Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyit keres egy tizedes,...

Mennyit keres egy tizedes, százados, ezredes, vezérezredes, tábornagy?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

A hivatásos állomány fizetése több részletből áll össze. Ennek egyik része a rendfokozati illetmény, ez nem sok (őrmestereknél 2-3 ezer, százados, őrnagy 4-6 ezer, ezredes és feljebb 8-16 ezer Forint).


Ezen kívül van alapilletmény, ami egy magasabb összeg, és van a beosztási illetmény. (Ez az tulajdonképpen, ami a fizetések közötti különbségeket adja.)


Az összeadott rész illetményeket megszorozzák egy illetmény szorzóval, ami pl. életkortól és beosztástól függ. és valahogy így jön ki az az összeg, ami bruttó bérként szerepel. Bár sok részből tevődik össze, nem olyan magas, mint azt sokan hiszik.


Szóval így nem lehet megválaszolni a kérdésedet. A jövedelem nagyságát csak kis mértékben befolyásolja a rendfokozat, nagyobb mértékben az életkor (szolgálati idő), még nagyobb mértékben a beosztási illetmény. És persze van aki még kap különböző pótlékokat (nyelvpótlék, veszélyességi pótlék, stb).


Nagyon nagy a szórás. Csapatnál szolgáló őrmester nagyjából 80ezer... ezredes mondjuk bruttó 400ezer (persze megfelelő beosztásban), egy vezérkarnál dolgozó altábornagy mondjuk 900ezer... Szóval széles a skála.

2011. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csapatnál szolgáló őrmester 80 ezer?

1;Ehhez még hozzá jönnek a nyelv és veszélyességi pótlékok vagy már benne van?

2; tegyük fel hogy 12 éve szolgál egy t.őrmester csapatnál, van középfokú nyelvvizsgája-> mennyi a kereset és a juttatások?( cafeteria stb)

kösziii!

2011. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de meg nem tudom neked pontosan mondani... Sajnos nekem nincs hivatásos bértáblám, nem a bérszámfejtésnél dolgozom. :-)

30 év után, őrnagyként és kiemelt szakreferensként, elismert munkaerőként, most bruttó 370-et keresek, pótlékokkal együtt. A cafeteria pluszban jön rá, de még azt sem tudjuk pontosan, hogy idén mennyi lesz (tudod év elején nagy átszervezés és mélyszántás volt...). Én meg bevallom, nem érdeklődtem az őrmesteri fizetések után...

2011. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
megkérdezhetem milyen munkakört látsz el?
2011. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Vezető programfejlesztő vagyok :-) Tehát nem csapatnál...
2011. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem, Köszii!
2011. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy csapatnál dolgozó, őrmesteri rendfokozatot viselő, rajparancsnok helyettes kézbe:85 Eft-ot kap és ebben nincs benne a nyelv pótlék, veszélyességi pótlék(de ezt csak szerelők kaptak,javítók) a vesz.pótlékot pedig idén eltörőlték ami nettó 10Eft volt.
2011. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amiket én tudok: főtörzsőrmester csapatnál nettó 126ot kap kézbe, másik ismerősöm őrnagy csapatoknál nettó 200at kap kézbe,nyelvpótléka egyiküknek sincs, de mindegyik 40-45 éves és régóta az MHban vannak.
2012. ápr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy te nem vagy tisztában a rangokkal. A helyes ranglétra: Honvéd, őrvezető, tizedes, szakasz vezető, őrmester, törzsőrmester, főtörzs-őrmester, zászlós,törzszászlós, főtörzs-zászlós, hadnagy, főhadnagy, százados, őrnagy, alezredes, ezredes, dandártábornok, vezérőrnagy, altábornagy, vezérezredes.

Ezek közül a legnagyobb amit eltudsz érni a vezérőrnagy. A fizetésed még az iskolázottságodtól is függ. Ha nyolc általánossal mész oda 0 nyelvtudással akkor semmi jutalékot nem kapsz legfeljebb ha tiszt vagy kapsz 10 ezer forintot pluszba. De ha 1 egyetemet elvégzel kapsz 30 ezer forintot magas iskolázottság néven. Ha 1 nyelvet is tudsz az is 30 ezer plusz. ha 2 nyelv akkor már 90 ezer pluszba ha 2 diploma akkor már 130 ezer. Ezek együtt 2 diploma 2 nyelv már 220 ezer jutalék és ha tiszt vagy akkor 230 ezer. Ha még valamilyen katonai szervezetnél is ügyeskedsz akkor már 250 ezer. Úgyhogy előbb gondolkozz mielőtt írsz bármit is mert egy tábornagy sosem lesz a vezérezredes felett. (ma csak 1 db vezérezredes van: Pintér Sándor belügyminiszter)

2017. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MSONAJ válasza:
Kezdjük azzal,hogy nem rangok,hanem rendfokozatok.
2018. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!