Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit kell csinálni atomtámadás...

Mit kell csinálni atomtámadás esetén?

Figyelt kérdés

Most nézem a Jericho című sorozatot és elgondolkodtam azon hogy mit csinálnánk akkor hogyha a távolban meglátnánk egy növekvő atom-felhőt.

Ti mit csinálnátok ebben az esetben?

Vannak előírt menekülési tervek,esetleg kiépített búvóhelyek Magyarországon?


2009. jún. 18. 23:40
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

én összekapkodnék egy csomó kaját meg vizet és bezárkóznék a pincébe vagy építenék egy ojjektumot

amúgy ilyenkor mennyire káros a sugárzás?

2009. jún. 18. 23:44
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Atomtámadás esetén:


1: Nézd meg a gombafelhőt. Alaposan. Ilyet egyszer látsz.


2: Tedd fel a gázmaszkot. Rádolvad, ezzel megkönnyitve az azonositást.


3: Kezdj el kúszni a legközelebbi főút felé. Ott hamarabb szedik a hullákat.

2009. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
92%
Egyetértek az első válaszolóval ,ilyen esetben sok mindent nem igazán lehet érdemben tenni. Maximum csak akkor ,ha már alapból egy atombunkerba mazsolázol és egy monitoron keresztül nézed végig a gomba élete című drámát.
2009. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
91%
*atombunkerban
2009. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Igazából egy föld alatti bunker lenne megfelelő, a talaj alatt minimum 10 méterre.

(Egyébként volt is egy ilyen film. Arról szólt, hogy volt egy apuka, anyuka és egy gyerek. A háború miatt építettek egy föld alatti házat, ahol volt vécé, konyha, nappali, gyerek szoba... . És sok év múlva feljöttek, és látták, hogy mennyit változott a világ. A címére sajnos nem emlékszem.)

Szóval egy ilyet kéne kiépíteni.

2009. jún. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Ha látom a gombafelhőt, akkor már hiába futok. Valószínűleg leperegne előttem életem 17 éve, és... és... nem tudom. Ha ott állnék az atombunker bejárata előtt akkor még talán megmenekülök. De hogy most így belegondolok, ha meglátnám a villanást, aztán a gombafelhőt, és nincs bunker a közelben, akkor egy hatalmas ordítással elkezdek rohanni a robbanás felé... Tudom hogy semmi értelme, de futni sincs értelme. És inkább a robbanásban haljak meg, mintsem a radioaktív sugárzás által megbetegítetten éljem le az életemet.
2009. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
melyik az az orosz rajzfilm ami valami ilyen modernizált atombomba utáni házat mutat be amibe berepül egy madár és elpusztítja önmagát
2009. jún. 19. 01:01
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Olvassátok el Robert Merle: Malevil c.könyvét,mely éppen erről szól.Érdekes olvasmány.

Egyébként pedig nem tudnánk csinálni semmit.

2009. jún. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Egy atomtámadásra sztem senki sem tud felkészülni,mert annyi atombiztos bunkert nem lehet építeni,ahol mindenki elférne. Mo.-on egyáltalán léteznek ilyenek? Azért "vitáznak/harcolnak" a világ politikusai az atommmal kapcsolatos témákban, mert egy akár egy atombomba felrobbantása is végzetes lehet a föld lakóira nézve.Szomorú, hogy nem a békés célokra felhasználható atomenergiával foglalkoznak.

Tudom,hogy nem humoros a kérdés,de védekezni úgy lehet,hogy: magadra húzol egy fehér lepedőt és kúszol a legközelebbi temető felé:(((

2009. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
ha már a gombafelhőt látod akkor felesleges futnod. nézd meg jól, érdekes látvány, még talán valami szépség is felfedezhető benne. ez lesz a legeslegutolsó dolog amit a halálod előtt látsz...nem érné meg kihagyni.
2009. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!