Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborúban a...

A második világháborúban a németek miért nem szállták meg Svájcot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 17:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
magyarán a nácik együtműködtek sok svájci zsidóval,közben meg ment a holokauszt,ez nem semmi
2011. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező: ha már említetted Ausztriát, arról egy elmélet keringett - csakis úgynevezett megszállással tudott egyesülni Németországgal. Ez is, valamilyen kijátszás volt, bár igaz, a "Nyugatot" nem zavarta az sem, hogy a 3. birodalom megszállta a francia határnál levő DMZ-t (remélem tudod, hogy mit takar ez a rövidítés).

Svájc: jó kérdés, de valamiért én is azt hallottam, hogy ő is (valamilyen módon) segített a 3. birodalomnak, bár akkoriban a hadserege sem volt annyira elhanyagolható.

A másik - ha jobban megnézed, akkor tudhatod, hogy Svájc nem egységes 'nyelvjárásilag', vagyis északon németül beszélnek, így csak ezt a részét foglalta volna el igazából, a déli részét meg lepasszolná Mussolini-nek, a Ny.-i területet meg odaadná a franciáknak (kárpótlásnak a területük elfoglalásaként).

De ez is csak egy elmélet.

2011. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
39%
Én sem értem, most akkor mivan? Hogy Svájc segítette a nácikat? Én pont úgy hallottam, hogy rengeteg zsidót pont Svájc bújtatott. Meg azért ne legyünk naívak, Svájc mindig is egy zsidó pénzügyi központ volt, rengeteg dúsgazdag bankár zsidóval. Ezek után kevésbé értem, miért lett volna annyira "náci" állam Svájc?
2011. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%
mert parancsot kaptak tőlem mivel én voltam a fő vezér te majom
2011. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!