Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyek azok a háborúk melyek...

Melyek azok a háborúk melyek nem hoztak technikai és gazdasági fejlődést bármely országban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Az jugoszláviai háborúk elég komolyan visszavetették a délszláv államokat.

Ez igaz az 1999-es bombázásokra is. Az infrastruktúra és a gazdaság nagy veszteséget szenvedett. Viszont lelőttek egy F117-es lopakodót, melynek roncsait felhasználva lehet, hogy segített az orosz és kínai haditechnikai fejlesztésekben.


És a háborúk mindig visszavetik azon országok gazdaságát, melyek területén a háború folyik.

2012. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
micsoda? Egyik háború sem hozott technika meg gazdasági fejlődést. A háború elpusztítja a lakosságot meg szétzilálja a kialakult rendszereket. A harmincéves háborúban például a német fejedelemségek területén a lakosság 1/3 meghalt, és voltak olyan területek, ahol ez 90% volt. Olyan volt maximum, hogy egy háborúból egy független ország egyik ágazata gazdagodott, mint a napóleoni háborúkból a magyar gabonaágazat. A kora újkorban volt egy hadügyi forradalom nevű jelenség, ami például részben megteremtette a manufaktúraipart, de ez inkább annak köszönhető fejlesztés volt, hogy a kora újkorban 150 év alatt összesen nem volt 10 békeév ha Európát nézzük, így az egyes országok esetében gyakran előfordulhatott hogy ha nem is ők, de valamelyik szövetségesük éppen háborúban áll. Ezek viszont nagyrészt nem nagy jelentőségű háborúk voltak. Tehát itt a fejlődést nem a háború ténye okozta, hanem a lehetősége.
2012. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A sor végtelen mert a legtöbb háború nem hozott fejlődést.

Az hogy a kutatásokat háborús célokra használták föl, ezzel nem egyenlő!

Annó a katódcsövet vagy a mikrochip-et nem azért találták föl hogy most egy katonai szakember egy számitógépen nézze, hogyan bombáznak le egy várost és parancsokat adjon.


Az meg hogy pl katonai kutatás részeként a Manhattan projektben kifejlesztették az atombombát, egy kicsit más tészta!


Az amcsi hadsereg éves költségvetéséből annyi kutatást lehetne elvégezni ami óriási lökést adna a gyógyszerkutatás, elektronika, élelmiszer stb területén! Magyarán a háború helyet értelmes dologra költik az sokkal hasznosabb!


Ezzel szemben a háború rengeteg mindent elpusztított amit utána óriási költség volt újjáépíteni. Nah ezt az összeget is lehetett volna jobbra fordítani!


Had ne mondjam hol tartana ma Magyarország ha az első és második Világháború nincsen!!! Most a területünket és a rengeteg elvitt gyárat, gépet, lerombolt épületeket stb már nem is számolható!!! A meghalt emberek akik között hatalmas tudósok is lehettek...


Szóval a kérdés rendkívül rossz!

2012. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden háború ami nem egy egyszerű lerohanásból állt, hozott fejlődést.


Elsősorban a hadiparban, de az utánpótlás minőségének javítása céljából a civilek hasznára is vállt pár eszköz

(alufólia, cipzár,számítógép stb..)


Az ember csakis két okból fejlesztett bármit is. Lustaságból illetve az agressziója miatt. Ha az ember eme két tulajdonsága hiányozna még mindig a barlang előtt ücsörögne.

Sőt még az előbbi motivációból származó termékek által produkált szabadidőt is, nagyrészt arra fordította hogy embertársa minék balszerencséjéről legalább álmodozzon.

2012. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Elsősorban a hadiparban, de az utánpótlás minőségének javítása céljából a civilek hasznára is vállt pár eszköz

(alufólia, cipzár,számítógép stb..) "


Ekkora b.romságot már régen olvastam! Ugye te valami militari mániás vagy hogy ennyire tudatlan vagy a találmányok terén??


Alufolia: J.G. Neher találta föl Bernben hogy a családi csokicége a csokikat jobban be tudja csomagolni, 1911-ben.


cipzár: A mai cipzár elődjének tartott eszköz, a "gyors kampós zár" feltalálója Whitcomb L. Judson amerikai mérnök, aki 1893-ban szabadalmaztatta találmányát, eredetileg az addig gombolható férficsizmák zárószerkezeteként, ami el is terjedt a piacon. Ezt tökéletesítette a svéd származású, Amerikai Egyesült Államokban élő mérnök Gideon Sundbäck."



Számítógép: a pontos feltalálóról megoszlik de ha a lyukkártyát tekintjük annak akkor az 1887-es amerikai feltalálás tekinthető kezdésnek és oka a népszámlálás volt!


Egyszerűen katasztrófa hogy egyes háború mániásoknak mennyire hiányzik az alap tudásuk...

2012. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is ajánlanék egy kis olvasnivalót:


[link]


Ja és a lyukkártya nem adatfeldolgozó drága túlművelt barátom, (arra külön lyukkártya feldolgozó gép volt,sőt az első számítógépekre is ezek továbbfejlesztett változataival lehetett adatokat feltölteni) hanem adathordozó, mint a floppy agy a pendrive vagy akár a sima CD.


