Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért lépett be az USA a II....

Miért lépett be az USA a II. világháborúba?

Figyelt kérdés
...és miért pont a a szövetségesek oldalára, holott a németekkel, korábban, még üzleti kapcsolatokat is ápoltak? Talán gazdasági oka volt?

2012. aug. 8. 18:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Mellesleg maga a kérdés is értelmetlen, az amerikaiak Pearl Harbornál megtámadták a japánok, szerinted mit kellett volna tenniük, ha nem visszalőni?
2012. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
56%
Én eddig teljesen egyet értek crawhawkal, ki a franc nézné tétlenül azt, hogy az egész flottáját (4 csatahajó, 3 romboló, 3 cirkáló, kb. 3000 tengerész, 300 repülő) megsemmisítik, muszáj volt a válsz csapás. A fő kérdésre a válasz pedig az hogy: Amerikának volt az ún. Cash & Carry (fogd és vidd) nevezetű kereskedelmi politikája, ami annyi volt, hogy akárki vehetett az USA-tól hadianyagot (megjegyzem már csak ebből hatalmas a profitja az USA-nak, nem kellett hozzá belépni a háborúba, mivel hogy ilyenkor még teljesen független volt), legyen az német, olasz, japán, angol, francia, szovjet, magyar, üzbég paraszt stb... Mivel a japánok megtámadták Amerikát (Japán ez idő tájt Németország és Olaszország szövetségese volt (Háromhatalmi Egyezmény)), ezért csatlakozott a természetes szövetségeséhez, Angliához. Itt a gazdaságnak szerintem vajmi kevés szerepe volt, hiszen Amerika akkor önmagában ellátta volna az egész világot (kis túlzással). Szimplán katonai okokból.
2012. aug. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%

Szerintem gazdasági okokból.


1. Ha megnézed Japánt abban a korszakban mit látsz? Irgalmatlanul gyors fejlődést. Természeten ezt USA nem nézte jó szemmel, a japánok első hadi cselekményei után olajblokádot hirdetett ellenük. De vajon miért csak a japánok kaptak ebből? Olaszok agressziója Etiópiában, oroszok fél Lengyelország anexxállása nem vont ilyen következményt maga után. Bennük nem láttak versenytársat.


2.Miután Japán tovább folytatta a támadást Kelet-Ázsiában nagyon figyelt arra, hogy az amcsiknak nehogy valahol ártsanak, külön parancsba volt adva, hogy amerikai hajóra még csak rossz szemmel se nézzenek. Ki akarták kerülni a háborút. De USA azzal biztosíthatta az előnyét, ha Japánt a szigeteire kényszeríti vissza, magas gazdasági és katonai szankciók fejében.


3. PEARL HARBOR

Több történelmi szaktekintély megerősíti azt a tényt, hogy itt kiszolgált hajókat vontak össze az amerikaiak. Amik elpusztultak ott már rég nem a modern technológiát képviselték. A Japánok persze nem hagyhatták ki ezt a kínálkozó lehetőséget, és a flotta megsemmisítésében a Csendes-óceáni hatalmuk bebetonozását látták.


Végülis USA kiprovokálta a japán támadást, még ha ez nem is volt annyira szembetűnő.


+1. Különben ez a Casg&Carry dolog nemigazán stimmel. Legalábbis hogy bárki vehetett volna hadianyagot Amerikától. Angolok uralták a tengert, nyilván a németek így nem tudták volna saját hajóikon biztosítani a hadianyagok szállítását. De ahogy telt a háború, Anglia és Oroszország irgalmatlan nagy hitelt vett fel amcsiktól, hogy a fegyvereket fizetni tudja. Mivel 1942-ben nagyon úgy látszott, hogy németek verik szovjeteket, persze hogy az amcsi pénzvilág urai megijedtek: Mi lesz ha a németek nyernek? Ki fogja visszafizetni a rengeteg hitelt? Ergo kiprovokálták a háborút Japánnal, hogy aztán a pénzüket biztonságban tudják..


Köszönöm.

2012. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Osztom az előttem szóló véleményét.

Igaz az, hogy az USA támogatta, a háborúban résztvevő országokat, (Németországot, Nagy-Britanniát, Kínát…) és mindezt titokban, mivel ez, súlyos megszegése a nemzetközi háborús törvények, ezért, hogy komolyabb profitra tehessen szert be kellett lépnie neki is a háborúba.


Pearl Harbor megtámadásakor, a japánokat nem az önbizalmuk, hanem sokkal inkább a félelmük vezérelte, mert komoly veszélyforrás ként tekintettek az amerikaiak támaszpontjára.

A japán különítményt, már 3 nappal az érkezésük előtt észlelték, csakhogy a reakció elmaradt. Szándékosan. Ezzel magyarázható, hogy a támadás során miért volt olyan nagy az amerikaiak emberi és anyagi vesztesége.


Lehetne vitatkozni arról, hogy Nankingnak, vagy az atomcsapásoknak volt e több áldozata… De nem érdemes. Nankingról nincsenek pontos adatok. Ha a kínaiakat kérdeznéd, ők azt állítanák, hogy több min 300ezer, de ha a japánokat, akkor ők azt mondanák, hogy 20ezer áldozata volt.


Nekem meg van a véleményem, az amerikaiak, háborúban való részvételükről, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mások is így látják-e.

2012. aug. 14. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!