Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetnék vadászpilóta szemüveg...

Lehetnék vadászpilóta szemüveggel?

Figyelt kérdés
Magyarországon, ha megműtetem a szemem akkor lehetek még vadászpilóta esetleg műrepülő? Azt olvastam, hogy az USA-ban és Németországban engedélyezett a szemműtét a vadászpilótáknak. Kérlek normálisan válaszoljatok!
2010. aug. 8. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
NEM.Sajnálom.
2010. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok


Alkalmasságin nem hiszem,hogy átengednének.De,ha valamilyen csoda folytán mégis,akkor sem kerülnél sorra a rengeteg makk egészséges ember közt.Mellesleg nincs is nagy igény vadászpilótákra(nagyon kevés a gép).De itt Magyarországon nem is érdemes.A pilóták is majdhogynem csak hírből ismerik a repülést olyan kevés a repült óráik száma.....

2010. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem. ha a szemed miatt mégis, szerintem nagy esélye van hogy más miatt rugnak ki. nehéz ám oda bejutni, pl nem lehet tömött fogad :D
2010. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szememen kívül makk egészséges vagyok...
2010. aug. 8. 15:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Az lehet de azért a szem eléggé fontos :/
2010. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem csak makk egészségesnek kell lenni az alkalmasságin, hanem különböző fizikai tesztek vannak, amin szintén meg kell felelni.

Van minimum magasság és maximum magasság, ugyanígy súlyban.

Gerincnek tökéletes állapotban kell lenni, még jobban a szív és érrendszernek, természetesen a terheléses vizsgálatokon is.

A fogaknál is meg van adva, hogy hány tömött lehet ( 6db) és mennyi hiányozhat. Még akkor sem vesznek fel, ha esetleg például íny gyulladásod van.

Vannak pszichikai tesztek, amik hasonlóan kemények, mint a fizikai feladatok.

És akkor ez még csak az alkalmassági, a kiképzés is ugye egy másik kérdés.

Szóval dióhéjban összefoglalva azt gondolom az alkalmasságin a szemészeten elhasalsz.

Egy katona

2010. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom és értem, másho lazt írják 15db tömött fog lehet, de nekem egy sincs és tökéletesek a fogaim szóval ezt haggyuk. Arra lennék kíváncsi, ha megműtettném a szemem akkor az kizáró ok? Csak azért mert USÁ-ban és Németországban engedélyezett néhány szemműtét.
2010. aug. 9. 22:23
 8/13 A kérdező kommentje:
*néhány szemműtét fajta (LASIK,PRK stb.)
2010. aug. 9. 22:24
 9/13 anonim ***** válasza:
szemüveggel még csajod sem lehet .tapasztalat.
2010. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pf.. te gyík vagy, nekem van csajom és sok volt már :P te egy p.öcs vagy csak azért nincs!
2010. aug. 10. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!