Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyarország mikor lépett be...

Magyarország mikor lépett be a második világháborúba?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 20:14
 1/6 anonim válasza:
84%
Kérdezd meg VV Ildit.:D:D
2011. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legelterjedtebb álláspont szerint kezdetének az 1939. szeptember 1-jei Lengyelország elleni német támadás tekinthető, és Japán kapitulációjával, 1945. szeptember 2-án ért véget. A háború Európában Németország feltétel nélküli megadásával, 1945. május 8-án fejeződött be.
2011. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
MO. 41-ben, ha a tényleges hadviselést nézzük.
2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
1918 (VV Ildi szerint xD) am én csekély töritudásom szerint 1939-re tenném
2011. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1941. június 26. két felvidéki várost Kassát és Munkácsot ismeretlen felségjelzésű repülők bombá- ztak  Magyarország azt mondja, hogy szovjet gépek voltak  hadat üzennek Szovjetuniónak.Molotov közli Magyarországgal, hogy nincs közük a bombázáshoz, nincsenek követeléseik Magyarországgal szemben, az új területeiket elfogadják, és a háború után támogatják, fenntartását a jelenlegi állapotnak Nyugati reakciók:1941. november Anglia felszólítja Magyar- országot, hogy vonja ki seregeit szovjetunióval vívott harcából  nem teszik meg akkor Anglia hadat üzen.1941. december 12. Magyarország hadat üzen az Egyesült Államoknak.
2011. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bárdossy hazudott. Volt valaki, aki pontosan ismerte Kassa bombázásának hiteles történetét.



Neve Krúdy Ádám, 1941-ben a kassai repülőtér parancsnoka:


„1941. június 26-án déltájban végeztünk a kiképzéssel. Indulóban voltam a városba, amikor repülőgépzúgást hallottam. Négy gép közeledett. Jellegzetes német alakzatban repültek. A világ egyetlen más légierejénél sem használták ezt az alakzatot. A gépek átrepültek a város felett, aztán távolból bombarobbanások hallatszottak. Azonnal felszálltam két beosztottam kíséretében. Sikerült annyira megközelítenünk a bombázógépeket, hogy világosan felismerhettük, német Heinkel 111 mintájú bombázók. Mi fegyvertelen kiképzőgépekkel repültünk, kénytelenek voltunk visszatérni támaszpontunkra.”



– Mit tett Ön ezután?



– „Jelentést küldtem a légierők parancsnokának, aki jelentésemet továbbította a vezérkar főnökének.”



– A válasz?



– „A válasz, hogy hallgassak.”



– És Ön hallgatott?



– „Nem. Azonnal levelet írtam a miniszterelnöknek, Bárdossy Lászlónak, akit régebbről ismertem. Megírtam, nyilván provokáció történt, a németek ezzel akarják kikényszeríteni Magyarország hadba lépését.”



Horthy emlékiratai mindenben megerősítik Krúdy Ádám tanúvallomását:



„Az előzmények közvetlen ismerete alapján mondta el Bárczi, hogy Krúdy Ádám repülőezredes, a kassai repülőtér parancsnoka írásban jelentette Bárdossy miniszterelnöknek, hogy ő saját szemével látta, hogy a bombákat német repülőgépek dobták le. Időközben a hadiállapot már beállott, ezért aztán Bárdossy Krúdy ezredest hallgatásra intette, és figyelmeztette, hogy ellenkező magatartása rá nézve kellemetlen következményekkel járhat. A Miniszterelnökség tisztviselői is parancsot kaptak, hogy hallgassanak.”

2011. jan. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!