Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pearl Harbour - miért hiszitek...

Kürasszír kérdése:

Pearl Harbour - miért hiszitek el az összeesküvés elméleteket? Azaz, hogy Roosevelt elnök tudott a készülő japán támadásról?

Figyelt kérdés

Szerintem az egész teljesen irracionális, ki követne el olyan hibát egy várható, főleg tengeren zajló háború előtt szétbombáztatja a flottája egy részét?

Az elsüllyesztett, és javíthatatlanul sérült USS Arizona (34 000 tonna) és USS Oklahoma (32 000 t) csatahajókon egyenként 2200 fős legénység szolgált, áruk mai pénzben darabonként 250 milliárd forint.

Ha japán hadat üzent volna és lerohanja az USA ázsiai birtokait, Fülöp-szigetek, Guam, Wake, lemészárolja az ott állomásozó 30-40 000 fős helyőrséget, az is bőven elég lett volna az amerikai nép háborús lelkesedésének felszításához, plussz Adolf bácsi és Bennito bácsi is hadat üzent az amiknak.

Mit mondott volna az USA közvéleménye erre Pearl Harbour nélkúl? Make love, not war! Peace! Respect Japan!

Ugyanmár!



2012. dec. 7. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az USA mondta meg, hogy mit támadjon Japán, az ő felelősségük csak a védekezés (illetve annak vélt vagy szándékos elmulasztása). Nyilván Japánnak stratégiailag a csendes-óceáni flotta megsemmisítése után volt érdeme az USA ázsiai birtokait támadás alá vonni, mert így nem kellett rövid időn belül ellentámadásra számítania.
2012. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Chester Nimitz adirális csendes-óceáni főparancsnok Pearl Harbour után , azt mondta, iszonyú szerencse, hogy a japánok ott ütöttek rajta a flottán, mert ha a 3 amerikai hordozó (Sratoga, Lexington, Enterprise)által fedezett 8 nagy csatahajó a maga gyatra légelhárító fegyverzetével, 12 cirkáló és 38 romboló kiséretében elindult volna felmenteni a Fülöp-szigeteket, a 6 nagy és 5 könnyű japán anyahajó , a japán szárazföldi légibázisok hatósugarán, azok gépeitől támogatva megtámadta volna az amerikai köteléket. (11 japán hordozó minimum 600 repülőgépével, +5-600 szárazföldi bázisú a három amerikai hordozó 270 elavultabb gépe ellen, és a japán felszíni flotta 11 nagy csatahajója, 38 cirkálója, 130 rombolója megsemmisítő vereséget méet volna az amerkaiakra, mielőtt az USA flotta Atlanti-Óceánon lévő főerőit ( 8 nagy csatahajó, 4 nagy és 2 könnyű hordozó, 28 cirkáló, 120 ropmboló) át tudták volna dobni.

A britek 1941. dec. 10-én Pearl Harbourhoz hasonló katasztrófát szenvedtek Malájzia partjainál. A 40 000 tonnás

elsüllyeszthetetlennek vélt HMS Prince of Wales és a 34 000 tonnás HMS Repulse nagy csatahajókat, melyekm légi fedezet nélkül operáltak elsüllyesztette 78 elevult japán kétmotoros vacak bombázó a híres Long Lance, hosszú lándzsa torpedókkal. Repulse 5 telitalálat, P of W 7 telitalálat.

2012. dec. 7. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
2012. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
A wtc elleni támadást is megtudta volna akadályozni a kormány, de mégsem tettek semmit. A hatalomért semmi sem drága.
2012. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Pedig amennyire tudom, Pearl Harbour nem conteo, csak nem a hadbalépés, vagy ilyesmi volt a cél. Már korábban megfejtették a japok rádiózásának a kódját így le tudták hallgatni õket. Csakhogy, ha akkor ezt felhasználják, abból a japok rájönnek, tehát figyelték és pontosan tudták mikor merre repülnek, de nem használták az infot, hogy késõbb, amikor már kritikus, meglepetés legyen. Így pl a Honolulu Rádió továbbra is gyanútlanul sugárzot, a japán repülõk legnagyobb örömére, mert így õk azt használták irányzéknak.


