Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyáltalán a magyar hadsereg...

Egyáltalán a magyar hadsereg mikor fog rendelkezni olyan technológiákkal amit mi fogunk csinálni saját pénzből?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar hadseregnek (igaz a hadsereg erős túlzás) nincs szüksége a NATO-tagság miatt ilyen technikákra. Nem fejleszti a hadi technológiákat, mert ütközne az észak-atlanti szerződéssel. Ez nem az országunk feladata.

Van aki szerint ez így jó, van aki szerint pedig ez egy igen fájó és hibás pont...

2009. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha. A Honvédség gyakorlatilag megszűnt létezni.
2009. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A második világháborút követő időszak óta nem volt önálló magyar haditechnikai találmány és szerintem még jó ideig nem is lesz.

Régen volt kapacitás tervezni is világviszonylatban is nagyon jó haditechnikai eszközöket és szerintem ha az akarat meglenne rá, most is sikerülne. Viszont mivel kis nemzet vagyunk nyilván nehezebb lenne az egész.

Jelenleg csak azt tudnám elképzelni hogyha nem is mi építünk és tervezünk fegyvereket, legalább a legjobbakat szerezhetnénk be abból, ami van.

2010. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, hogy "technológia" alatt mire gondolsz, de amennyiben haditechnikai eszközökre érted, akkor azt kell mondjam, hogy a Honvédség jelenleg is rendelkezik ilyenekkel.

Néhány példa:

"Szép" mesterlövéspuska:

[link]

Gepárd rombolópuska-család:

[link]

PSZH IV:

[link]


A NATO tagság nem befolyásolja a haditechnikai gyártását, mindössze a szabványokat illik betartani, de ez sem kötelező jellegű, ha jól tudom a franciák is gyártanak nem NATO kompatibilis fegyvereket.

2010. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 UM4 ***** válasza:
100%
rögtön amint a pénz és egy időben a politikai akarat (és az ország szuverenitása) meglesz hozzá
2010. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Soha.
2010. nov. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pro Patria ***** válasza:
29%

Sok turbómagyar megint károg, anélkül, hogy értenének hozzá.

A Gepárd mi, hanem egy kiváló magyar fejlesztés (amiből még az USA is vásárolt)?

És a Rábák, amik világviszonylatban is remek járművek?...

Sebaj, jó károgni, addig él a jobbik, amíg van miért panaszkodni..

2010. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!