Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek hogyan alakult...

Szerintetek hogyan alakult volna a keleti front és a Szu sorsa, ha Moszkvát sikerrel beveszi a német haderő? (hosszabb kifejtett válaszokat kérnék szépen)

Figyelt kérdés

Vajon beleroppant volna az ország, vagy tudta volna tartani magát?

Mit neveztek volna ki új fővárosnak?

A németek meddig terjeszkedtek volna ahol biztonságosan tudják biztosítani a város védelmét?

Elég lett volna szerintetek a szovjet haderő a város visszaszerzéséhez, vagy vissza kellett volna vonulniuk?

Tudtak volna a németek időben erősítést küldeni a város védelmére, hogy nehogy egy villámtámadással visszavegyék a várost, vagy nem?

Mennyi ideig húzódott volna el a háború?

Ha te lettél volna a németek helyében, akkor milyen pontokról biztosítottad volna a várost?

s.t.b.


Érdekel a véleményetek, szerintetek ez az egy város mennyiben befojásolta volna a háború és a történelem menetét. Átgondolt kifejtett válaszokat kérnék.


Köszönöm


2011. szept. 17. 14:48
 1/6 bitangbigtank ***** válasza:
Ugyan az , mikor Napóleon meghódította a korábbi Cári Oroszországot..
2011. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor lett volna a németeknek esélyük, ha nem osztják meg a dél felé vonuló seregeiket, és nem irányítják Sztálingrád alá a 6. hadsereget. Ebben az esetben elfoglalhatták volna a kaukázusi olajmezőket, és a szovjet tankokból kifogyott volna a benzin...
2011. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Moszkva bevétele egy látványos politikai győzelem lett volna, de semmi több. A háborút nem döntötte volna el.

Az oroszok kivonultak volna, és máshol lett volna a döntő ütközet, még keletebbre, még hosszabb utánpótlási vonalak végén...

2011. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintetek hogyan alakult volna a keleti front és a Szu sorsa, ha Moszkvát sikerrel beveszi a német haderő?"


Néhány hétig ünnepeltek volna, aztán vonulhattak is volna ki a szovjet ellentámadás miatt.


Amúgy annyit ért volna Moszkva elfoglalása, mint 1812-ben: semmit.


"Mit neveztek volna ki új fővárosnak?"


A kormányhivatalok már áttelepültek elsősorban Kujbisevbe (Szamara), másrészt Ufába, Taskentbe stb. Már felkészültek Moszkva elestére.


"A németek meddig terjeszkedtek volna ahol biztonságosan tudják biztosítani a város védelmét?"


Sehol se tudták volna biztosítani, hiszen minél inkább előrenyomultak volna, annál több lett volna a veszteségük, annál hosszabb a védendő frontvonal és annál hosszabbak az utánpótlási vonalak. Moszkvát akkor tudták volna biztosítani, ha pl. sikerül elfoglalni Leningrádot is. De az sem sikerült.


"Mennyi ideig húzódott volna el a háború?"


Erre a kérdésre nem lehet értelmesen válaszolni, mert ha elesett volna Moszkva, az egy másik világban lett volna, ahol mások a német-szovjet erőviszonyok, tehát minden másképp folyt volna le.


"Ha te lettél volna a németek helyében, akkor milyen pontokról biztosítottad volna a várost?"


Ha én lettem volna Hitler helyében, elfogadtam volna a szovjet békeajánlatot, amely lényegében egy "második Breszt-Litovszk"-kal volt egyenértékű, és az angolokkal kötött béke után sikeres hadvezérként vonultam volna be a világtörténelembe :)))

2011. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Egy szép győzelem lett volna, de nem több! Szerintem ugyanúgy lett volna mint Sztálingrádnál a Szovjetek folyton nyomás alatt tartották volna a Németeket! Másrészt Sztálin és a vezérkar szedte volna a sátorfáját és áttelepültek volna keletre(ahogy már írták) szóval a szovjet vezérkar egyszerűen máshonnan irányította volna a hadműveleteket! Teljesen más taktika kellet volna ahhoz, hogy a szovjeteket legyőzzék!
2011. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Néhányan itt egy igen komoly dolgot hagynak figyelmen kívül: az utánpótlást. Igen, a seregek megosztása rossz ötlet volt, és igen, az utánpótlás nehézségei miatt nem vezettek sikerre a déli műveletek.


Az orosz vasúti hálózat centrális volt, Moszkva központtal (ma is az). Az elfoglalásával az orosz szállítási lehetőségek 0-ra (azaz nullára) redukálódtak volna vissza. Nem csak politikai győzelem, hanem hadászati is (arról nem is beszélve, hogy a sokat emlegetett napóleoni példában Moszkva hamuvá égett).


A leghelyesebb talán az lett volna (tekintve a meglepően aktív szovjet partizánokat), ha a nehézfegyverek és csapatok zömét északra helyezik, Pétervárt elfoglalandó. Így a szállítás egy jelentős részét hajókkal lehetett volna megoldani, kikerülve a kockázatos szárazföldet. (meglepően sok csapatot kötött le a partizánvadászat a háború alatt - amiből egyénként mai napig tartó komoly tapasztalatokat merítettek német barátaink) Pétervár után a szállítási útvonalakat biztosító Moszkva következhetett volna, majd utána a sokat emlegetett Sztálingrád, ami végső soron biztosítja az annyira óhajtott olajmezőket. A P-M-L vonalat átlépve már az urali régióba kerülünk, ahol egyrészt jó föltételek adottak a szovjet csapatok védekezéséhez, másrészt az ipar egyre inkább közvetlenül fenyegetett. Végső soron nem lett volna lehetetlen feladvány, mondjuk nem ártott volna előtte a Földközi tenger medencéjét (Gibraltár, Málta), illetőleg NBr-t elfoglalni. Aztán pedig csak a csillagos ég a határ! :D

2011. szept. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!