Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem gyártanak (vagy...

Miért nem gyártanak (vagy alakítanak át) tankot Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gondoljunk bele t-72 tankot saját követelményeikre tudták alakítani a lengyelek, szerbek, románok, horvátok...
2011. júl. 26. 18:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Sok kommentből lehozom nincs háború minek tank - és akkor mi van ? ezzel lehetne munkahelyeket teremteni én támogatnám a kérdezőt
2011. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Szlovákia, szerbia"

Ez csak a jobbik agymosása, azért annyira nem ellenséges a viszony.

2011. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

És, ha lesznek munkahelyek, akkor mivan? :)


Eladni nem tudnánk senkinek... Ennyi erővel a munkanélkülieket elhelyezhetnék állami cégeknél, a bürokráciában is: eladható terméket nem állítanak elő, viszont rengeteg pénzbe kerülnek: cserébe viszont nem munkanélküliek... Húha, micsoda előny.


Szlovákia és Szerbia a SZÖVETSÉGESEINK. Ismétlem, mégegyszer: S Z Ö V E T S É G E S E I N K. Na, remélem érthető volt :) Ígyhát nem fognak megtámadni, hacsak nem akarnak a fél világ ellen háborúba vonulni (és nem akarnak.) És ugyanezen oknál fogva mi sem fogjuk megtámadni őket.


Tehát, mi a fenének nekünk tank? Azok ellen, akik esetleg megtámadnának, szart se ér. Kínának ki se kell küldenie egyetlen katonát sem ahhoz, hogy Budapest egy füstölgő kőhalom legyen. Onnantól kezdve meg igazából idejön háromszáz kínai katona, és övék az ország. Ha van tankunk, ha nincs. DE ha nagyunk ellenkezünk, Kínából nem bonyolult ideküldeni annyi katonát, hogy minden magyar emberre jusson egy. Aztán kezdjük valamit a felújított ócskavasainkkal :)


Inkább a gazdaságot kéne felfuttatni, hogy legyen értelme fegyverben gondolkodni. Mert ezt a csődtömeget úgysem akarja elfoglalni senki.

2011. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

Szlovákia valóban NATO szövetségesünk, de Szerbiával semmi ilyesmi nincsen.

Bár valóban jelenleg viszonylag jó a viszony, de jó lenne, nem lenne szinte mindenkinek aranyhal szintű a memóriája.

1999 -ben, vagyis kb 12 évvel ezelőtt Magyarországról felszálló NATO gépek bombázták a volt Jugoszlávia(gyakorlatilag Szerbia) területét, mi pedig suttyomban a szerbek ellen harcoló horvátokat láttuk el fegyverekkel. Nem volt ez olyan régen, de közelebbi példa is van. Szerintetek egy éve Kadhafi sejtette mondjuk Líbiában, hogy néhány hónap múlva angol, amerikai és francia gépek fogják folyamatosan bombázni a csapatait?

A nemzetközi helyzet elég gyorsan változik, egy normális hadsereg felépítése pedig évekig, évtizedekig is eltarthat.

Persze nem szükséges rá pénzt, időt és figyelmet szentelni, ha nincs kedvünk, meg lehet oldani ezt úgy is, hogy vért, nagy mennyiségű előerőt áldozunk fel egy esetleges konfliktus esetén. Döntse el mindenki, hogy melyik a fontosabb.


A kérdésre válaszolva: Mert az emberek nagy része lex@rja a honvédelmet, ezért a politikai is tojik rá, az ilyesmire felhasználandó összegeket pedig elsikkasztják, mert szinte senki sem kéri rajtuk számon.

Persze nem gyártani kéne, az elég bonyolult folyamat, de felújítani, más célra(gyalogsági támogatás, légvédelmi, tüzérségi eszközök hordozására) átalakítani lehetséges lenne.

2011. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Sajnos drága lenne a jelen körülmények között.


A két világháború között is drága volt önálló harckocsi-, fegyver-, lőszergyártást fenntartanunk (mi voltunk a világ legkisebb állama, amely az időben önálló fejlesztést, gyártást végzett!), de akkor Ausztria kivételével ellenséges államok vettek minket körbe, ráadásul Európában is egymással katonailag szembenéző nagyhatalmak voltak. Most csak EU van.


Hogy most ellenséges-e ugyanezekkel az államokkal a viszony az lehet, de hogy egy katonai szövetségben vagyunk velük szerencsére, az biztos.


Ha nem ilyen fos lenne a helyzet, én is szívesen látnám legalább egy akkor haderő visszafejlesztését, mint amekkora most Szlovákiának, Romániának van.

2011. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha szerbia bármikor bármelyik országot megtámadná, az előbb lenne olyan ország, ahol jelentős számú szerb kisebbség él, pl. bosznia vagy horvátország. Magyarország akkor lehetne nekik stratégiailag fontos, ha létezne egy egységes jugoszláv állam, és erre próbálnának terjeszkedni. De ilyen nincs.
2011. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Ha lenne háboru ugyan ugy bele lennénk ráncigálva de most nem ugy mint aki támad hanem mint termelő ország eltartjuk a szövetséges katonákat.
2011. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

,,

"Szlovákia, szerbia"

Ez csak a jobbik agymosása, azért annyira nem ellenséges a viszony."


Erről azért kérdezz meg néhány ott élőt is, esetleg menj ki néhány hétre esetleg hónapra. A vak is látja, hogy ugyan jelenleg szövetségeseink ezek az államok, de amint lenne lehetőségük, azonnal ellenünk fordulnának. Most is ezt teszik, csak nem olyan drasztikusan (főleg nem fegyverrel, mielőtt valaki hülyének nézne meg jobbikozna...), mintha nyíltan ellenségeink lennének.

2011. júl. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Pro Patria ***** válasza:

Utolsónak:

Attól, hogy a kurucinfó bevág pár magyarellenes szöveget egy-két embertől, még senkit nem érdekel. Nem ők döntenek erről.

Ugyanilyen szlovákellenes videót is össze lehetne állítani magyar emberek szájából összevágva.


SNS a szlovák parlamentben? Nekünk meg jobbik a miénkben.

Nagy ügy...


"Ha nem ilyen fos lenne a helyzet, én is szívesen látnám legalább egy akkor haderő visszafejlesztését, mint amekkora most Szlovákiának, Romániának van."

Szlovákiának kisebb a hadereje a miénknél.

Románia 50 éves mig-21-eseket meg T-55ösöket használ...

2011. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!