Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Abban az időben, amikor még...

Abban az időben, amikor még kötelező volt a katonaság, mennyi időre kellett bevonulni? Milyen időközönként mehettek haza a katonák?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Változó, három év, két év, másfél év. egy év, hat hónap. Attól függ mikor. én 94ben egy évet votam.
2012. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

"Milyen időközönként mehettek haza a katonák?"


Szintén változó és ez leginkább az eredményeidtől függött, ha jó katona voltál akár hetente ha ne lehet hogy évente egyszer. Sőt, volt aki három évig haza sem ment.

2012. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. A válaszod kapcsán felmerült bennem még egy kérdés: Mitől függött, hogy kit mennyi időre hívnak be?
2012. febr. 4. 21:37
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos volt amikor éveket is elvett ez az ember életéből.Nálunk a családban mindenki kért orvosi nyilatkozatot hogy ne kelljen ilyen baromságokon részt venni mint a katonaság.
2012. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől függött, hogy kit mennyi időre hívnak be?"


Az évszámtól. Mármint az aktuális dátumtól. :)

2012. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Az aktuális törvénytől függött az időtartam.

Az 50-es években egységesen 3 év volt a szolgálati idő.

Később a 3 év csak a Határőröknél maradt,a többieknek kettő lett. Ezt csökkentették idővel egy évre,majd a megszűnése előtt már fél év volt csak.

Szabadság,eltávozásra viszonylag ritkán mehettek,sok függött a feletteseiktől is.

Hétvégén viszont volt kimenőjük,amikor a városba mehettek este 10-ig. Kivéve,aki büntetés alatt volt,mert annak a laktanyában kellett maradnia.

Az 50-es években,és még utána is elég sokáig a kiképzés után az ország másik felébe vezényelték,mint ahol lakott:Ez csak a 80-as évek környékén változott meg.

2012. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

"Az 50-es években,és még utána is elég sokáig a kiképzés után az ország másik felébe vezényelték,mint ahol lakott:Ez csak a 80-as évek környékén változott meg."


Erre viszont én lennék kíváncsi, hogy ennek mi volt az értelme. Hogy szokják, hogy az otthonuktól távol vannak. Mert mondjuk ha valakit nem engedtek haza, vagy csak ritkán annak szerintem majdnem mindegy, hogy húsz kilóméterre nem engedik haza, vagy kétszázötvenre. :)

Nem?

2012. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én apám amikor 18 évesen megkapta a behívóparancsát (ez volt 1972-ben, vagy 73-ban) akkor 2 évig kellett szolgálnia Ercsin. Mesélte nekem, hogy a bevonulás utáni első 3 hónapban egyáltalán nem mehetett haza, sőt még a laktanya területét sem nagyon hagyhatták el amíg "kopaszok" voltak, utána már hetente hazamehetett volna, de nem nagyon tette, mivel sokáig tartott a hazaút, mire hazaért másnap már indulhatott is volna vissza Ercsire, inkább elütötte a szabadidejét valamivel a katonatársaival :).
2012. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. :)

Valahogy egyik nap eszembe jutott a kérdés, nem is vártam, hogy ennyien, ilyen normális válaszokat adtok. És külön köszönöm azoknak, akik valamelyik családtag visszaemlékezéseiből idéztek. Tényleg nagyon jól esik. :)

2012. febr. 5. 14:31
 10/13 Sz1u ***** válasza:

Én másfél évet (540 napot) voltam katona 1983 augusztustól, 1985 februárig. Határőr voltam (S.U.K. - sorállományú útlevélkezelő). Hozzánk (mármint a határőrséghez) negyedévente volt bevonulás (a honvédséghez tudtommal félévente). Nálunk nem volt olyan "lazaság", mint a honvédség (talán zöménél), hogy szinte minden hétvégén hazamehessünk. Egy hónapban 4 szabadnapunk volt, amiből hármat összevonhattunk eltávozás gyanánt.

Azon túlmenően, hogy ritkán mehettünk haza, nem volt egy rossz hely. Végig emberek közt voltunk, de maga az örs is viszonylag kicsi volt, tehát szinte családias volt a hangulat.

2012. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!