Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szovjetek egyedül is győztek...

A szovjetek egyedül is győztek volna a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés

Ha nagy britannia kapitulál, és az USA csak japánnal hadakozik.


Tudom, hogy nem így volt a valóságban!!!!!!!!!


2012. márc. 21. 15:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szovjet hadsereg is eléggé a teljesítőképessége határán volt mind a Barbarossa idején, mind a háború befejezésekor. A német hadseregnek pedig rengeteg erőforrását kötötte le egy esetleges, majd a későbbiekben a tényleges partraszállások, illetve az afrikai front.
2012. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem egészen. Én rengeteg világháborús dokumentumfilmet láttam meg elég sokat is olvastam ezekről a dolgokról, és az elején Szovjetek elég bénák voltak, mert akkor Szovjetunió jelentős részét eltudták foglalni a németek sőt majdnem elérték Moszkvát is. De ugye a hideg kifogott a németeken mert a fegyverek többsége behalt meg éheztek és nem bírták akkor tudtak a szovjetek igazán visszatolni a németeket és előrenyomulni. De eközben az amcsik meg a britek is piszkálták a németeket így a németeknek oda is kellett figyelniük szóval részben ennek köszönhető az hogy a szovjeteknek viszonylag simán ment minden, és ezért tudtak eljutni egészen Berlinig. Ha ezt egyedül csinálták volna az elejétől nem biztos hogy sikerült volna ez a dolog. Mert még ha ki is tudták volna üldözni a németeket lehet valahol európában már elveszítették volna a dolgot ha az amcsik meg a britek nem avatkoztak volna bele a dolgokba.
2012. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem! Németországot a többfrontos háború nagyon lekötötte, de a szovjetek még így is alig bírtak a jóval kevesebb német egységgel mert hatványozottan többet vesztettek szinte mindenből. Persze utánpótlásuk bőven volt(de az sem tartott volna örökké). A szovjetek rengeteg segítséget kaptak amerikától valamint az angoloktól, de gazdaságuk így is az összeomlás határán volt. Bár ha a németek nem lettek volna lekötve afrikában és nyugaton akkor sem biztos, hogy legyőzték volna a szovjeteket mert Moszkva bevétele nem egyenlő a háború megnyerésével. Szerintem patthelyzet alakult volna ki.
2012. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 asmosys ***** válasza:
60%

Finneket kb 10:1 hez túlerőben tudták csak legyőzni.

Nagy számban kapták a sherman tankokat B-52-eket, amik nélkül mozdulni is alig bírtak.

Ha a támadó csapatok kapnak utánpótlást és nem halnak éhen, vagy fagynak halálra, Moszkva is jó eséllyel elesik.

Ha csak magukra számíthatnak, úgy járnak mint Lengyelország.

2012. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%

Ne egyszerűsítsük le ennyire. Azt még el lehet képzelni, hogy az USA kizárólag a Csendes-Óceáni hadszíntérre koncentrál, de azt nehezen, hogy a britek feladták volna a harcot az elsöprő erejű haditengerészeti erejük és a Luftwaffénak ellenálló légi erejük birtokában.

Ha valami csoda folytán mégis legyőzték volna a briteket, akkor a kölcsönbérlet sem lett volna fenntartható a SZU-val, mert a kereskedelmi útvonalakat elárasztották volna az U-Bootok és a nagy felszíni hajók, így Amerikának hatalmas hadiflottát kellett volna küldeni ennek ellensúlyozására, amit ugye a kérdező feltételezése kizárt. A kölcsönbérlet nem volt nagyon jelentős a szovjeteknek, de volt néhány nyersanyag, aminek a hiánya nagyon érzékenyen érintette volna a csapatmozgásokat. Mindennek ellenére a szovjetek hátországa elegendő nyersanyagot tudott felvonultatni ahhoz, hogy tartós védekező háborút folytassanak a németek ellen, amiben azok elvéreztek volna idővel. Japán kapitulációja csak idő kérdése volt a számok tükrében, ugyanis az USA hadipotenciálja összehasonlíthatatlan volt Japánéval, és a Japánok is inkább arra játszottak, hogy ha egyszer megvetik valahol a lábukat, onnan iszonyat nehéz lesz őket kitenni, nem rendezkedtek be tartós háborúra az USA ellen.

