Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A világháborúkban a szétbombáz...

A világháborúkban a szétbombázott és blokád alá vont városokban mit ettek és ittak az emberek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Leningrádba a fejadagként kiosztott napi 10dkg kenyér 60-70%

a papírgyárból guberált fapép volt

volt hogy a férj szétvágta az élő asszonyt ebédre

elkapták, falhoz állították a szomszéd meg vitte a tetemét levesbe


kb bármit ami ehető és sok esetbe azt is ami nem

2013. máj. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"a patkánytól meg a dögtől nem lettek betegek?"


Mért lettek volna betegek? Ne foszladozó dögökre gondolj, csak egykét naposra.

2013. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Dédnagyapám mesélte, hogy a Don kanyarnál a saját elpusztult lovaikból csak a csont maradt a többit meg ették. "


A Donkanyarnál emberhúst is ettek, saját társaikat, a hullákat.

2013. máj. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mrmegarobi válasza:

Apocalypse-A WW2. - 1.rész Agresszió.avi

Ez egy hatrészes sorozat ami elérhető a Youtube-on.

Ott megnézheted milyen is volt a világháború és milyen volt a katonák és a polgári lakosok sora a háború folyamán.

De egy rövid válasz addig is:Nagyon sokszor semmit!!!!!

2013. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
És sokan nem ettek semmit, és éhen haltak, vagy összeszedtek valami olyan betegséget, ami megnyomorította őket további életükre.
2013. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz olvasni, ebben a könyvben elég jól le van írva, milyen volt az élet a blokád alatt Leningrádon: Helen Dunmore:Ostrom

[link]

2013. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg a Leningrad c. filmet,abban láthatóak milyenek voltak a körülmények ostrom alatt: [link]
2013. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A "patkányoktól, meg dögöktől nem lettek betegek ?" Igaz, hogy az emberek a friss tetemeket igyekeztek fogyasztani,de tény, hogy a II. világháború során több helyen tört ki nagyon komoly hastífusz járvány. Leginkább a mérgezett ivóvíz miatt. A modern egészségügy ezt képes volt megállítani.A régi háborúkat kísérő pestis, kolera stb. már nem volt jellemző.
2013. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szinte alig volt valami, legfeljebb az amit előtte begyűjtöttek vidékről és a város széli kis kertes házaktól


Valószínű hogy éhesek voltak az emberek mert én a falat kapirgáltam és nyalogattam, bebújtam ágy alá és a szappant is megkóstoltam, amit vidékről hozott anyám mosni.


Amikor aránylag nyugi volt, kiültem a ház kapusarkánál levő vas-diszre és amikor egyszer ott aludt"" egy ló a járda mellett, szóltam a felnőtteknek; "alszik egy ló a kapu előtt!" 1 óra múlva sehol nem volt ló, mert a lakók késsekkel felfegyverkezve szétkapkodták-- jó kis levest kaptam belőle!


Amikor semmi nem volt akkor a bombázás ellenére házról- házra bujkálva a város széli házakhoz mentünk és gyűrűért fülbevalóért cserébe élelmiszert szerzett anyám-- akkor voltam 3 éves.

2013. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!