Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy mehetek ki Afganisztánba...

Hogy mehetek ki Afganisztánba katonának?

Figyelt kérdés
Nem nagyon sokat szeretnék Magyarországon katona lenni .
2012. nov. 14. 07:00
 1/8 anonim válasza:
Hát elöször is szerzödéses katona kel lened.
2012. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi az hogy nem nagyon sokat? Ha katona akarsz lenni akkor elsősorban a hazádat kellene szolgálnod. Mellesleg Katonának jelentkezel, leteszed az alapkiképzést,( ezután nemtudom pontosan de mintha pár hónap kellene hogy legyél katona mielőtt jelentkeznél kiküldetésre) majd jelentkezel egy misszióra. Az adott misszió nehézségének megfelelően felkészítenek és meg állapítják hogy kimehetsz e. Ezután fél évre vagy 1 évre szerződést kötsz, kimész. majd 1 év elteltével hazajössz. Összesen talán 3x lehet ezt eljátszani, de lehet hogy minden helyszínen ahol MO jelenvan (Ciprus, Koszovó, Afganisztán, Bosznia) csak egyszer. <- nem biztos hogy 100%ig igyvan de a nagyrésze ígyműködik.
2012. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem nagyon sokat szeretnél Magyarországon katona lenni, akkor a honvédség nem fog megfelelni az elvárásaidnak.:) A magyar katonák elsősorban itthon töltik a szolgálati idejüket, külföldön a teljes létszámhoz viszonyítva nagyon kevesen szolgálnak egy időben. A külszolgálat az esetek többségében 6 hónap. Bizonyos speciális munkakörökben Afganisztánban 4 hónap, Cipruson pedig 1 év.(ha nem változtak a dolgok az elmúlt pár évben)
2012. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, hogy ugyanaz-e a kérdező, de párral följebb van egy nagyon hasonló kérdés, amire a következő választ adtam:



"Először: legyél katona (már önmagában nem egyszerű).


Másodszor: ha van rá lehetőséged (pl. a Te alakulatodból építik a következő váltást), jelentkezz.


Harmadszor: ha elfogadják a jelentkezésedet, akkor alkalmasnak kell lenned a külszolgálatra (fizikai, eü., pszichológiai alkalmasság).


Negyedszer: végigcsinálod a felkészítést, felveszed az oltásokat, felszerelést.


Ötödször: a parancsnokoknak be kell váloganiuk a végleges állományba. Ha nem kerülsz be, akkor felkészített tartalék leszel, akit be tudnak rántani, ha valaki kiesik.


Hatodszor: vigyázni kell magadra, nehogy tönkrevágd magad kiutazás előtt.


Ha mindezeken túl vagy, akkor mehetsz Afganisztánba, vagy amelyik külszolgálatra jelentkeztél.


Ja, a "Magyarországon nem sok időt szeretnék katona lenni ." mondaton sírva röhögtem.


Egyébként nem külszolgálatba mész ki katonának, hanem katona vagy itthon, és kijutsz külszolgálatra. Ezt értsd úgy, hogy elég ritka, hogy nullkilométeres gyerkőcöket viszünk ki, főleg rázósabb helyekre.


Másik. Itthon legyél katona. Egy külszolgálat legfeljebb fél év. Előtte legalább fél év a felkészülés, előtte legalább 1-2 évet le kell szolgálnod itthon, hogy a parancsnokod is támogassa a jelentkezésedet, előtte végig kell csinálnod a katonává válás folyamatát (jelentkezés, várakozás, behívás, felszerelés, képzés, beosztásba helyezés, stb.), ami rendfokozattól függően kb. 1-5 év.

Ha mindezt összeadod, legszerencsésebb esetben is a behívásodtól számítva legalább 2 év, mire kijutsz, de inkább több.


Mivel az ISAF 2014 végén lehúzza a rolót, és nem tudni, mi lesz utána, eléggé sietned kell, hogy "Afganisztánba katona" lehess.


Ja, ha Magyarországon nem szeretnél katona lenni, csak "Afganisztánba mennél katonának", akkor 3 dolog van:


1. Te megélhetési katona kívánsz lenni, azaz lelkesedésed csupán addig terjed a haza védelmében, hogy "jó lét" szakíts. Hát, ez nem igazán meggyőző...


2. Te RAMBO vagy, aki térdig akar gázolni a golyókban és vért akar inni reggelente kakaó helyett. Ez sem túl jó dolog...


3. Ajánlok valamit. Térj át az iszlámra, aztán menj ki Afganisztánba, jelentkezz az ANA toborzóknál és lehetsz "Afganisztánba katona". Így egyáltalán nem kell Magyarországon katonának lenned, amit amúgy sem szeretnél sokáig csinálni.


Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat.

További szép napot!"



Hát, további szép napot!

2012. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"Nem tudom, hogy ugyanaz-e a kérdező, de párral följebb van egy nagyon hasonló kérdés, amire a következő választ adtam:


"Először: legyél katona (már önmagában nem egyszerű).


Másodszor: ha van rá lehetőséged (pl. a Te alakulatodból építik a következő váltást), jelentkezz.


Harmadszor: ha elfogadják a jelentkezésedet, akkor alkalmasnak kell lenned a külszolgálatra (fizikai, eü., pszichológiai alkalmasság).


Negyedszer: végigcsinálod a felkészítést, felveszed az oltásokat, felszerelést.


Ötödször: a parancsnokoknak be kell váloganiuk a végleges állományba. Ha nem kerülsz be, akkor felkészített tartalék leszel, akit be tudnak rántani, ha valaki kiesik.


Hatodszor: vigyázni kell magadra, nehogy tönkrevágd magad kiutazás előtt.


Ha mindezeken túl vagy, akkor mehetsz Afganisztánba, vagy amelyik külszolgálatra jelentkeztél."


Elöször is nem én vagyok a kérdező én válaszoltam a kérdésre csak röviden.....

Másodszor én nem azt montam hogy elöször légy katona hanem azt hogy "Hát elöször is szerzödéses katona kel lened."és hat egy kicsit más értelme de végülis te is ara utaltál amire én csak te részleteseben leirtad :)

2012. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértettél.

Azt írtam, hogy van egy másik KÉRDÉS följebb, ami nagyon hasonló, és ARRA ezt válaszoltam.

El sem olvastam, hogy ki mit válaszolt ERRE a kérdésre előttem.

2012. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Értem de akkor te is félreértetél :P :D
2012. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkó én már nem értek semmit, de jól megbeszéltük :D


Lényeg, kedves Kérdező!

Mindketten azt mondjuk, hogy előbb legyél katona Magyarországon, majd utána gondolkozz egzotikus helyekben, ahova mint magyar katona eljuthatsz NATO, EU és egyéb keretekben.

2012. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!