Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyit lönek hetente a...

Mennyit lönek hetente a rendörök, katonák?

Figyelt kérdés

Rendörségi járörök

Lövész katonák

Gránátvetösök

Aknavetösök



Illetve, akna és gránátvetösök közé mennyire nehéz bekerülni? Ugyértem hogy pl. pilota vagy felderitö csak nagyon kevesekböl lesz.



2012. aug. 8. 22:54
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
80%

Hetente?

Kb. 1/26-odot.

Fél évente van lövészet... :-DDD

2012. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyit amennyi lövészetük van. Nem úgy működik egyik felsorolt egység sem hogy megy azt' pufogtat bele a világba.


Kiképzések vannak, lőgyakorlatok, kötelezően, de nem hetente, hanem adott, általában 3hónapos időközönként.



A másik részére pedig annyit hogy kifejezetten akna-vagy gránátvetős egységek nincsenek a honvédség alakulatain belül. Raj vagy zászlóalj szinten vagy egy-egy szakasz ami taktikai támogatást végez ilyen eszközökkel.


Plusz az is érdekelne mit értesz gránátvető alatt.


A bekerülésről pedig annyit hogy


a) jelentkezel a Zrínyire (azaz NKE-re)

b) beballagsz a legelső toborzóirodába és jelentkezel szerződésesnek


Mindkét esetben lesz egy komplex fizikai, pszichikai, és egészségügyi felmérés, ha azon átmész beosztanak valahova.


De hidd el, nem buli 70ezres fizetésért kutyagolni télen-nyáron ha kiképzés van, ez nem olyan mint a Call of Duty, inkább maradj annál.

2012. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gránávetö alatt fgm-148, RPG-re gondoltam, vagy ami rendszeresitve van itthon.
2012. aug. 8. 23:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az FGM-148 nincs rendszeresítve, de az nem is gránátvető, hanem vállról indítható infrás önirányítású rakéta.


Az RPG rendszerben van, de azt ahogy mondtam is, szakasz szinten 1db ember kezeli, illetve harcjárművekben van rendszeresítve önvédelmi célra. Elméletben.


Gyakorlatban egy 60éves rendszerről van szó ami erősen elavult és nem hatékony, élesben elég ritkán kerül bevetésre.


Szóval megint csak azt mondom, ez nem a Call of Duty.

2012. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De a #2-es válaszomban megfordítottam a dolgokat, szakasz vagy zászlóalj szinten van egy raj, fáradt vagyok már.
2012. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mond Flash miből gondolod hogy az RPG 7 elavult rendszer?

Én már láttam KFOR misszióban levetkőztetett Bradley-t és más Nato páncélost.Pedig ezek nem 60 éves konstrukciók.

2012. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Bradley-vel és más PSZJ-kkel szemben lehet hogy hatásos a viszonylag gyenge páncélzat miatt, ha sikerül jó pozícióba kerülni, de egy harckocsi ellen már nem hatásos.


Persze egy szerencsés lövéssel meg lehet rongálni vele, de teljesen harcképtelenné tenni nem.

2012. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kellett félteni sem a szerbeket sem a horvátokat:))

Volt ott kilőve Ambramhs tank is,kapott egyet a futómű és már forgott is szépen körbe-körbe.A többit gondold hozzá.Bármennyire is "korszerűtlen" népszerű és jó fegyver az 1 jól képzett katona kezében,nem kell leírni.

2012. aug. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze,a kiképzés és a taktika is rohadt sokat számít.


Fedezékből, csapdát állítva nagyon is hatásos, de konvojban, gyalogsági fedezettel haladó járművek ellen használni öngyilkosság, vagy legalább egy szakasznyi fedezet kell akik fedezőtüzet lőnek.


Összehasonlítva pl a Javelinnel (vagy a MILAN/ SPIKE rendszerrel , azon nem annyira modernek), pontatlan, kicsi a hatótávolsága, és nem megfelelő a hatóereje sem már.


Annyi előnye van hogy könnyű,nagyon egyszerű, és rohadt olcsó.


Szóval ezért elavult rendszer, bár adott esetben valóban hatásos tud lenni.


Élesben viszont tudom hogy nem használják, az ISAF-misszióban pl nem is került bevetésre, helyette az amerikaiaktól kapott AT-4-et preferálják.


Mondjuk amíg nincs más alternatíva addig elég sok "hádzsi" fog RPGvel rohangálni. :D


Lényeg a lényeg nem írtam le, de a 7-es verzió tényleg elavult, és hadseregszinten van jobb alternatíva, viszont helyi konfliktusoknál vagy irreguláris hadviselésnél még sokáig jelen lesz.

2012. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!