Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tengeralattjárók, hogy...

A tengeralattjárók, hogy védekeznek egy légi támadás ellen?

Figyelt kérdés
Tegyük fel megy magányosan egyedül egy tengeralattjáró a felszínen, és találkozik egy szintén magányos ellenséges repülőgéppel vagy helikopterrel. Ilyenkor ugyebár nincs nagyon sok idő vészmerülést csinálni. De tegyük fel nincs is idő lemerülni. Ilyenkor a tengeralattjáró, hogyan tud védekezni? Van légvédelmi fegyverzete? És ha igen akkor, hol és milyen?
2011. júl. 8. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nincs nekik. A világháborúban is csak ott mertek a felszínen vadászni, ahova a repülők hatósugara nem ért el.
2011. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem tud védekezni..

Nappal nem volt célszerű felszínen lennie.

Egy lövege volt a fedélzeten, de az nem légvédelmi.

Ha lemerül se jár sokkal jobban, mert mélyvizi bombával el lehet süllyeszteni. Tehát: rejtőzés..

De olyan helyen támadtak, ahol nem voltak a repülőgépek hatósugarában.

Később már éjjel is bajban voltak, mert voltak repülőhordozók, radarok.

Töltenu viszont csak felszínen tudtak akkukat.

Aztán jött a légperiszkóp.. Lehetne folytatni 6 év történetét.

2011. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

pontosítani kellene, h milyen tengeralattjáróról beszélünk.


Egy mai modern hajó simán elbánik egy felé alacsonyan közeledő repülőgéppel. Vannak erre a célra rakétái. Ám, ha ez egy harci gép, akkor a csata "látóhatáron túlról" zajlana, tehát olyan távolságból és magasságból indítana robotrepülőgépet/rakétát a repülőgép, ami a tényleges észlelési zónán kívül van. Tehát nincs lehetőség közelharcra.


Az Uboat-ok nem tudtak védekezni, ezért merültek.

2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A tengeralattjárónak van légvédelmi fegyverzete természetesen. Ez típustól függő, de rakétái minden magára valamit is adó katonai tengeralattjárónak vannak.
2011. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A II. VH-s tengeralatjárók merüléssel védekeztek általában. De pl egyes amerikai tengeralattjárókon volt 20mm-es gépágyú vagy 40mm-es légvédelmi löveg. Volt a németeknek bizonyos U-Flak tengeralattjáróik is. Ezek átalakított U-Bootok voltak speciálisan repülők ellen. El voltak pl látva 37mm-es és 20mm-es ágyúkkal, de nem voltak túl sikeresek.
2011. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

A 2. világháborúban és azután is minden tengeralattjáró rendelkezett légvédelmi fegyverzettel. Általában a németeken 1-3 20 mm-es gépágyú kapott rajta helyet, a legutolsót két kétcsövű 30 mm-essel szerelték fel, zárt toronyban. Az amerikaiak is raktak tettek pár 40 mm-es Boforsot vagy 20 mm-es Oerlikont.

Ennek ellenére nagyon kevés gépet lőttek le tengeralattjárók és ha tehették lemerültek, mert túl sérülékenyek voltak a harc vállalásához.


A mai tengeralattjárók sikerrel vehetik fel a harcot helikopterekkel, de akár még repülőgépekkel is, mert több típust rakétákkal is felszerelnek. Amit nem, annak meg a radarok nyilván nem kell látótávolságra közelengednie magához a repülőt, ha radaron érzékeli, előbb lemerülhet mint hogy a repülő lőni tudna.

2011. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én a mai tengeralattjárókról és repülőkről beszélek.
2011. júl. 9. 06:53
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Na várjunk...

Először is, a II. világháborús tengeralattjárókon voltak légvédelmi gépágyúk, bár az tény, hogy igen ritka az olyan eset, hogy lelőttek egy ellenséges repülőgépet.

Az I. világháborús tengeralattjárókon nem volt légvédelmi fegyverzet.


A mai modern tengeralattjárókon, már olyan radar rendszer van, hogy ha a tengeralattjáró a felszín alatt 300m mélyen haladva is simán észre vesz egy olyan repülőgépet ami a felszín felett 3-4000 m magasan halad a levegőben. Ha akarja a víz alól kilövi a repülőgépet! Ballisztikai rakétát fellő a víz alól, ami felemelkedik a felszínre, majd onnan tovább haladva az előre bemért koordináták alapján követi a repülőgépet (gondolom ilyen hőkövetős rakéta), majd azt megsemmisíti.

Ha a tengeralattjáró a felszínen közlekedik és úgy támadják meg, akkor már nem olyan egyszerű a dolog, de gondolom szintén kilőnek valami légvédelmi rakétát.

2011. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
rakéta?
2011. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Most egy úszó, harci feladattal haladó létesítmény olyan tűzfüggöny képes számítógép vezérléssel maga köré vonni hogy közelről minden repülő vagy helikopter nem szívesen támadja. Az esetleges hiba a programban rejlik hogy pld. baráti gépnek azonosítja a támadó gépet. Ez viszont végzetes tévedése az (embernek) aki a programot készítette.
2011. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!