Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nato és az usa hogyhogy nem...

A nato és az usa hogyhogy nem vette még be Afganisztánt?

Figyelt kérdés
Eleve már tök régóta háborúznak. Ha amerikaiaknak annyria fontos lenne egyszerre rájukküldenék a fél hadseregüket (vagy szerintem a negyede is elég lenne) és egyből megdögölnének a tálibok nem? Vagy a tálibok többen vannak? A Nato és az USA katonáitól is többen? Tiszta szerencsétlenek ezek az amerikaiak, már 10 éve ott sz@rakodnak nem hogy bevetnék a teljes haderejüket vagy végigbombáznák az egészet ha annyira kell nekik xd
2011. nov. 28. 15:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Irakban és Afganisztánban is nyertek hiszen mind két országot megszállták, és velük szövetséges kormányt juttattak hatalomra.


Jelenleg mind két országban a gerillák ellen harcolnak, és még egyik harc sem ért véget, tehát nem lehet kijelenti hogy vesztettek!


Koreában nem volt sem győztes sem vesztes. Tűzszünetet kötöttek.


Vietnamban nem katonailag szenvedtek vereséget. Egyszerűen a közvélemény nyomása miatt, no meg mert nem érte meg tovább harcolni, kivonultak Vietnamból.

2011. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Fuggetlenségi háború után alakult meg maga a jueszej. Két világháborút meg nem az USA nyerte meg, hanem az antant illetve "a szovetségesek". Ezért emeltem ki azt, hogy a "saját háborúikat". Hidd el, szoptak volna mindkettoben egyedul.
2011. nov. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 asmosys ***** válasza:

06:48



Hidd el, szoptak volna mindkettoben egyedul.


A töri könyv neked se nyílik ki. A világháborúkban egyedül nem tudtak volna részt venni, ugyebár. Akivel meg „egyedül” szálltak szembe azt KO-val nyerték.

2011. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

No olyat nem írtam sehol, hogy mindent elvesztettek. Csak annyit, hogy sehol sem nyertek.

És Japánt sem egyedul verték meg, tudtommal a vége felé a szovjet is beszállt.

2011. nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 asmosys ***** válasza:
100%

15:50



És Japánt sem egyedul verték meg, tudtommal a vége felé a szovjet is beszállt.


Ezt nem jól tudod. 41-ben megnemtámadási egyezményt kötött Szálin a japánokkal, amit 45 aug 9-én szegett meg, /gondolom ismerős a dátum/ Mandzsúria megtámadásává. Ezt dögevésnek lehet nevezni, segítségnek nem.

Ami pedig az amcsi győzelmeket illeti, minden katonai konfliktusban tudta érvényesíteni törekvéseit, míg ellenfelei egyszer sem.

2011. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"minden katonai konfliktusban tudta érvényesíteni törekvéseit, míg ellenfelei egyszer sem."


Ja, foleg Vietnamban. És igen, ismeros a dátum, de azt is tudni kell, hogy a jenkik akarták a szovjet beavatkozást, hogy ez, illetve a bomba egyuttes sokkhatása kapitulációra kényszerítse Japánt. Ez ugyan sikerult, de attól még fennáll, hogy nem egyedul tették, hiszen hivatalosan így volt :) Amúgy meg, ha nincs az atombomba, vagy, ha Japánnak is van, akkor lehet nem is nyertek volna... igen, ez a "mi lett volna, ha" játék, de én az atombomba bevetését valahogy nem tudom elfogadni mint hadviselést... inkább mint utolsó dobást.

2011. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 asmosys ***** válasza:

19:33



Szinte biztos voltam hogy Vietnám felbukkan.

Tehát mint mondtam „katonai”. Amiben konkrétan agyoncsapták az ellenfelet és visszaverték az addig elfoglalt területeken túlra. Az politikai kérdés, nem katonai hogy kivonták a csapatokat.

Remél értelmezhető a kettő közti különbség.


Japánban nyilván az a 6 napos adok-kapok a ruszkikkal, az tette be a kaput. :) Most hogy kinevettük magunkat, nézzük az atombombát.


Ha nincs, Japán akkor is elbukik. Később, nehezebben, sok vér által.

Egyébként mi a baj vele? Hatékony. Háborúban ez számit. Ha neked kell döntést hozni hasonló helyzetben gondolom saját vért akarsz menteni, nem ellenségest.

Egyébként az áldozatok száma, bár hatalmas, a történelem sok eseményt jegyez, amihez képest ez eltörpül.

2011. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%
A NATO már régen bevette Afganisztánt, vele szövetséges kormány van hatalmon. Az a gond, hogy a hegyekben nehezen megközelíthető helyen pár ezer nyomorult elszánt iszlamista nem igazán akarja felfogni, hogy tök értelmetlen amit csinálnak. Sok vizet nem zavarnak, néha nagy bátran agyonlőnek pár civilt, évente akár pár darab katonát is, aztán persze ettől sokkal jobb nem lesz nekik.
2011. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja és hozzátenném. Hidd el ha nem lenne ez a nagy médiajelenlét és felső ellenőrzés akkor a katonák kb végigirtanák a falvakat egyesével és mivel ezekben a falvakban laknak a gerillák családtagjai muszáj lenne megadniuk maguk (feltéve ha nem akarják a kölköket fej nélkül látni).
2011. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!