Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország modernnek számíto...

Magyarország modernnek számított haditechnikában a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez segíthet:

[link]

2012. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tomala ***** válasza:
44%
A Don-kanyarban pl. részben I. világháborús eszközökkel voltak jelen...
2012. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem nagyon.

Messze elmaradt a németek , britek , amerikaiak mögött.

De később Németország jóvoltából voltak fejlesztések és öntötted egy kis pénzt be.

2012. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Illetve később építettek német tervekkel , német mintájú gépeket , tankokat.Mi messze felülmúlt akkoriban minden szovjet , amerikai és egyéb technológiát.
2012. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Magyarország mikor számított modernek haditechnikában?
2012. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Magyarország az önerejéből sosem rendelkezett korszerű , modern ,haditechnikával viszont a vége fele a németek felpumpálták egy kicsit én öntöttek bele életet.
2012. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Pro Patria ***** válasza:
50%

14:29-es válaszoló:


A brit haderő a II. világháborúban alap lövészfegyverként a következőket használta:

- Lee-Einfeld ismétlőpuska (1895-ös tervezésű)

- Vickers géppuska (1912-es tervezésű)


A szovjetek a következőket:

- Mosin-Nagant ismétlőpuska (1891-es tervezésű)

- Maxim géppuska (1889-es tervezésű)


Az amerikaiak 1941-'42 tájékán:

- Springfield ismétlőpuska (1903-as tervezésű)

- Browning géppuska (1917-es tervezésű, régebbi model)


Mindegyik első világháborús fegyver.


A magyarok ezzel szemben:

- 35M ismétlőpuska (1935-ös tervezésű)

- Schwarzlose géppuska (1905-ös tervezésű)


Azt láthatjuk tehát, hogy géppuska terén mindegyik nemzet az első világháborús példányokat használta (ebben a németek kiemelkedőek voltak, ők ugyanis a kiváló MG-42-est rendszeresítették, aminek a magyarok ugyan a közelébe sem értek, de ez nem a magyarok "rosszul felszereltsége", ugyanis láthattuk, a többi nemzet is ekképp volt, hanem a németek kimagasló eredménye.)


A puskák terén pedig a magyaroké volt a legmodernebb. A régi első világháborús Mannlichert csak a másodvonalbeli csapatok (például tüzérek) használták.


Az amerikaiaknak is csak az európai hadszíntérre lett felfejlesztve a fegyverzetük (félautomata M1 Grand, és újabb Browning géppuskamodell)


----------


Kérdező:

A magyar haderő fejlesztése sokáig tiltott volt. Nem lehetett páncélos fegyvernem, légierő, nehéztüzérség, és a létszám is korlátozva volt. Miután ezen korlátok feloldódtak, a magyarok nagy lemaradásban voltak már. Ekképp, bár az 1938-as győri fegyverkezési program hatalmas mennyiségbeli és minőségi fejlődést hozott (ekkor modernizálták a katonák felszerelését és ruházatát, cserélték le a puskájukat, kezdték meg a Csaba páncélautók és Toldi kisharckocsik gyártását, Héja vadászgépek beszerzését, állomány felduzzasztását, a tüzérség megerősítését, az infrastruktúra kiépítését, stb), még mindig elmaradott volt a kor modern követelményeinek. Hiányzott a korszerű és erős páncélosfegyvernem, hiszen évtizedek fejlesztési lemaradását nem lehetett így behozni (ezt német eszközökkel pótolták), nem volt elég fokú gépesítettség, hiányzott a megfelelő páncélelhárító fegyverzet, és a gépfegyverek.

1943-tól azonban az újabb haderőfejlesztési hullám során hatalmas minőségbeli ugrás következett. Ekkoriban kezdődött meg a 43M Király géppisztolyok tömeges beszerzése, a kiváló Zrínyi rohamlövegek, és Győrben a modern BF-109-es, és BF-210-es Messerschmittek gyártása, új szervezeti felépítés (részben a doni tapasztalatokra alapozva), kibővített létszám, nagyobb gépesítés (részben hazai Botondokkal, részben német gépjárművekkel), saját tervezésű páncélelhárító fegyverek) melyeknek köszönhetően 1943-tól már modernnek és ütőképesnek volt nevezhető a magyar haderő. Ez a harctéri eredményeken is megmutatkozott, Magyarország 1944-től fő hadszíntérré vált, és azt többségében a magyar katonai csapatok védték. Ungváry Krisztián, a téma elismert szakértője szerint a háború legalább fél évvel korábban elveszett volna a németek számára a magyar haderő támogatása nélkül. A Kárpátokra kiépített Árpád-vonal az egyetlen védmű volt a hadtörténelem során, amit sose tört át ellenség (a francia Maginot-vonal, a német Atlanti Fal, és a Siegfried-vonal, a szovjet Sztálin-vonal mind áttörésre került), kizárólag magyar csapatok védték. Budapest ostroma a világtörténelem harmadik leghosszabbja, 60-40 arányban oszlott meg a védők létszáma a magyarok javára. Hosszasan lehetne még sorolni.

2012. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Igen...persze.


Kerékpáros zászlóaljak az orosz pusztákon, operett harckocsik, selejetes konstrukcióhibás Héja repülőgép, amível még Horthy I. is porul járt. (Akkor képzelheted a többieknek milyen fegyverzete, haditechnikai eszköze volt.)

Az orosz fronton meg nem tudták a fegyverekhez biztosítani a lőszert, ill. az élelmiszerutánpótlás és a ruházat is hiányos volt.

Az Árpád - vonal is leszerepelt mert a "román kiugrással" egyszerűen megkerülték. Hibás elképzelés volt az egész.

Modernebb fegyverek max. a tiszteknek jutott.

2012. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A nehézfegyverzet volt korszerűtlen, de az nagyon.
2012. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!