Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nincs a német haditenger...

Miért nincs a német haditengerészetnek anyahajója?

Figyelt kérdés
Európában van már az olaszoknak és a spanyoloknak is,pedig szerintem mindketten alulmaradnak a németekkel szemben. És akkor a németeknek miért nincs?

2011. dec. 23. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
mert a békeszerződés szerint nem lehet nekik. Az anyahajó kifejezetten támadó fegyver és mint ilyen tiltva van a német hadseregnek.
2011. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mustafa33 ***** válasza:
77%
Mert nekik elég az apatorpédó, az ha nekimegy az anyahajónak úgy meg...a hogy az attól kódúl és egy csomó kishajót szül.
2011. dec. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ThorgilsX ***** válasza:
84%

LolxD


Első,nem vesztették már el az érvényességét a II.vh-t lezáró béke katonai doktrínái?

2011. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Erről volt vita Németország afganisztáni részvételénél és a szerbiai háborúnál, hiszen az nem minősíthető honvédelmi tevékenységnek. ott megszavazták, hogy ez még belefér. (felderítő gépeket küldtek a Németek és azok adatait dolgozták fel)

De pl. senki nem is kérte őket, hogy vegyenek részt az Iraki hadműveletekben,mert az egyértelműen támadó tevékenység és azt nem csinálhatják.

2011. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ThorgilsX ***** válasza:
Most kerestem adatokat a békeszerződésről de nem találtam valaki eben tudna nekem segíteni?
2011. dec. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Drága.

Hiba van viszont az olaszoknak és a spanyoloknak is, ezek nagyon kicsik, eltörpülnek az USA hajói mellett. A kínaiak se tartanak fent belőlük egyet se nem véletlenül, egy anyahajó építési költségéből fedeznek 80 darab tengeralattjáró építését.

Az angol Wikipédián még sok más infó van.

2011. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Félelmet kelt" gondolom a zsidókban, ami persze nevetséges.
2011. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ebbe a kérdésbe ne hozzuk már bele a zsidó kérdést, légyszíves.


Nézzük úgy:

Németország a vh után egyrészt 2 részre volt szakítva, másrészt ott voltak a békeszerződés korlátai, amik a mai napig is fogják őket.

Azután hogy újra egyesült, gazdaságilag is fent kellett maradnia, és mondát írták, egy anyahajó rettentő drága.

És nézzük azt is, hogy a franciák, spanyolok, olaszok jelentősen nagyobb tengeri területekkel rendelkeznek, és néha az afrikai partokat is felügyelik (a volt gyarmatok ugyebár).

És ezek a meglévő hajók nem is akkora szabású műveletekre vannak kitalálva mint az usa hajói, felesleges is sztem a kettőt összehasonlítani.

Plussz a németeket is elérte a válság, ők is inkább lefelé építik a hadsereget (mint kb bárki más).


Hát...nagyjából ezért nincs nekik :)

2011. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pro Patria ***** válasza:

Nem helytálló, hogy a békeszerződés alapján nem lehetne nekik. Éppenséggel Olaszországra is vonatkozik ez, nekik mégis volt/van több anyahajójuk is. Csak egy jó ideig nem lehettek rajta harcigépek, csak helikopterek. Ma már ez sincs így.

Szóval nem hinném, hogy a békekötés feltételei miatt nincs nekik.

2011. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!