit a kémek, és a CIA titkos ügynökei, profi hackerek, meg mit tudom én kik feltörnek, meg elektronikus zavaróeszközökkel használhatatlanná tesznek.


Minden fegyvernek meg lehet a megfelelő ellenszere. Egy háború során nem csak a legfejlettebb technika számít, hanem az is, hogy mit, mikor, mi ellen, milyen körülmények között vetnek be. Az erőforrásokkal lehet pazarolni, illetve ésszerűen gazdálkodni.


Jó, hogy a kérdés csak elméleti, hiszen gondolhatjuk, hogy e két ország totális háborúja nem csak az ő területükön folyna, bizonyosan az egész bolygóra kiterjedne.


Ui:

Mellesleg a napokban olvastam ezt a cikket:

[link]

2013. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Az oroszok nyernének!Emlékezzünk csak vissza,egyszer mondták azt hogy az oroszoknak nincs igazuk akkor 20 millióval katonával indultak meg Európa fele és Berlinig jutottak.
2013. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
szerintem meglepödne a világ az orosz technologián.
2013. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%
Emberek, az USA magasan az oroszok fölött van. A mai világban, ami az erōdemonstráción kívül, aligha szól valamirōl, nem kell azt hinni, hogy az oroszoknak olyan titkos technológiája lenne. Az amerikaiak, viszont egy elég hatékony rakétarendszert telepítettek az ūrbe, sokkal komolyabbat, mint az oroszok. Egy ilyen tūzerejū arzenállal, kb. 15 percig tartana, az egész oroszországot semelegezíteni, repterek, katonai bázisok, oroszország csak rá se nézne reggel a hōmérōre, mert nem lenne oroszország. De USA ezt nyílván nem akarja, inkább az orosz vezérkart, az összes fejest és az ōket övezō 5 km-t semlegezítené, és egy likvidált vezérkarral, nem lenne aki parancsot adna az ellen csapásra, USA meg bevonul. Elhiszem, hogy ezen az oldalon a szélsōjobboldali kommentezōk, az USA ellen vannak, de azért az igazságot tessék elismerni.
2013. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Salamon Bálint ***** válasza:
#18: nincs semmiféle rakéta az űrbe telepítve, ezt nemzetközi egyezmények tiltják, mindkét fél figyeli a másik minden lépését.
2013. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Salamon Bálint ***** válasza:
100%

Minthogy mindkét fél atomnagyhatalom, sok éves tapasztalattal a hátuk mögött stratégiai tervezés területén, így minden eshetőségre forgatókönyvvel rendelkeznek. Katonai műholdak figyelik a rakétaindításokat, illetve korai riasztórendszerek vannak telepítve mindkét ország területén.

Ha az egyik fél rakétát indít, arról azonnal tudomást szerez a másik, és amennyiben úgy látja, hogy a célpont ő maga, azonnal elindítja a saját ballisztikus rakétáit. Ez a kölcsönös megsemmisítés elve. Mivel egyik fél sem kívánja hogy az országa elpusztuljon, így egyik fél sem meri elsőnek bevetni atomfegyvereit, ez a kölcsönös elrettentés elve.

Magyarul; bárki támad, mindkét ország óriási veszteséget fog átélni. Nincs győztes.

2013. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!