Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményed Adolf Hitlerröl?

Mi a véleményed Adolf Hitlerröl?

Figyelt kérdés
Iratok,.....amit gondoltok.
2010. dec. 5. 13:28
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
43%
Hajrá Churchill!
2010. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 Royce ***** válasza:
29%
Szerintem egy bolond, paranoiás f@sz volt.
2010. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
27%

Miután már sokan beírták, hogy Hitler "talpraállította a gazdaságot", és még sokan be fogják írni, hadd jegyezzek meg valamit.


Hitler 1933-ban került hatalomra.

Németország adósságállománya milliárd márkában:


1933: 12,9

1938: 43,5

1939: 50,0


Na így állította talpra Hitler a német gazdaságot: egyenesen a csőd felé kormányozta. Aztán az államcsőd elől a háborúba menekült, amiből pedig az öngyilkosságba.


Hitler egy nyomorult pszichopata volt, aki nem tudott előre gondolkodni. A háborúban a kezdeti sikereit pedig főleg a szerencséjének és ellenfelei hibáinak köszönhette. Onnantól kezdve, hogy az ellenfelei kevesebbet hibáztak és végetért a mázlisorozata (1941-től), tehetetlen, egyre jobban széteső lúzer lett.

2010. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
23%

12-05 13:46


Ha Hitler 1939-ben meghal, akkor a németek nagyot csodálkoztak volna az 1-2 év múlva bekövetkező államcsődön, és gyorsan elkezdték volna újraértékelni Hitlert, a világtörténelem legnagyobb kóklereinek egyikét.

2010. dec. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
23%

12-05 14:12


Szabad választáson sohasem szerzett többséget, ezt nem árt megjegyezni, amikor divatosan ismételgetjük, hogy "tudta manipulálni a népét". Ha annyira tudta volna, megnyerte volna valamelyik választást.

2010. dec. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
81%
Nos Hitler igenis talpraállította a német gazdaságot(viszont az igaz, hogy a háború előtti évekre valamelyest visszaesett a gazdaság)! 1934-re a (1 év alatt!!) a német munkanélküliek száma a felére csökkent. A beindított közmunka-programok, infrastrukturális beruházások és nem utolsósorban a fegyvergyártás gyorsan éreztette hatását. 1936-ra Németország teljesen kilábalt a gazdasági világválságból. 1938-ban a Német Birodalom egymaga többet költött fegyverekre -a kormánykiadások 52%-át -, mint Franciaország, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok együttvéve. Na ez lett az oka, hogy Németország 1938-ra vesztett gazdasági teljesítményéből, de államcsőd közeli állapotról egyáltalán nem lehet beszélni. 2 út volt lehetséges: vagy visszavesznek a fegyverkezésből vagy pedig a környező országok megszállásával tovább folytahatják ezt a fegyvergyártási tempót. Hitler az utóbbi mellet döntött. 1938. márciusában Ausztria bekebelezésével (Anschluss), a Német Birodalom nemcsak vasérclelőhelyekhez és olajmezőkhöz, hanem 200 millió dollár aranyhoz is hozzájutott tehát folytahatta a nagy iramú fegyverkezést. Összefoglalva: Hitler a Német gazdaságot a weimari köztársaságihoz képest jócskán megerősítette és csak az 1938-as években esett kicsit vissza, de állacsődtől egyáltalán nem kellet tartani még.
2010. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
85%

Hitlert kóklernak nevezni elég nagy szó, én összetenném a két kezem, ha négy évig egy olyan kókler lenne Magyarország vezére, mint Adolf Hitler.

52% meg egyszerűen egy liberális h*lye. Nem feltétlenül baj az, hogy liberális,az zavar inkább, hogy te id*óta vagy.

Az téged ne zavarjon, hogy az államadósságot nagyon figyelembe veszed, de gondolom az nem jutott eszedbe, hogy Franciaország lerohanása nem szerencse volt, hanem egy iszonyú jó taktika (amit nem Hitler talált ki). A villámháború. Norvégiában a francia csapatok egy része ottmaradt, és vereséget is szenvedtek. A németek bedarálták Európában a szövetségeseket. Görögországot sem a britek hadiszerencséjének köszönhették, Kursztk-nál rossz helyen csatáztak, mert az iránytű használhatatlan volt.

Szóval a németek egyáltalán nem voltak kóklerek, a kezdők akkor a britek és a franciák voltak, és én sajnállak a legjobban, hogy apád és anyád ennyire lesz@rta azt, hogy mi lesz a gyerekéből. Nem Hitlert kell imádni, hanem egyszerűen rájönni, hogy Németország gazdasága messze megelőzte a világ 1/4-ét.