Netalán az autó is többezer éve ismert, hiszen már feltalálták hozzá a kereket egy ideje?

2012. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. 68 %-nak van igaza.

2. 67%-os valoszinuleg a kovetkezo dolgot zavarod ossze:

Tetelezzuk fel, hogy valakinek van egy otlete. Ki kene dolgozni, meg kene valositani, letre kene hozni. Ez penz. Tobbnyire sok-sok penz, ami az otletgazdanak nincsen. Befektetot kene talalni. "Befekteto" ur csak akkor fektet be, ha elhiszi, hogy jo az otlet, es hoz penzt. Egyebkent nem.

Ha viszont egy orszag haborura keszul (akar mert tamadni akar, akar mert tamadastol tart), es ha a talalmanynak van katonai felhasznalasa, akkor allam bacsi konnyebben ad penzt a fejlesztesre.

Annyi igazad tehat van, hogy a jelenleginel meg tobb otlet veszett volna el a sullyesztoben, ha nem lett volna katonai alkalazasuk is.

2012. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az iraki, vagy mondok inkább olyat ami most is tart, az afganisztáni háború nem hozott haditechnikai fejlődést malajziának...
2012. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ja és a lyukkártya nem adatfeldolgozó drága túlművelt barátom, (arra külön lyukkártya feldolgozó gép volt,sőt az első számítógépekre is ezek továbbfejlesztett változataival lehetett adatokat feltölteni) hanem adathordozó, mint a floppy agy a pendrive vagy akár a sima CD. "


Elöször elkezdtem volna magyarázni hogy mi az a lyukkártyás gép meg hogy miért és hogyan alakult ki a számítógép aztán rájöttem hogy egyszerűen úgysem értenéd és hiába derülne ki hogy nincs igazad mert sértettségedben megint valami kamu dolgot találnál ki és ez így menne tovább...


A kérdező szerintem választ kapott. És a te válaszodat is kielemeztük...

2012. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válaszom abszolúte nem volt KOMOLY csak szokásos háborúmániás tökfejek leggyakoribb "érveit" tartalmazta.

Hogy a háború nélkül a barlang előtt üldögélnék vagyis minden találmány a kerék, a tűz nomeg, a lyukkártya is a háború szülöttje. Aztán hivatkoztam néhány emberi tulajdonságra (mint minden militarista egyén és diktatúra)és kizárólagossá tettem. És ezzel mindent meg is magyaráztam. Egyszerű nem?


Igaz hogy szájbarághattam volna, hozzárakhattam volna idézőjelet, kettőspontdék áradatát, de feltételeztem annyi intelligenciát az itt lévőkben hogy nem kajálják be. Tévedtem, de legalább megint tanultam valamit.


De hozzá kell tenni, nagyon ügyesen megcáfoltad... Ezért tapsot is érdemelsz. Vagy háromszor használnod kellet a guglit.

Ami háromból kétszer kétszer sikerült is.

A másik oldal idiótáinak kiszűrésére a számítógépet is beletettem. Amin szépen fenn is akadtál.


A lyukkártyára visszatérve, tudok róla eleget köszi valószínűleg többet amit te a wikipediáról nagyon ügyesen elolvastál.


A lyukkártyaleolvasó gépet,számítógépnek semmiképpen nem nevezhetjük a korábban sem nevezték így meg visszamenőlegesen sem tekintette annak senki.


A pontos definíció:


"A számítógép olyan elektronikus információfeldolgozó gép, amely információk (adatok és programok) tárolására alkalmas memóriával rendelkezik, az adatok feldolgozásához programra van szüksége és saját tevékenységét, működését vezérli, azaz programozott működésű."


A legelső ősének kikiáltani megint csak érdekes dolog, mert az abakuszt is nevezhetnék akár annak, hisz az is megkönnyítette az adatfeldolgozást (ez esetben a számolást),de valahogy ilyeneket mégse hallani.


Az első "önálló" munkavégzésre alkalmas közérthetőbben programozott számítógép az ENIAC volt aminek a létrehozását amúgy a hadsereg finanszírozta.


Akit részletesebben érdekel:


[link]


Most jöhetsz azzal, hogy hazudok vagy nem értek hozzá,és igazad is van programozóként a számítógépet hát még a tisztelt elődjét hírből sem ismerem. Bekapcsolni is csak külön OKJ képzés elvégzése után sikerült. És segítséget is mindig csak a tudás kimeríthetetlen forrásaitól a karbantartóktól kérek a munkahelyemen.

Oda is csak az antikorrupciós kampány miatt vettek fel kellett egy ember akiről soha senki nem hallott.

Ezért mindig örülök, ha nagytudású laikusok oktatnak ki a témában, és értékes tapasztalatokat szerezhetek. Akik akár egy két indexes netalán egy origós cikket olvastak a témában, én pedig csak névtelen senkiktől párszáz oldalas könyveire tudok hivatkozni mint forrás. De k szerencsére helyreigazítják pontatlan információimat és én lehajtott fejjel akár meg is köszönhetem nekik. Nekiállhatsz cáfolni amit mondtam, nevezheted paranoid sületlenségnek, de hülyének fognak kikiáltani a tisztelt nagyérdemű a tízmillió polihisztor országában.



A témát én is lezártam, sok sikert neked a további életben!

2012. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!