A wtc egész más. Ott csak némi zavar volt betáplálva, nem vették elég komolyan, azt a jelentést, amibõl tudhatták volna. Asszem nem is jutott rendektetési hely+ere. Ehhez sem kell konteo, ugyanez történt pl 1973-ban Izraelben a JomKippuri háború kezdetekor. Ott is elakadt a jelentés a csapatösszevonásoról. Alig képzelhetõ, hogy direkt, mert Izrael majdnem ráfázott.


Viszont óvatosan azért csökkentették a kárt, a legénység sem volt teljes létszámban a hajókon és fõképp azokon kívül alig volt hajó. Pedig a kikötõ befogadóképessége jóval nagyobb volt.


Én így tudom, ettõl lehet, ez sem az igazság.

2012. dec. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az amerikai hírszerzésnek voltak információi, de a japán kódok feltörése nem azt jelenti, hogy azokat 100% olvasni tudták, hanem csak részlegesen. a csendes-óceáni flotta nyomásgyakorlás céljából lett Pearl-be küldve, nem volt felkészítve egy azonnali megmérkőzésre a japánokkal, csak ijesztgette őket,háború esetén az USA haditengerészetét San Diego-ban, Californiában kellett volna összevonni, ezt írta elő a hatályos hadműveleti terv Japán elleni háború esetén, a "DOG" fedőnevű, /"Kutya-terv"/. Az USA flotta készületlenségét mutatja, hogy az egyik legnagyobb és legerősebb hadihajót, a USS COLORADO / 34 500 tonna, 8 db 406 mm ágyú / csatahajót kivonták novemberben az aktív szolgálatból, hogy az esedékes, de nem sürgős nagyjavítást 1 év alatt elvégezzék rajta.

A britek sem tudhattak a tervezett japán akcióról, mert a brit "FORCE Z", az ő távol-keleti flottájuk teljes harckészületlenségben volt. A 2 nagy csatahajó / PRINCE OF WALES 40 000 tonna, REPULSE 34 500 tonna/ Szingapúrban, de 4 db 11 000 tonnás és egy 9 400 tonnás nehézcirkálójuk

, 5 db 8 000 tonnás könnyűcirkálójuk és 14 romboló szanaszét volt szórva Ceylontól Ausztráliáig. Ezeket mindenképp összevonták volna a fő támaszpontjukon Szingapúrban, ha azonnali japán támadásra számítanak, ugyanis a Maláj partok előtt manőverezett le s fel Kondó japán tengernagy 2 nagy csatahajóból 6 nehézcirkálóból 3 könnyűcirkálóból és vagy 20 rombolóból álló hadműveleti egysége.

Japán politikája amúgy teljesen megbízhatatlan volt 1918 után szinte semelyik nemzetközi szerződésüket nem tartották be, s ami a legelképesztőbb háborúra készültek /Tanaka miniszterelnök memoranduma/Anglia, az USA és Franciaország ellen. Ez azért gáz, mert 1938-ban a japán

nemzeti jövedelem 1/7-e a Brit Birodaloménak, 40%-a a franciának, és kb. 1/19-a az amerikainak. Az ipari termelés arányai jobbak a japán ipar kb. 1/18-a a három nyugati hataloménak. Ipari nyersanyagtermelésben viszont 1:80 arányú a japán hátrány.

Japán a világ harmadik legnagyobb flottájával rendelkezett az első angol és a második amerikai után, de

a 10 szolgálatban álló nagy japán csatahajó gyengébb páncélzattal rendelkezett mint az azonos évjáratú brit és amerikai egységek, 8 közülük brit Vickers-Armstrong tipusú 356 mm L/45 ágyúkkal és lövegtornyokkal volt felszerelve, az angolok ezt gyenge konstrukciónak tartották ezért kaphatta meg Japán. A flotta igazi erősége a 6 nagy és az 5 könnyű anyahajó volt, melyeken a világ legkorszerűbb hordozó bázisú gépei szolgáltak. FONTOS a Zero tipus ebben a kategóriában a legjobb vadászgép, jobb a brit Fulmar és Sea Hurricane gépeknél, az ami Wildcat-nál, de gyengébb a szárazföldi bázisú Spitfire, P-38, Me-109, Focke-Wulf 190 tipusoknál.

