Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy léphetnék be a szolgálato...

Hogy léphetnék be a szolgálatokhoz?

Figyelt kérdés

Régóta vágyam, hogy ügynök legyek. Direkt készülök is rá, edzek, célbalövök, falat mászok, stb. Most megyek egyetemre és olvastam, hogy a CIA-nél vannak programok már egyetemisták részére is. Érdekelne, hogy tud-e ilyenről valaki az itthoni titkosszolgálatoknál.


Tudom, hogy létszám stop van és elvileg nem lehetne embereket felvenniük, de azért, hátha:)


2009. aug. 7. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Az ilyensfajta ügynökségekhez nagyon nehéz bekerülni.." - Nem, nem túl nehéz. Kitöltöd a jelentkezési lapot, aláírsz jónéhány helyen, lefolytatják a C-tipusú nemzetbiztonsági ellenőrzést, és ha megfelelsz, már dolgozhatsz is.


"Azt meg tudod ugye, hogyha bekerülsz akkor úgy kerülhetsz ki majd ha visznek...." - Ez jól hangzik, de elég nagy marhaság. Ez is egy munkahely, normális munkaszerződéssel, felmondási idővel, nyugdíjjal, stb. Nem kell megint egy "városi legendát" kreálni...


"Ez komolyan így van." - Ja az lehet, hogy Te komolyan így hiszed. De tévedsz. (Hála az égnek!)


Pedro

2009. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves Pedro:


Áruld már el, hogy az okos válaszodat mire tudod alapozni?

Esetleg ex-ügynök vagy?Nem ugye?

Akkor meg ne beszélj hülyeségeket..

Nekem ismerősöm volt ilyesmi ügynökségnél, szóval nem habókra írtam amit írtam.


B.

2009. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves B.


Nekem nem az ismerősöm dolgozik ilyen ügynökségnél... :-)


Pedro

2009. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja és bocs, a publikus elérhetőségek a következők:

MK Információs Hivatal: [link]

MK Nemzetbiztonsági Hivatal: [link]

MK Nemzetbiztonsági Szakszolgálat: [link]

MK Katonai Biztonsági Hivatal: [link]

MK Katonai Felderítő Hivatal: [link]


Ennyire egyszerű a dolog. Persze aztán hogy ki és milyen feltételek mellett alkalmas pl. ügynöki munkára az már más kérdés. De jelentkezni lehet. Már persze mikor nincs általános létszám-stop...


Pedro

2009. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja persze, olyan könnyen megy a bekerülés, mert szerinted százával veszik fel az embereket ilyen helyekre...
2009. aug. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Persze nyilván itt is így megy mint bármilyen munkánál, hogyha nem tetszik akkor csak kiszállsz és nyilván ezt meg is fogják engedni hiába tudsz államtitkokat.... Hagyjuk már!
2009. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na fiygelj C.I.A hoz akrsz kerülni jó uton haldsz, de ajánlom hogy tanulj meg Arbul vagy Héberül akkor tuti vevők elsznekrád de Angolul nagyon kell tudnod azért.

De még igy is kétséges hogy bevesznek a buliba! Nekünk is van titkos szolgálatunk NBH Nemzet Bisztosnági Hivatal és van olyan jó mint a CIA. De ha lehuzol pár évet a Honvédségnél és utána mész akkor már megduplásztad az esélyeidet.

2009. aug. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!