A Francia Birodalom leigázása pedig a te különös eszméiddel biztosan nem sikerült volna.

Sajnállak.

2010. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
2%
Látom pozitívumot avagy igazat hiába ír az ember mert leminuszozzák, inkább csak azt írom amit mindenki elvár: ,,maga volt a megtestesült gonosz, a született sátán aki romba döntötte egész Európát"
2010. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
28%

21:38


"Nos Hitler igenis talpraállította a német gazdaságot(viszont az igaz, hogy a háború előtti évekre valamelyest visszaesett a gazdaság)! 1934-re a (1 év alatt!!) a német munkanélküliek száma a felére csökkent."


Hogyan is?


1) Rengeteg hitelből felpörgették a fegyvergyártást,

2) Igyekeztek kivonni a nőket a munkaerőpiacról

3) Szintén hitelből közmunkaprogramokat finanszíroztak, pl. azt az autópályaépítést, amit már a Brüning-kormány jóváhagyott,

4) 1933-ra az összes európai országban elkezdődött a gazdaság élénkülése, Németország nem volt kivétel.


"A beindított közmunka-programok, infrastrukturális beruházások és nem utolsósorban a fegyvergyártás gyorsan éreztette hatását."


Igen, az eladósodásban különösen. Ezért 1939-re lényegében két lehetőség maradt: államcsőd vagy háború. A háborút választották.


"Összefoglalva: Hitler a Német gazdaságot a weimari köztársaságihoz képest jócskán megerősítette"


A fogyasztási cikkek gyártása nem emelkedett. Csak a hadiipar lendült fel, ami viszont improduktív, csak viszi a pénzt, nem hozza.


A fogyasztási cikkek minősége romlott az importkorlátozások miatt.


A német reálbérszint 1938-ig 25%-kal csökkent 1933-hoz képest.


1936-ban élelmiszerellátási zavar (magyarul éhezés) alakult ki.


Hitler gazdaságpolitikáját önsorsrontó dilettantizmus jellemezte, és még ennél is rosszabbul szerepeltek a náci "gazdaságpolitikusok" a háború kitörése után, amikor is nem sikerült felfuttatniuk a hadigazdaságot. Egészen Albert Speer színre lépéséig Németország az (a szövetségesekéihez képest amúgy is csekély) lehetőségei alatt teljesített.

2010. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
31%

21:52


"52% meg egyszerűen egy liberális h*lye."


Nem vagyok liberális. Ellenben nem hat meg túlzottan a személyeskedés. Az érvek esetleg érdekelnének, a puffogás, a hiszti nem érdekel.


"Az téged ne zavarjon, hogy az államadósságot nagyon figyelembe veszed, de gondolom az nem jutott eszedbe, hogy Franciaország lerohanása nem szerencse volt, hanem egy iszonyú jó taktika"


Kezdjük azzal, hogy Hitler abban reménykedett, hogy a britek és franciák nem üzennek hadat. Tévedett. Aztán abban reménykedett, hogy elfogadják a békeajánlatait. Megint tévedett. Franciaország lerohanása kényszerű lépés volt. És mire ment vele? Semmire, mert utána megint elutasították a békeajánlatait.


Hitler úgy haladt "győzelem"-ről "győzelem"-re, hogy közben mindent elért, kivéve a céljait.


Értem, hogy imádod Hitlert, csak éppen a történelem megértéséhez nem segít hozzá az imádat és a gyűlölet. A történelmet racionálisan, nem pedig érzelmileg kell megközelíteni.


"Szóval a németek egyáltalán nem voltak kóklerek"


Hitlerre mondtam, hogy kókler. A németek nem voltak mind azok. Jellemzően csak a nácik, a kocsmai verekedők és begőzölt prolik erőszakos pártja voltak fogékonyak a hitleri kóklerségre.


"Nem Hitlert kell imádni, hanem egyszerűen rájönni, hogy Németország gazdasága messze megelőzte a világ 1/4-ét."


Amíg nem jött Hitler, és nem hagyott maga után romhalmazt.


"A Francia Birodalom leigázása"


Az mikor volt? Átmenetileg megszállták ugyan Franciao.-t, de én úgy emlékszem, hogy 1945-ben francia fennhatóság alatt volt Németország egy része. A Saar-vidéket csak 1957-ben adták vissza a németeknek. Szóval ki is nyerte a háborút? Tényleg nem tudod?

2010. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!