Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az olaszok zsákmányként...

Ha az olaszok zsákmányként megtarthatták volna az OMM flottájának zömét, azzal időben előbb megvalósult volna olasz-francia konfliktus?

Figyelt kérdés
OMM= Monarchia. A washingtoni flottaszerződés az Egyesült Államoknak és Nagy-Britanniának kedvezett, és főleg Olaszországot és Japánt alázta meg. Arra hivatkozva pl. hogy az olaszok ne kerüljenek bátorító erőfölénybe a francia haditengerészettel szemben.

#kormány #I. világháború #haditengerészet #Tegethoff-osztály #washingtoni flottaszerződés
tegnapelőtt 22:10
1 2
 1/13 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


NEM.


1.) Olaszország katonai törpe volt Franciaországhoz képest. 1918 legvégén, a német összeomlás után a francia szárazföldi hadsereg volt a legerősebb a világon, a francia légierő pedig a második legerősebb.

A két világháború között a franciák folyamatosan elsöprő szárazföldi és légi erőfölényben voltak az olaszokkal szemben, Franciaország az 1930-as evek végén 110 harcképes hadosztályt tudottkiállítani 3500 db tankkal és 10 000 db ágyúval, Olaszország 19 harcképes hadosztàlyt 300 db tankkal és 800 ágyúval.


2.) Az osztrák-magyar hadihajók elavultak voltak. A 3 db dreadnought csatahajó is a 305 mn-es lövegeivel erősen harmadosztályúnak számított a modernebb, 340, 343, 356, 380 és 381 mm-es lövegekkel felszerelt, első

és masodik generációs szuper dreadnought csatahajókhoz képest.


3.) Nem igaz, hogy Japánt megaláztaták volna a washingtoni flottaegyezménnyel, hiszen a brit és amerikai csatahajóallomány vízkiszorítása 60%-át engedélyezték neki. Amikor Japán gazdasági ereje az amerikai egyetemen, a brit birodalmi egyötöde volt 1920-ban. Vagyis Japán összehasonlíthatatlanul gyengébb volt, mint akár az USA, akár a Brit Birodalom. Japán katonailag a II. világháborúban is sokkal gyengébb haderővel rendelkezett, mint a britek.


Franciaország egy egy-egy elleni háborúban reggelire megette volna Olaszországot.

tegnap 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kürasszír ***** válasza:
100%

Javítás:


Japán gazdasági ereje egyhetede volt Amerikáénak.

tegnap 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fent is írják: nem. Az olaszok egyedül túl gyengék lettek volna. A II. Vh. idején is csak akkor indítottak már offenzívát amikor a francia hadsereg gyakorlatilag már verve volt - s akkor is csúfos veszteségeket szenvedtek el a szétesőben lévő franciáktól.
tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha már szóba került a Tegethoff osztály, akkor egy kis különlegesség:

[link]

tegnap 14:15
 5/13 A kérdező kommentje:

Elfogadom a leírtakat-többnyire.

Pont mostanában nézegettem az Oahu szigetnél elsüllyesztett vagy súlyosan megrongált amerikai szuper-dreadnoughtok fő adatait. Némelyik a Tegethoff osztály tagjaihoz hasonlóan kimondottan lassú egység volt. Játszunk el a gondolattal: ha az olaszok megterveznek egy 35 cm-es ágyút, és 35 cm-es ikertornyokra cserélik át a T-ok és a saját régi csatahajóik fegyverzetét (+ a lévédelmi tüzérség megerősítése) akkor van 7 db 35 cm-es főtüzérséggel fölszerelt csatahajójuk az új, harmincas években megtervezett egyságek mellett. Azért ez érezhetően enyhítette volna a francia fölényt. Másrészt keletről a francia szövetséges Szerb-Horvát-Szlovén Királyság fogta szendvicsbe az olaszokat, és haditengerészetüket. Ez repülőgép, tengeralattjáró, és torpedónaszád támadásokat jelenthetett abból az irányból. Ezek fényében nagyon érthető, hogy az olasz külpolitika Magyarország és Ausztria, majd a Harmadik Birodalom felé fordult. Teljesen logikus út volt.

tegnap 14:48
 6/13 kürasszír ***** válasza:
100%

# 5


SZERINTED HOGY ZAJLITT VOLNA EGY FRANCIA-OLASZ HÁBORÚ?


NEM TENGERI HÁBORÚ LETT VOLNA!!!!


HANEM SZÁRAZFÖLDI.


110 francia hadosztály 3500 tankkal és 10 000 ágyúval rázúdul a csak 19 harcképes hadosztàllyal, 300 tankkal és 800 ágyúval rendelkező olasz hadseregre, és 6-8 hét alatt SZÉTVERI ÉS MEGSZÁLLJA OLASZORSZÁGOT.


TOVÁBBÁ:


A USS Oklahoma és a USS Arizona klasszisokkal erősebb csatahajók voltak, mint a Tegethoff-osztály egységei. Mellesleg jóval nagyobb méretűek is.


A páncélzatuk fényévekkel erősebb volt, mint az osztrák-magyar dreadnought csatahajóké.


Nem egy kategóriáról van szó.


Az USS Oklahoma és a USS Arizona második generációs szuper dreadnought csatahajók voltak, pont két generációval fejlettebbek a Tegethoff-osztály egységeinél.

tegnap 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kürasszír ***** válasza:

# 5


Szerinted ha Franciaország szárazföldön harcértékben 8-10-szer erősebb Olaszországnál, de haditengerészetben nagyjából egyformák, akkor hol támadtak volna a franciák?


EVIDENS, HOGY SZÁRAZFÖLDÖN.

tegnap 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, túl nagy a francia szárazföldi fölény. Olaszország szárazföldi hadserege kis túlzással Romániáénak felelt meg. A haditengerészet fejlesztése volt a fő vonal, de az ország szegényebb volt, mint Franciaország. Az olasz légierő papíron jobban néz ki, mint a szárazföldi csapataik, de akadt egy sor gyengeség a levegőben is. Csak 1943 nyárra jutottak olyan géphez, amely összemérhető a német Ju 88 alaptípussal. Ha ez előbb megvan, és megfelelő számban, akkor a Földközi-tenger közepe olasz Gibraltárrá változik. Hiányzott még egy olyan kétmotoros távolsági vadászgép is, mint a P-38, a Beaufighter, vagy a Ki-45 Toryu. Ilyen géppel 1940-41-ben a német légierő sem rendelkezett, pedig a Földközi-térségben ez alapvető lett volna. (Líbiába irányuló konvojok és a tengeren lévő olasz hadihajó-kötelékek megfelelő légi biztosítása, stb.)
tegnap 19:56
 9/13 A kérdező kommentje:
Az olasz-francia szárazföldi határnál viszont annyi a gond, hogy a hegyek miatt elég jól védhető. Ezt az olaszok is megtapasztalták, amikor 40-ben ők akartak-igyekeztek átmenni.
tegnap 20:04
 10/13 kürasszír ***** válasza:

# 9


8-10-szeres francia erőfölényt nem lehet volna feltartóztatni magashegységi terepen sem.


Mellesleg az olasz hadsereg harcértéke és harci morálja rendkívül gyenge volt.


Lásd:


1940-ben összesen 450 000 olasz támadt 48 000 brit ellen Észak- és Kelet-Afrikában, az eredmény katasztrofális olasz vereség lett.


Vagy a görögországi olasz invázió kezdetén többszörös számbeli fölénnyel sima verséget szenvedtek az olaszok a görögöktől.

tegnap 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!