Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Németeknek szomorú téma a...

A Németeknek szomorú téma a két világháborúról beszélni?

Figyelt kérdés
Pl egy családi beszélgetésben szóra kerül a 2.Vh
2012. jan. 22. 21:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, lehet, hogy én nem jól veszem észre, de úgy tűnik, hogy ha kapsz egy zöldet, 25%,ha kettőt 50% és így tovább.
2012. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Baden-Württembergben lakom, Heilbronntól 40 km-re. Akiket én ismerek, kerülik a témát, ha szóba hozom, terelik a szót, mondják, hogy a jelenre kell koncentrálni. Összességében úgy vettem észre, a lakosság nagy részét egyáltalán nem érdekli semmiféle történelem.
2014. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én tavalyelőtt beszélgettem egy idősebb német hölggyel, akinek az apukája Rommel seregében szolgált. Azt mondta, hogy kívánja, hogy olyan, mint a II. világháború sose forduljon elő többször. Neki úgy látszik, szomorú esemény. Vannak viszont németek, olyanok is, akik ott voltak, akik ott is voltak, és nyíltan beszéltek róla, mindenféle bánat vagy megbánás nélkül. "Katonák voltunk, tettünk a dolgunkat, és így alakult."

Láttam olyan dokufilmet is, ahol egy idős német bácsi meg egy orosz néni találkoztak Szentpétervárott. Mindketten megélték a II. VH-t a bácsi mint katona, a néni mint civil túlélő. Nem volt köztük harag, barátságosan csevegtek, és mindketten egyetértettek abban, hogy a fajgyűlölet, a nácizmus butaság.

2015. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!