Repülőgép-hordozó anyahajó VS. Tengeralattjáró?
atom tengeralattjáró és atom reaktorral ellátott hordozó gondolom.
a hordozó többet ér, és amúgy vadászgépek is vihetnek nukleráis rakétát. és a világ bármelyik részen be lehet vetni, a gépekkel gyorsabban és hatékonyabban, több területen mint a tengaralattjárót.
Egyértelműen a tengeralattjáró.
A tengeralattjárót szinte észre sem lehet venni, a repülőgép-hordozó pedig bazi nagy. Ráadásul a mai modern hadviselésben a hordozókat nem éri meg megépíteni, mert drágák, könnyen sebezhetőek, valamint állandó védelem kell nekik. A repülőgép-hordozó anyahajókat nem véletlenül kíséri egy rakás romboló és nehézcirkáló. Valamint a hordozókon lévő vadászgépek nem tengeralattjárók ellen harcolnak, más a feladatuk. Egy magányos tengeralattjáró lazán el tudna süllyeszteni egy hordozót, még úgy is, hogy ott vannak a hordozó kísérő hajói.
Egy modern tengeralattjárót nagyon nehéz észre venni, szinte láthatatlan, ugyanakkor a tengeralattjáró lát mindenkit.
A repülőgép-hordozó anyahajók csak az amcsiknak az erő demonstrációja, kap egy torpedót akkor süllyed az is, ha pedig rajta vannak a repcsik is, akkor a teljes géppark is süllyed a hajóval együtt.
Tengeralattjárót könnyű kilőni? Egy mai modern tengeralattjárót??? A legfejlettebb radarokat mindig tengeralattjárókon vannak. Te komolyan úgy gondolod, hogy a tengeralattjáró feljön a felszínre és úgy lövi ki a torpedóit? A víz alól kilövi a hordozót, úgy hogy a radar észre sem veszi őt! Ballisztikai rakétáról nem hallottál?
Mellesleg a mélytengeri bombák pontatlanok, valamint a tengeralattjáró teste sok ilyen bombát kibír, sőt a mélytengeri bombát a tengeralattjárónak könnyebb észre venni és könnyebb is elmenekülni, mint annak a böszme nagy lassú, nagy célfelületű hordozónak. Az, hogy van rajta pár repülőgép az egy dolog, azokat nem tengeralattjáró-elhárító feladatkörre fejlesztik ki, hanem arra, hogy szárazföldi vagy felszíni célpontokat támadjon. A hordozó szerinted ilyen kemény, akkor minek neki kíséret? Miért kísérik rombolók? Mondjuk, hogy kísérik nincs nagy jelentősége.
A II. világháborúban igen a rombolók hatékonyan pusztították a tengeralattjárókat, (igaz fordítva is). De a legmodernebb haditengerészeti technológia az mindig a tengeralattjáró (volt, van és lesz), állandóan fejlesztik őket, pláne a radar rendszert a szonárt ás a lopakodást. De egy romboló? A mai napig jóformán nem változtak. A mai rombolók, ugyanolyanok mint a régiek, csak jobb a motorjuk, erősebb a fegyverzetük, de a feladatkörük nem változik, és egy ugyanolyan felszíni egység. Mert ha a tengeralattjárónak bedöglik a radarja, akkor ő még le tud merülni és nem veszik észre, ugyanakkor ő észre veszi VIZUÁLISAN a rombolót. És ha bedöglik a romboló radarja akkor ő viszont halott, ugyanúgy a hordozó is. Ez a felszíni egységek hátránya.
"A Nimitz-osztály méretei és harci potenciálja révén a hajóépítés és a tengeri hadviselés történetének eddigi legnagyobb, legerősebb és legdrágább hadihajó kategóriáját jelenti."
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!