Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kontaktlencsével lehetek...

Kontaktlencsével lehetek vadászpilóta? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2012. jan. 30. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Viszont műtött szemmel lehetsz.

Azt pontosan nem tudom, hogy miért, de a nagy gyorsulás miatt elmozdulhat a szemedben, meg amúgy is néha kieshet, meg hosszabb idő után kiszáradhat, pláne egy (gondolom) légkondicionált pilótatérben.

Tömött fogad sem lehet, meg ha jól emlékszem, nem lehetsz magasabb 170-175 cm-nél.

2012. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző jól mondja, nem lehetsz. Egy vadászpilótának rendkívül nagy gyorsulást kell kibírnija, a kontaktlencse pedig még "hagyományos" körülmények között is kieshet, egy egyszerű tornaóra folyamán is, ami pedig egy légiharchoz képest semmi, egy vadászpilótának pedig bármilyen körülmények között tökéletesen kell látnia.


Egy-két dologban még kiegészíteném: a magasság tudtommal jelenleg nem akadály (legalábbis amíg nem vagy jelentősen magasabb az átlagnál), de a műtött szem is tiltólistán van, amit ha jól tudom azzal indokolnak, hogy gyors légnyomás változás során megsérülhet a műtött szem (ugyanez vonatkozik az ejtőernyősökre is).

2012. jan. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A tévhitekkel ellentétben vadászpilóta tulajdonképpen bárki lehet, buborékmentesen tömött fog vagy szemüveg nem akadály. A jelentkezők kilencven százaléka azonban a röntgenvizsgálatoknál kiesik." - forrás: [link]

Azonban, amíg kevés pilótára van szükség,és sok jelentkezőből lehet válogatni, könnyű kiesni a rostán.

2012. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Cseperedjél fel már ember!
2012. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát aki vadászpilóta az csak makk-egészséges ember ? Akkor sok olyan lehet..
2012. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ThorgilsX ***** válasza:

Múltkor olvastam hogy pl az úrprogramoknál is osztályozzák az emberi típusokat, oda csak az AA típusú embereket veszik fel.De sajnos csak ennyi maradt meg a cikkből.


A műtött szem nem akadály...főleg nem az ejeseknél...hidd el ha már sikerült megcsinálni az erőnlétit meg stb,nem a szem végett fogsz kiesni onnan.

2012. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sajnos én is úgy tudom, hogy így nem lehetsz vadászpilóta!

Nézd meg ezt a cikket: [link]

Kereskedelmi pilóta viszont nyugodtan lehetsz.

[link]

Ez állami képzés. Saját zsebből azonban nagyon drága mulatság a pilótásdi sajnos!

2012. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!