Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA katonáinak képzettésge...

USA katonáinak képzettésge túl van értékelve?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom így?Láttam műsort az elit alakulatainak kiképzéséről,és mit ne mondjak,saját magukat tették nevettségessé...Olyan klinikai körülmények között zajlik a kiképzés,hogy az egy vicc.A búvár alakulatot (nem tudom pontosan a nevét) rendes ÚSZÓ MEDENCÉBEN tanítnják.Véleményem szerint,egy ilyen kiképzéssel ha frontvonalon lennének,megijednének a kosztól...Úgy gondolom,hogy az idegenlégióban,vagy az oroszoknál sokkal életszerűbb,keményebb,embertpróbálóbb kiképzés van,mellesleg joban fel is készítik Őket az igazi "balhéra".Én többre tartom Őket..
2011. júl. 7. 20:43
1 2 3 4
 11/31 Dymo ***** válasza:
84%
Nem védeni akarom őket,de te hogyan különböztetnéd meg,hogy ki a terrorista és ki nem? Ugyanúgy vannak öltözködve,ugyanúgy viselkednek és a civilek között élnek. Annyi a különbség hogy a párnája mellett ott az AK-47. Az meg egyértelmű hogy nem kockáztatják a saját embereik életét.
2011. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Höh...saját embereinek életét...Amikor 50km-ről egy ágyuból lövik szarrá az épületet...
2011. júl. 7. 22:14
 13/31 Dymo ***** válasza:
71%
Háború van,ha az ellenség tehetné,ő is ezt csinálná. Mit vársz? Küldjenek oda egy egész konvojt? Hátha lelőnek tőlük 1-2 embert,vagy egy RPG-vel kilövik a Humveet.
2011. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet ezt tudni. Ahhoz komolyabb ismeret kellene az országok katonáiról. Amúgy akkor már mondhatjuk Kínát. Ott például aki katonának vagy rendőrnek akar menni, előny ha shaolin templomban edzett évekig. Ez nem vicc. De egyébként is ázsiaiak, gondoljunk csak vietnámra, beszopatták az amcsikat. Dehát jön a napalm oszt annyi :DDD
2011. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
41%
Jó hagyjuk már, annyit tudsz a katonákról, meg a háborúkról, amit mondjuk a spektrumon vagy hasonlón egy valóság showban láttál. Sok értelme van "vitatkozni" veled.
2011. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 bumbi02 ***** válasza:
74%

hát a technológia nem biztos hogy mindig jó... persze esetek többségében minél fejlettebb valami annál jobb, de a modern lőfegyverek többségét nem olyan egyszerü javítani, szétszerelni, összeszerelni mint mondjuk egy AK-t...


Amúgy meg, szerintem kb olyanok mint az összes többi ország átlag serege.. Csak van alattuk egy jó nagy adag pénzösszeg, ami technológiát kölcsönöz, fejlett eszközöket, infrastrukturát stb... De én is többre tartok egy olyan katonát, akinek a felszerelését tekintve többször kellett nélkülözni, és feltalálnia magát, mint azokat akik már "luxus"hadviselésbe születtek bele, és igazából nem kell tudniuk szétszerelni megjavitani a fegyverüket, nem kell tudniuk hogy hogyan javitsák meg ezt-azt, és sose voltak háborúban, és egy csöpp gyakorlatiasság sincs bennük. Az ember tudja hogy a Bear Grylls csak egy showman, de valahol ő is tanulta a fogásokat amiket bemutat, és valószinüleg élesben nem élne túl mindent, de ettől függetlenül jól mutatja hogy egy jó katona nem csak ahhoz ért hogy pontosan löjjön, sokat számit a talpraesettsége. Talpraesettség pedig ritka egy olyan korszakban ahol az embernek nem kell nélkülöznie.

2011. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

"és sose voltak háborúban"


mondjuk ez az amerikaiakra azért távolról sem igaz.

2011. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
75%

Náluk is megvannak ugyanúgy a különlegesen képzett alakulatok, mint a "mezei" katonák. Csak ott a mezei katonának van olyan felszerelése, amilyen az ellenség elit csapatainak sem mindig.

Az hogy eddig leöltek párszázezer embert mondjuk ötezres veszteség árán, a jó felszerelésnek és a légi támogatásnak tudható be. Nem mondom hogy sz@rok a katonáik, de biztos nem minden tanyára Rangereket, Seals-eseket küldenek be.

2011. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
75%

Képzettségük talán túl értékelt, de a felszerelés az nem.

Abban ők vannaka toppon és néha annyi is elég ha nem túl bénák.


Bár elgondolkodtató, hogy a Katrina hurikán 4 nap kellet, hogy a segítség eljusson a New O.-ban.

Na ott az emberi tényező volt a gyenge láncszem.

2011. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Én a képzett,elit katonáikról írtam,hogy túl vannak értékelve.Amikor zöldsapkások gy csapat Irakban volt,titkos bevetésen,és lelepleződtek,egy sima,fapados pásztorcsávó előtt,aki miatt légitámogatást kértek,hangsúlyozom LÉGITÁMOGATÁST KÉRTEK EGY PÁSZTOR ELLEN!!Majd kiderült ,hogy elhagyták a rádióantenát,ezért valami 80 éves küytüvel tudtak kommunikálni,majd mikor mondta a légierő,hogy jelöljék meg a területet,ahova a légitámogatás menjen,akkor jöttek rá,hogy otthonhagyták a füstgránátot.Meg amit Oszama állítólagos likvidálásánál csinált az a titokzatos elit,az is valami vicc volt.De az a legdurvább,az egészben,hogy erről egy műsort csinálnak,és el is mondják,hogy milyen bakikat követtek el...
2011. júl. 8. 11:49
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!