Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy világméretű atomháború...

Egy világméretű atomháború esetén mit fognak enni a túlélők?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 21:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
A növények sokkal ellenállóbbak a sugárzással szemben, mint az emberek, vagy az állatok legtöbbje, tehát sugárfertőzött növényeket.
2011. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
semmit. Bear Grylls megenné Chuck Norrist a szakállában megsütve.
2011. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Volt már itt a gyk-n néhány teljesen fölösleges és hülye kérdés, na ez az egyik közülük...
2011. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok. Kérdező nem téged akartalak megbántani, de télleg így gondolom. :)
2011. aug. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Hát javarészt a semmit, a tartalék élelmiszert (mert valljuk be, mindenkinek van otthon néhány évtizedre elegendő tartós élelmiszere) és többé-kevésbé sugárfertőzött élelmiszert. Természetesen, a kihullással nem fenyegetett részeken marad minden a régiben.


Annak, aki Indiana Jones-on nőtt föl, pedig csak gratulálni tudok tájékozatlanságához. A nukleáris fegyverek (akár fissziós, akár fúziós) nem a (lágy röntgen - kemény gamma) sugárzással pusztítanak, hanem a léglökő hullámmal, IR, elektron és neutron sugárzással (ezekre viszont a hűtő nem érzékeny - a léglökéstől szarrá megy, persze; I.J. halott, vagy csak a dublőre). A robbanáskor érdekes módon nem lehet komoly sugárzást mérni röntgen fölött, hiszen azt a nitrogén jól elnyeli (ezért alakul ki a léglökő hullám). Ami a kihullást illeti, az egy kellemetlen mellékhatás, de nem föltétlenül ér véget az életed. Lásd például a csernobili zónát, nem rég bejelentették, hogy hamarosa föl lehet oldani a zártságát, mert a sugárzás az átlagos határértékeken belülre kerül. Amúgy meg a zónán belül is simán eléldegéltek emberkék (persze, nem a bordó színű területeken :D), sütnek, főznek, termelik a saját szilvapálinkájukat, stb.

2011. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
nézz utána a csernobili katasztrofának és a következményeinek . Bonyolult
2011. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"mert valljuk be, mindenkinek van otthon néhány évtizedre elegendő tartós élelmiszere"


Hát akkor sokan jól élnek, nekem biztos, hogy nincs.

2011. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%

Csöppet sem bonyolult. A magas kockázatot a kihullással fertőzött területeken az erőteljes sugárzás adja, magától értetődő módon. Azonban az is magától értetődik, hogy az erőteljesebben sugárzó anyagoknak (mivel sokkal gyakrabban bomlanak) sokkal rövidebb az élettartamuk. Ez annyit jelent, hogy a rövid élettartamú sugárzó anyagok hatására a fertőzött terület rövid ideig meglehetősen veszélyes, de miután a felezési idő többször eltelt, a kibocsátott részecskék száma a veszélyességgel együtt lecsökken. Hátra maradnak a kevésbé instabil (ezért jóval kevesebbet bomló) anyagok, amik viszont kevésbé zavarják a vizet körülöttünk. Egy alkalommal megtaláltam a különböző izotópok mennyiségi eloszlását a csernobili baleset(?) kapcsán, ahol nagyszerűen kijött (a felezési időkből), hogy 30 év múltán már nagyrészt veszélytelen a zónában sétálgatni. Jó, persze, mint mondtam, a "Elefántlábra" nem ülnék rá, de maga a zóna egy kicsivel emelkedettebb hátterű résznek számít most már.


"mert valljuk be, mindenkinek van otthon néhány évtizedre elegendő tartós élelmiszere"


ez a mondatom pedig irónia (ha úgy tetszik, szarkazmus) volt; kár, hogy "nem jött át" - nekem sincs még egy napi tartalék élelmiszere sem :D bár lenne, nyugodtabban ücsörögnék most itt

2011. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja, jó! Nem értettem elsőre az iróniát, így már megvan és osztom is a véleményedet, sokaknak tényleg van olyan rezerv, amivel ellennének egy ideig.
2011. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
:D Ha kiszámolod, hogy egy kisebb tartalékot is mennyiért lehet összerakni, kiderül, hogy preppernek lenni nem olcsó, sok éves (átlag)fizetésnek felel meg.
2011. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!