A jövő háborúiban, akár egy földönkívüli civilizációval vívott háborúban mekkora jelentősége lenne a szárazföldi harcnak?
Ajánlott megnézni a Világok harcát vagy a Függetlenség napja című filmet..
Magyarán semmi.
Megint csak azt mondom, hogy mindent a CEL hataroz meg.
Ha el akarod foglalni es meg akarod tartani a teruletet, vagy a teruletet csak bizonyos eroktol (pld terroristaktol) akarod megtisztitani anelkul, hogy hosszutavra foglalnad el a teruletet, akkor szarazfoldi harc nelkul ez nem megy.
Ha az ellensegnek pld csak bizonyos katonai bazisait akarod megsemmisiteni, akkor a szarazfoldi harcnak minimalis a jelentosege.
Egyedül annak lenne jelentősége.
Ha egy idegen civilizáció megtámadna minket, nem hiszem, hogy sokáig tartana számukra a légi fölény, vagy akár a légi uralom megszerzése.
Ha képesek olyan technikát létrehozni, ami fényéveken keresztül szállítja őket, nem hiszem, hogy az F-35 komoly ellenfél lenne nekik.
Ugyanez vonatkozik a haditengerészetre is. A felszíni hajók légvédelmi képességei nem lennének kielégítőek, és a nyílt tengeren nemigen van hova elbújni...
A tengeralattjárókkal meg az a gond, hogy hatalmas fémtömegek, sokszor nukleáris meghajtással, amit szerintem egy csillagközi utazásra alkalmas technológiájú hadsereg könnyen felderíthet.
Marad a szárazföld. Eleinte komoly haderővel, aztán ahogy fogynak a technikai eszközök, a kiképzett emberanyag, és felszámolásra kerülnek a vezetési pontok (valószínűleg eléggé gyorsan), úgy megy át a háború egyre inkább kis csoportok helyi ellenállásába, amiknek egyre kevesebb lőszer, élelem és gyógyszer áll a rendelkezésére. Egy darabig eltartana ezeknek a csoportoknak a levadászása (mert nem tudnám másnak hívni ezt a tevékenységet), de egy idő után már olyan kevés gondot okoznának, hogy nem érné meg a fáradtságot az emberiség maradványainak további irtása.
A legalább középkori, de lehet, hogy kőkori szintre süllyedt emberiség kis csoportokra forgácsolódva tengetné a napjait, ha egyáltalán fennmarad.
Fennmaradni 2 esetben fog:
- a gyarmatosítóknak valamiért szükségük van emberekre (munkavégzés, táplálék, vadászat, kutatás, stb.)
- a gyarmatosítóknak nem éri meg a teljes kiirtás, és csak azokat pusztítja el, akik érdeket sértenek (lelőhely közelében élnek, esetleg fenyegetést jelentenek valamilyen bázisra, stb.) a többieket hagyja szaladgálni és husángot lóbálva ordítozni.
Azt a forgatókönyvet ki sem fejtem, hogy DNS-specifikus vírustörzszsel világjárványt robbantanak ki, ami néhány hónap alatt 99+ %-ban kiirtja az emberiséget, anélkül, hogy az tudomást szerezne az idegen lényekről.
Vagy egyszerűen az űrből szétbombáznák a településeket meteorokkal. Ha észlelnénk is a veszélyt, semmit sem tehetnénk ellene.
Kicsit elkalandoztam.
Szóval szerintem a szárazföldi harcnak lenne komolyabb jelentősége, ha egyáltalán sor kerülne rá...
Azt hiszem Hitleréknek nem Tito volt az ellenfél.
Megfeledkeztél olyan apró tényezőkről, mint az Egyesült Államok vagy a Szovjetúnió.
Ha (természetesen ez lehetetlen) a 3. Birodalomnak csak Jugoszláviával kellett volna foglalkozni, nem hiszem, hogy Tito és kis hősi csapata sokáig elkerülte volna a jól megérdemelt bitófát, vagy a hősi halált a harctéren.
Ha csak az a céljuk, hogy az űrből mindenkit lebombázzanak, ahhoz nem kell szárazföld, de bizonyára lesznek túlélők, akikkel egy másik módon kell végezni.
Vagy befogni őket rabszolgának.
Mi pedig elsüthetnénk a trójai falovat egy hidrogénbombával. :) Újszülöttnek minden vicc új. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!