A hidegháborús technológiának vajon hány százaléka
alapul a 2. v. h. -ban zsákmányolt német fejlesztéseken?
2011. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
Nehogy már ne lett volna más technológia mint a német! Kik gyártottak autót, elektromos berendezéseket,csak utána kell kicsit nézni nem kijelenteni.
2011. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
50-60% saccolnám. Ami igazából a németektől származik az a rakéta technika mivel abban világelsők voltak. Az egykori német rakéta program atyja Werner Von Braun volt az egyik vezetője az amerikai hold missziónak. Vagyis az egykori V2-es rakétákból fejlesztették ki a későbbi űrutazáshoz használt rakétákat. Ide tartozik még a sugárhajtású repülőgépek, és ha jól tudom akkor az éjjellátót is ők fejlesztették ki. Annyi biztos hogy a németek hihetetlen energiát fektettek a haditechnikai fejlesztésekbe, nagyszerű tudósokkal rendelkeztek, bár hozzá kell tenni hogy ha nem lett volna antiszemita a rendszer amiben éltek akkor még nagyobb elmék dolgozhattak volna nekik. Például Einstein. És persze az is lehet hogy az atombomba is elkészült volna még a háború befejezése előtt.
2011. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
olvass utána az operation paperclip nevű amcsi tervnek amiben egy csomó német tudóst "importált" az USA,akik döntő szerepet játszották a hidegháborúban,Von Braun az egyik legismertebb közülük ahogy azt már írták
2011. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
Ahogy hollesz írta kb úgy van, de én ezt kb 70-80%-ra saccolnám. Ott vannak a XXI. osztályú tengeralattjárók amiből csak 1 futott ki a háború végén mégis játékos könyedséggel játszotta ki az akkori szonárokat és a víz alatt is hoszabb ideig tudott maradni. StG-44-et se felejtsük ki ami a világ első valódi gépkarabélya volt(erre épült az AK-47). A Horten testvérek pedig csupaszárny repülőgépek tervezésében voltak éllovasok és nem ők voltak az egyetlenek a Német Birodalomban akik ezzel foglalkoztak. A Ho 229 a háború végére el is készült. Az amerikaiak is innen merítették a terveket a Northop B-2-es megépítéséhez. A Gotha cég P60 terve pl sokak szerint még a Horten féle gépeknél is jobb volt. V-1 a cirkálórakéták ősatya volt. Helikopterek tervezésében is (az amcsik mellet) élenjárók voltak ahogy torpedókban szintén és irányított légiharcrakéta kísérleteik is voltak! A Messerschmitt P 1101 típusnak pedig a földön lehetett állítani a szárnyain. Ez a gép adta az alapot a Bell X-5 kísérleti repülőhöz és az F-86 Sabre repülő alapját is ez képezte. Viszont annyi van, hogy itt nem lehet az összeset felsorolni.
2011. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 A kérdező kommentje:
Az F-86 Sabre alapját inkább a zsákmányolt Messerschmitt 262-es gépekkel végzett próbák eredményeként nyerte el.
Az is benne volt igaz, de majd nézd meg a P 1101-et és a Sabre-t, hogy mennyire hasonlók.
2011. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
A mai haditechnikai fejlesztésekre nagyobb hatással van, mivel az utópisztikus német tervekhez csak most kezd megérni a technológia.
2011. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
Közel sem olyan annyi, mint itt sokan hiszik.
A rakéta technológia alapját valóban ők képezték, de sugárhajtású gépeket a világháború alatt már az USA és Nagy-Britannia is gyártott.
A korai szovjet vadászgépek (pl: Mig-15) sugárhajtóműve például a világháború után vásárolt britt eszközökön alapult, nem pedig a németek találmányain.
Bár tényleg úttörőek voltak a nyilazott szárnyak alkalmazásában, de az F-86 -hoz túl sok köze nincs a Me-262 -nek, elég csak rájuk nézni.
2011. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 A kérdező kommentje:
'A korai szovjet vadászgépek (pl: Mig-15) sugárhajtóműve például a világháború után vásárolt britt eszközökön alapult, nem pedig a németek találmányain.'
A turbina valóban a brit Rolls-Royce Nene hajtómű volt, amivel szép kis teljesítményt ért el, az alakja viszont német terveken alapul. Állítólag a britek hajtóműve nélkül fel se tudott volna emelkedni a földről, nemhogy repülni.
Kapcsolódó kérdések: