Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Manapság melyik ország haderej...

Manapság melyik ország hadereje rendelkezik a legtöbb katonával?

Figyelt kérdés
Tehát.. Melyik ország hadereje áll a legtöbb főből?
2011. júl. 15. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Kína
2011. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
wikipedia: A kínai fegyveres erők létszámuk alapján a világ legnagyobb hadseregei közé tartoznak; a paramilitáris erők beszámítása esetén összesen mintegy 7 millió fővel a harmadik helyet foglalják el Irán és Vietnam után.
2011. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
és USA hanyadik?
2011. júl. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha Dél és Észak Kórea egyesülne akkor ők lennének a legjobbak kb 1.400.000-500.000
2011. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nehezen tudom elképzelni hogy a két ország hadereje egyesüljön.
2011. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magához képest egyértelmüen Vietnam! A nagyon jól képzett katona létszáma: 500.000 ember

Képzett ám nem reguláris erők létszáma: 5.000.000 fő

Méghozzá a katonák nagyon jó képzést kapnak, azért mivel a Francia és az Amerikaiak ellen vívott harc után nagyon sok harcigyakorlatot szereztek. Igaz ez már rég volt de a kiképzésben vannak/voltak veteránok. És egyre jobb a Vietnam-USA viszony, tegnap tartottak együtt hadgyakorlatot. Kínát 2-en széttudják szopatni :)

Ja és a vietnámi csapatok egyre jobb felszerelést kapnak.

2011. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amerika, ha nem nem mondok hülyeséget 1 millió fős hadsereget tart fenn. Iszonyatos haderő, 1 millió emberről van szó (3/4-ed BP kb), és nagyon jól felszerelt. Mondhatni ultramodern. Nem vagyok benne biztos, hogy mindig a létszám dönt el csatákat. A jó kiképzés, felszereltség, a technika, és a katonák morálja létfontosságú.
2011. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó: én úgy tudom, hogy Oroszország több katonával rendelkezik, mint amerika.. viszont az amerikai hadsereg a fejlettebb, modernebb.
2011. júl. 18. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen így van. Ha azt nézzük, hogy kinek van a legtöbb katonája, akkor sztem Kína (beleértve minden hadrafogható erőt).
2011. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kína:2,2 millió,de nem tud még eléggé zsarolni vele,a fegyverzet még nem tökéletes hozzá.

Oroszország:1,2 millió,szarrá verne bárkit a fegyverzetével.

USA:1 millió,erős,de az oroszhoz képest annyira nem,viszont hatalmas a budget-je....

É.-Korea:1,1 millió,II.VH-s,hidegháború eleji pusztító masinák.

D.-Korea(a rend kedvéért):500.000,de nem rossz a fegyverzete.

A kettő együtt:1,6 millió,elég erős fegyverzettel.

India:2 millió ember,a fegyverzete is kiváló.

2013. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!