Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA katonáinak képzettésge...

USA katonáinak képzettésge túl van értékelve?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom így?Láttam műsort az elit alakulatainak kiképzéséről,és mit ne mondjak,saját magukat tették nevettségessé...Olyan klinikai körülmények között zajlik a kiképzés,hogy az egy vicc.A búvár alakulatot (nem tudom pontosan a nevét) rendes ÚSZÓ MEDENCÉBEN tanítnják.Véleményem szerint,egy ilyen kiképzéssel ha frontvonalon lennének,megijednének a kosztól...Úgy gondolom,hogy az idegenlégióban,vagy az oroszoknál sokkal életszerűbb,keményebb,embertpróbálóbb kiképzés van,mellesleg joban fel is készítik Őket az igazi "balhéra".Én többre tartom Őket..
2011. júl. 7. 20:43
1 2 3 4
 21/31 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból túlértékelt, ez igaz de ugyan így túlértékelt minden országban, hisz teszem azt nem ültethetsz be úgy egy pilótát egy gépbe hogy az egy *szar gép *ar fegyverekkel simán lelőnek. Az USA nak ehhez van egy egész jó PR gépezete is.

Egyébként sok tekintetben tényleg nekik van a legjobb kiképzésük, nem azt mondom hogy az utolsó segéd szerelőnek is, de mivel van pénz olyan kiképzési programot tudnak szervezni ami élesben életet menthet.

A medencére vagy a kiképzésre csak annyit hogy első körben sosem éles körülmények között gyakorolnak, ha vezetni tanulsz akkor sem első körben az M1-M7 bevezetőn fogsz vezetni.

Az hogy visznek magukkal minden szart és komplett városokat építenek fel az első körben viccesnek tűnhet de ha bele gondol az ember hogy a sebesültet egy szinte teljes kórházban láthatják el, ha vissza tér a katona akkor kulturált körülmények között meleg vízben zuhanyozhat stb stb ez azért nagyon sokat számít.

A civil áldozatokat sokszor nem lehet elkerülni. főleg a jelenlegi afganisztáni és iraki helyzetben. Tényleg nem sok különbség van a terrorista és a civil közt. (Ehhez még hozzá jön az hogy mondjuk úgy hogy történelmi okokból sok civil is tart magánál (otthon) fegyvert.

A 2. világháborúban a németek konkrétan Londont lőtték, a V1-2-vel USA-angolok porig bombáztak városokat, a németek a varsói felkelés alatt bombázták és nehéz tüzérséggel lőtték a várost, ehhez képest azért elég nagy előre lépés az hogy manapság mennyi polgári áldozat van.


Grylls az tény hogy egy showman és megrendezett műsort csinál, de amennyire emlékszem angol különlegesektől lett kiszuperálva szóval lehet hogy gyakorlati tudás is van mögötte.

2011. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Az nem is gond,hogy városokat húznak fel,a jobb körülmények érdekében.Csak szerintem maga a kiképzés nem készíti fel Őket minden esetben,arra amire nagyjából számíthatnak.A búváros kiképzésnél,eg ez volt a legutolsó feladatok között (a medencés sztori),és nem valami bemelegítő gyakorlat.Amúgy nem csak a civilekkel van a gond,hanem az USA hadseregében elég sokszor előfordult már a baráti tűz,ami sajnos velejárója egy háborúnak,de nem ilyen orbitális hibákkal.Az első öbölháborúban lebombáztak egy csomó angolt,mert azt hittéék,hogy irakiak.Nos,talán egy angol és egy iraki tankot még én is meg tudok különböztetni,a másik meg az,hogy nem néztek esetleg utána,hogy ki lehet ott??Orbitális hibák,amiket nem tudom hogyan lehetne kimagyarázni.Mondom,ez mással is előfordulhat,de velük túl gyakran...
2011. júl. 8. 12:35
 23/31 anonim ***** válasza:

A képzési rendszer miatt olyan buták, mint a föld.

Beléjük van nevelve, hogy mindenben, mindenhol, mindig ők a legjobbak, - én ezt hamis optimizmusnak hívom, - és a sok idióta el is hiszi ezt.

Amerikai katona, kiépített - és folyamatosan működtetett - hadtápvonal nélkül élő halott.

Ha elromlik valamilyen berendezése, felszerelése, hatalmas "fakkjúú" kiáltással eldobja, elvonul dühöngve egy sarokba - miután jelentette a feljebbvalójának a malőrt, - és várja ölbe tett kézzel a következő felszerelés érkezését.

A technikában is modulrendszer van.

Aki kezelő, leszarja, hogy milyen alkotórésze nem működik a technikának, - jelenti, hogy nem működik, és "ámen", (eszébe nem jut hozzányúlni, kísérletet tenni az elromlott rész behatárolására, kicserélésére, megjavítására, - számára fel van függesztve itt az adott szolgálat).

Próbálná ugyanezt megtenni (pl.) egy orosz híradó katona!

- Nem élné meg a következő étkezést, - mert a híradás fenntartásának szükségességét úgy beléjük nevelik, hogy akár "katódcsövet helyettesíteni" is bedugja az újját a technikába az orosz katona, amíg nem jön új alkatrész...

Ha van tartalék, azonnal kicseréli - a hírváltás szünetében, - nem vár senkire ölbe tett kézzel, mint a buta amerikai kollégája.

