A japánok és a németek megnyerhették volna a háborút, ha Japán a csendes-óceáni hadviselés helyett a Szovjetuniót támadja?
Valószínű a Szovjetunió összeomlott volna a kétfrontos háborúban, így erőforrásaival a németek és a japánok rendelkeztek volna.
Kérdéses, hogy ha Japán a Csendes-óceán helyett Kínában és Szibériában terjeszkedik, akkor az amerikaik kimaradnak-e a háborúból? Vagy Amerika mindenképpen be akart lépni a háborúba?
És Amerika képes lett volna legyőzni a Szovjetunió nélkül a németeket és a japánokat?
Ezzel az a gond, hogy Japánnak nem nagyon volt választása, hogy harcol-e a Csendes-Óceán térségében, mivel már 1937-ben elkezdett egy háborút Kínával, szóval ha azt a háborút folytatni akarta - márpedig akarta - muszáj volt a Csendes-Óceán térségét komolyan ellenőriznie, mert ott mentek végig az utánpótlási vonalai Kína felé. Ugye Kína nagy ország, Japán nem tehette meg, hogy légvonalban a legközelebbi partvidékig viszi az ellátmányt, aztán ott szárazföldön szállítja, egyszerűen ki kellett használnia a teljes partszakaszt.
Másrészt az angolok miatt is muszáj volt azt a térséget támadnia, mert ha nem teszi, akkor a brit haditengerészet a nyakára lépett volna.
A japánok kétszer is tesztelték, hogy mennyit ér a hadseregük az orosz egységek ellen. Leginkább semmit. Ezért is döntöttek az óceániai terjeszkedés mellett, pedig nagy vita volt a háborút megelőzően a japán vezetésben, hogy akkor most merre támadjanak.
Ugyan már, Amerika így is úgy is belépett volna. Ha a japók nem támadják meg Pearlt, úgy szétbombázzák azt saját maguk, japánnak álcázott gépekkel. Nekik az ilyesmivel nem volt sosem gondjuk :)
Amúgy meg a németek saját maguk is elverték volna az oroszokat, ha nem lett volna ennyi frontra szétdobálva a hadseregük.
Én ketté szedném a dolgot. Ugyanis itt két országról van szó, két érdekről. Ezekkel az érdekekkel nem értek egyet, de attól még voltak.
Japánnak semmiképp nem volt érdeke SZU-val háborúzni. Japán csak a sokkal fejletlenebb csendes-óceáni szigetvilág egy részét tudta csak elfoglalni és fenntartani a hatalmát mind katonailag, gazdaságilag és politikailag, ezt a SZU-val (pontosabban SZU-val és Kínával) szemben nem tudta volna megtenni. Nem tudott egy ilyen megszállást se finanszírozni, se sikeresen végrehajtani.
Németország meg teljesen más. A németeket gyakran úgy festik le, mint valami óriási hatalom, ahol dübörögnek a Tigrisek, és repkednek a rakéták. Valójában egy olyan országról volt szó, ami az I. világháború vesztese. Egy totálisan szétesett éhező országban egy korrupt diktatúra alakult ki. Ettől az még nem lett egy gazdag ország. Olyan érdekes, hogy a náci propaganda, még 70 év után is működik :) A kezdeti katonai sikereiket a németek csak azért érték el, mert sokkal jobban felkészültek a háborúra. Pontosabban az ellenfelek (és a szövetségesek) egyáltalán nem készültek fel egy másik háborúra. Valójában a Németország az I. világháború elvesztése és a gazdasági válság, illetve a korrupt diktatúra miatt egy rendkívül legyengült ország volt. Így tök képtelen lett volna egy SZU-t már csak a méretei miatt is elfoglalni, illetve fenntartani a dominanciáját. Erre nem volt se katonai, se politikai, se gazdasági ereje. Lehet, hogy a dolog kicsit tovább tartott volna, de egy ilyen "birodalom" mindenképp szétesett volna.
# 7
Ekkora F@szságot már rég hallottam XDXDXD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!