PROBLÉMA a japán repülőgép-hordozók teljes műszaki-technikai elavultsága, ugyanis a hajók igen gyorsak ( 32-34 csomó /1 csomó=1,852 km/h/), sok gépet visznek, DE

gyakorlatilag alig-alig páncélozottak, a fedélzetük csak 2 X 152 mm teakfa burkolatú, egy 225 kg-s bomba ellen már teljesen védtelen, 2 db 455 kg-s szabvány bomba pedig akár az egész hajót elpusztíthatja. A hajók kárelhárító és tűzoltó-szolgálata a brit-amerikai színvonalhoz képest nagyon gyenge. Ami a fő gond lesz a háborúban, az a japán hadihajógyártás kicsi kapacitása, a II. világháborúban 1941. dec. 7-i hadbalépésük után egyetlen újonnan építeni kezdett anyahajójukat sem tudják 1945-ig szolgálatba állítani. A 64 000 tonnás YAMATO és MUSASHI csatahajók a háború legnagyobb hadihajói, de új generációs csatahajója az angoloknak 8, az amiknak 10 volt, ezek közül valószínű bármelyik 2 együtt végezni tudott volna az egyedül harcoló YAMATO-val vagy MUSASHI-val.

A japán légierő sokkal de sokkal gyengébb a brit RAF-nál, vagy az ami USAAF-nál. A japán szárazföldi hadsereg 10 millió besorozott embere mellé 0 db korszerű tankkal rendelkezett, csak vagy 3 000 könnyő /7 - 13 tonnás/ májkrémes dobozuk volt. Maguk a japánok igen erősen túlbecsülték saját katonai erejüket, s irreálisan alábecsülték az ellenségét, ezért döntöttek a támadás mellett.

EZEKET A PROBLÉMÁKAT ELŐRE LÁTTÁK A BRIT ÉS AMERIKAI HÍRSZERZŐK ÉS VEZETŐIK AZT A KÖVEVTKEZTETÉST VONTÁK LE, JAPÁN URAI IS TISZTÁBAN VANNAK A SAJÁT GYENGESÉGÜKKEL, NEM FOGNAK HÁBORÚT KEZDENI.

2012. dec. 9. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
a csatában dől el minden.volt több olyan légicsata a Csendes-óceánon ahol anyahajókról felszálló repülőgépek harcoltak egymással,a japánoknak esélyük sem volt,lőgyakorlatot tartottak az amerikaiak.a japán torpedovetök nem tudták célbajuttatni a bombáikat pedig a japán hadvezetés elképzelése az volt hogy szétbombázzák az USA hadiflottáit.
2012. dec. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
De hogy a kérdésre is válaszoljak:Mire gondolhatott az USA hadvezetés?-Amerikai vagyok tehát felsőbbrednű.-megnyertem az 1.világháborút.-nekem van a legnagyobb tengeri hadseregem és talán a legkorszerűbb is.(a britek szövetségesek)-itt van ez a Japán de mit akar?van pár csathajója,pár kisebb anyahajó,csomó cirkáló+romboló de akkor mi van?nyersanyaga nincs,a szárazföldi hadserege nagy létszámú de tankok nélkül elavult,és stratégiai hátrányban van mert én ellenőrzöm a csendes-óceánt.Brit tengeri jelenlét van Indiánál És Malayziánál.Nehogy már ez a Japán meg merjen támadni!De a farkasfalka komoly veszélyt jelent ezért átirányítom a hadihajóim jelentős részét a Keleti-partokhoz hogy kísérjék és védjék egészen Angliáig a tartály-és szállítóhajókat.
2012. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 OHB válasza:
44%

Szia


En csak annyit szeretnek hozzafuzni,hogy egy eleg hiheto tortenetet hallottam errol. Azt, hogy tenyleg sok hajo volt ott Pearlben, csak egyvalamilyen hajotipusbol nem volt ott egy darab sem, pont a legfontosabbol, az anyahajokbol. Az mar tul draga es idoigenyes lett volna potolni, es ezert nem volt ott egy sem. Erdekes es elgondolkodtato, hogy egy nagy katonai tamaszponton ami abbban a helyzetben az USA elsoszamu vedelmi vonala volt pont a legfontosabb jarmubol, a legi folenyt a vizrol is biztositani kepes anyahajobol nem volt ott egy sem...

2013. márc. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!