Amint pedig Japán vereséget szenved, az USA azonnal megtámogatta volna a Szovjetuniót, mert kisebb fenyegetést jelentett akkor, mint a nyílt területi terjeszkedésre törő Németország, ráadásul egy akkora birodalom gazdaságilag is elfogadhatatlan lett volna az USA szempontjából, ugyanis ők már akkor hosszú távon gondolkodtak, miszerint a világ vezető gazdasága és katonai ereje kívánnak lenni, ez pedig lehetetlenné vált volna egy Európai-Ázsiai német és csatlós uralommal szemben. A SZU volt a kisebbik rossz, ráadásul olyan gazdaságpolitikával, ami már akkor láthatóan fenntarthatatlan volt, így hosszabb távon összeomlik majd, ami az USA-nak kedvez. Így is lett, ennek az ára pedig Európa feláldozása volt.

2012. márc. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért B-52-eseket nem kaptak mert azokat csak 52-től kezdték gyártani ;) (Ha a B-52-es bombázóra gondolsz) Viszont szövetséges tankokat nem kis számban kaptak segítségképp. Mikor a szovjetek áttelepítették a gyáraikat keletre akkor a gyártókapacitás majdnem 0 volt így jól jöttek a Sherman, Churchill, Matilda..stb tankok.
2012. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

Sok dolog segítette a Barbarossa idején a szovjeteket, amik közül sok minden kiesne, ha nem lettek volna támogatói:

- Idejében elindulhat a Barbarossa, mert nem hajtanak végre puccson az angolbarátok Jugoszláviában.

- Nem kötöttek volna le jelentős német erőket a jugoszláv partizánok, az afrikai harcok és a német csapatok a La Manche csatorna innenső oldalán feleslegesek lettek volna.

- Nem kaptak volna az oroszok hatalmas amerikai háborús segítséget (fegyverek, vagonok, repülők, teherautók, mozdonyok stb).

- Nem bombázták volna a német iparvárosokat.


Viszont azt kell mondjam így is megkérdőjelezhető a német győzelem. Egyrészt mindent összevetve az orosz hadsereg még így is nagyobb emberanyaggal, több repülővel és több tankkal rendelkezett, ráadásul ezek a tankok jórészt erősebbek is voltak a tévhittel ellentétben a német tankoknál. (Akkoriban a német tankok jó része Panzerkampswagen hármas vagy négyes volt, amik ki sem tudták lőni az orosz KV-1 vagy 2 tankokat és a T-34-et is csak bajosan. Az ennek kiküszöbölésére kifejlesztett Tigris csak késöbb állt hadrendben, és akkor is csak kis számban, sosem volt 140-nél több harcképes állapotban egyszerre.)


Két verzió lett volna német győzelem esetén szerintem. Az Urál elérése után békét kér a SZU és megállapodnak, vagy pedig egy több évtizedig is eltartó partizánháború indult volna orosz részről.

2012. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Azért tegyük hozzá a KV harckocsik valamint a T-34-esek száma 1941-ben még közel sem volt elegendő a legtöbb szovjet tank a T-26 valamint a BT család képviselője volt amik a Panzereknél jóval szerényebb harci értékkel bírtak. És ugye segítség nélkül nem biztos, hogy tudták volna megfelelő mennyiségben gyártani a KV és T-34 tankokat. Az viszont valóban igaz, hogy az akkori Pz-III valamint a rövid csövű Pz-IV-eseknél jobbak voltak, de mennyiségük csekély volt.
2012. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

16:22

Ez igaz, de 1941 végére már ezeknek a tankoknak a száma bőven meghaladta a német tankok számát, és minőségben is jobbak voltak, ezért szerintem, így is, úgy is megállt volna a német terjeszkedés. A kulcsa a dolognak az lenne ebben a fiktív helyzetben, hogy vajon sikerülne e itt is végrehajtani a blitzkrieg-et, ha korábban indul a háború. Tekintve, hogy ez a hadviselés igazán hatékony csak olyan területeken volt, ahol jó az infrastruktúra megint csak el kell gondolkodnunk, ugyan a ruszkiknak aztán mindenük volt, csak jó útjaik és vasútjaik nem.

2012. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Igen itt a csavar ha nem kapott volna támogatást a Szovjetunió akkor is lett volna e elegendő belőlük. Itt igazából sztem az se segített volna a németeken ha előbb támadnak mert mint írtam Moszkva bevétele nem egyenlő a háború megnyerésével. Előbb utóbb valószínűleg ott is kifulladt volna a német előrenyomulás mert az utánpótlási vonalak még hosszabbak lettek volna. A kaukázusi olajmezők elfoglalása viszont sokat segített volna a németek helyzetén.
2012. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!