2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Gugu Gabor ***** válasza:
75%

A buváros storyról ami nekem beugrik és medencés és discovery vagy a fene se tudja hol ment az a pararescue kiképzés. Na ami ott ment az a kiképzés kb első egy hónapja. Ez az egész ami ott megy az arról szól hogy első lépcsőben a felvételinél kiszórják azokat akik csak "tévedésből" jelentkeztek, utána pár hét alatt azokat, akik ezért vagy azért alkalmatlanok. Itt hiába kapsz plecsnit ettől még előtted el egy x hónapos vagy éves képzés aminek a végén elmondhatod hogy tényleg tagja vagy a csapatnak.

Az angol példánál.. igen tényleg meg tudsz különböztetni egy angol és iraki tankot.. és vajon akkor is ha 500m magasan repülsz 800km/órával úgy hogy közben reális az esély hogy indítanak rád egy rakétát?

A megjavítással az a baj hogy a modern főleg elektronikai cuccokat helyszínen javítani szinte lehetetlen.

(ettől még tény hogy elég beszűkültek néha)


Na erre nem mondanám azt hogy a katonát nem a reális helyzetekre készíti fel:


http://www.youtube.com/watch?v=dPC4dK3uFdE


ez nem attól jó mert amerikaiak hanem mert van rá pénzük és nem sajnálják rá.

Az hogy azt sulykolják beléjük hogy ők a legjobbak az lehet hogy hamis de legalább valami ha megnézel egy kézilabda meccset ott sem azt mondják a játékosoknak hogy hagyjátok a fenébe úgyse fogunk nyerni.

2011. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Ja,csak az a baj,hogy Ők ezáltal lenézik az ellent.Vietnam:sárga kisemberek.Afganisztán:papucsós pásztorok...

Ja és az angolos sztorinál azt kihagytad,hogy akkor miért nem szólnak esetleg a feltehetőleg ott lévő brit csapatoknak,hogy mimerre hány óra??Ja meg a másik:ha én egy vadászpilóta vagyok,akkor arra képeztek ki,hogy éles kis szemecskémmel lássam,hogy mit zúzok porrá,ne csak attól fossak,hogy lelőnek,hanem nézzek is körül.Ráadásul nem csak a puszta szemükkel látták a tankokat...ha robot repülő - nem is feltétlenül kell annak lennie - akár le is fényképezheti,és jó pár emberéletért nem kár megnézni...

2011. júl. 8. 17:05
 26/31 Gugu Gabor ***** válasza:
75%

Hirtelen nincs előttem a dolog a baráti tűzről de ettől függetlenül sok helyen el lehetett *aszni a dolgokat. Igen lehet hibázott nem erről van szó, de nem tökéletes világban élünk el lehet szúrni dolgokat, a baj az hogy adott helyzetben nem mindig lehet nézegetni sem a tankot sem a repülőt. Pedig ha megnézte volna. Elég sok ilyen volt már a világon. (ez kb ugyan olyan mint amikor egy orvos néz el valamit neki se lenne szabad mégis megtörténik és emberek halnak meg) Az hogy miért nem szóltak... lehet nem is tudta hogy lehetnek ott Brit csapatok.


A lenézés egy érdekes kérdés, szerintem nem feltétlenül csak a kiképzésen múlik.

Az hogy mennyire nézik le őket az is relatív, a médiából kicsit más jön át, bár amerikai katonát nem ismerek más nemzetiségűt igen. Az hogy gúnyneveket aggatnak rájuk az szerintem az emberiség egészére jellemző nem egészen a lenézésről van szó. (nézd meg pld. a foci drukkereket)

(egyébként ha tisztán a veszteségi mutatókat nézzed akkor elég nyilvánvaló hogy nem katonailag vesztes háborúról van szó afganisztán, irak vagy akár vietnam esetében sem.

A mai kicsit érdekes háborúk elégé ideg ölőek tudnak lenni, gondolok itt arra hogy eredményesen nehéz a "felkelők, terroristák stb." ellen harcolni. Ha valaki mégis megteszi akkor a fél világ fel van háborodva (lásd mikor az oroszok kitették a szomáliai kalózokat egy csónakban a tenger közepén)

A kiképzésnek inkább ott lenne szerepe hogy egyes katonák ne váljanak vagy minél később álatoká (pld nem véltelne hanem szándékos civil gyilkosságok, vagy a börtönben történtek)

Egyébként az eredeti kérdéshez vissza kanyarodva, szerintem a világ mondjuk hogy nagy országainak különlegesei közel egy szinten vannak nem hiszem hogy egy SEAL jobb lenne mint egy első vonalas Specnaz, a különbség inkább az egyszerű bokorugró szinten jelentkezik.

2011. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
az a lényeg kérdező, hogy te tuti erősebb, kitartóbb, keményebb, képzettebb vagy, mint bármelyik amerikai katona (Y)
2011. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Aang:

Most minek kell ilyen szarrá forgatni a szavaimat??Azért mer' van egy bizonyos véleményem egy bizonyos dologról,az még nem jelenti azt,hogy én sokkal jobb vagyok Kedves Aang...

2011. júl. 8. 23:18
 29/31 Anyomika ***** válasza:
Egyáltalán nincs túlértékelve egyszerűen jók. Lehet nem mennek sokra a szuper csili-vili hightech cucaikkal de azért számít a védelem. Mert felszerelés lényege hogy ne haljon meg a katona. És ha úgy nézzük nem hiszem hogy akkora stresz ben ahol bombák robbannak melletted és barátaid halnak meg te annyira koncentrálnál arra ,hogy most tök egyforma irakiak közül ki terrorista és ki nem. És a terroristák sem a hadsereget támadadták hanem civileket.
2011. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
A"terroristák" és a hadsereg azért teljesen más.A kettőnél teljesen eltérő okok bújnak meg a háttérben..
2011. júl. 9. 17:40
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!