Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lett volna a '48-as forrada...

Mi lett volna a '48-as forradalom legvalószínűbb folytatása, ha a Honvédség nem állt volna meg a határnál, hanem elfoglalja Bécset?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Elfelejted hogy az orosz cár már korábban felajánlotta az osztrákoknak a segítségét.
2011. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ebbe bele se gondoltam... Köszi. :)

De amúgy ha a sereg tovább nyomult volna(hisz Bécsben utánpótlást, és ellátást kapott volna a lakosság által), akkor az megzavarta volna az osztrákokat, és nem tudták volna ellenünk hangolni a románokat, horvátokat, és a többieket. Hiszen a románokhoz érkezett a mi oldalunkról küldöttség, hogy az Erdélyi népek is megkapják ugyan azokat a jogokat, csak ekkor már a császáriak megelőzték őket.

De javíts ki, ha tévedek.

2011. ápr. 4. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ha nem állunk meg a határnál, előre nyomultunk volna Berlinig.
2011. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tessék?
2011. ápr. 4. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Orosz beavatkozás lett volna a folytatás. Kicsit tovább tartott volna a háború, több lett volna a halott.
2011. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg a Habsburgokat sikerül ténylegesen megfosztani a trónjuktól, és kivívták volna az ország függetlenségét.


Az orosz beavatkozásra nem vennék mérget.

2011. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Magyar Honvédsereg szerintem pont azért nem támadta Bécset, mert nem volt rá képes, a tisztek megőrizni szerették volna az ütőképességét, nem szétveretni...

Ha mégis "bátraké a szerencse" alapon támadnak, szerintem Schwechat Bécs alatt történik meg még súlyosabb következményekkel. Windisch-Grätz serege akkora túlerőben volt, hogy kettéosztva is meg tudta verni a magyar népfelkelőket és el tudta fojtani a bécsi forradalmat. Ha támadunk Bécsig akkor a teljes seregével+Jelasic seregével kerülünk szembe. Ha viszont a csata sikerül, akkor a Habsburg Birodalom semmivé lett volna és Windisch-Gratz sokkolva visszavonul, vagy elmenekül, de ne felejtsük, a két sereg közt nagyságrendi különbségek voltak. Az osztrák harcedzett fegyelmezett kiképzett sorkatonaság, a Magyarnak inkább csak a lelkesedése volt, rossz vezetéssel (MÓGA sosem volt nagy talentum)

2011. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!