Mit csinál egy műszakis, és egy híradós katona?
Fúúú nagyon szépen kszi a választ:)
Azért kérdeztem mindezt mert láttam műszaki videót, és ott fát vágtak stb és ez ledöbbentett. A híradó katona akkor ottvan a többi katonával, csak "nem megy előre harcolni"?
Nagyon szépen köszönöm a választ:)
És te hol végeztél?
Vagy hol lehet híradónak vagy műszakinak jelentkezni?
Nem tudom eldönteni melyiknek jelentkezzek :S:D
Az a baj hogy nekem eléggé sz*r a tanulmányi átlagom...
És ha érettségi után a kinizsire jelentkezek ott hány évig kell lenni?
Vevőközpontban dolgoztam - a Varsói Szerződés érájában.
Adtunk-vettünk, ügyeletes vételt biztosítottunk, gyakorlatokon vettünk részt, - amely az én esetemben fix telepítésű hírközpontok között került végrehajtásra.
A rádióelektronikai felderítés nem tévesztendő össze a híradással.
A híradás objektumainak felfedésével, rögzítésével, lehallgatásával,technikai paramétereinek rögzítésével, elemzésével foglalkozik a rádióelektronikai felderítés.
A híradás feladata - az összeköttetések fenntartásán és a megbízható minőségű információcserén túl - az, hogy a híradásunk iránt érdeklődő rádioelektronikai felderítés dolgát megnehezítsék.
Erre találták ki a rádióforgalmi szabályokat, amelyek betartása a garancia arra, hogy nehezen lehessen beazonosítani egy sugárforrás hovatartozását.
Békeidőben unalmas, monoton tud lenni a híradó munkája azzal együtt is, hogy a rádióforgalmi adatok időbeli leváltásáért közvetlenül a híradó katona felel.
Ez érvényes a kulcsok, a híradás gyors és hatékony bonyolításához szükséges, meghatározott rendben cserélendő adatokra is...
Ezt felügyeli, (felügyelte) a rádióügyeletes, vagy a hírügyeletes.
Nem árt, ha ismeri a rábízott technikát, - szinten tartó ismereteket szív magába időről-időre.
Önképzés, továbbképzés soha nem árt.
Az én szememben nem híradó az, aki nem ismeri a legalapvetőbb kommunikációs formának alapelemeit, a távírójeleket, - még akkor sem, ha már nem szabvány...
Amíg a Szerződés híradásában dolgoztam, igaz volt a mondás, hogy "Minden Herz-en ott vagyunk!"
A legmonotonabb része ennek a munkának az "Ügyeletes vétel" volt, - mert a frekvenciára bármi is telepedik rá, csak külön parancsra lehetett elhangolni róla a készüléket. A állomások "kiseggelése" egy ilyen frekvencia esetében nagyon unalmas, altatóbb tud lenni, mint amikor a bölcsőben ringatnak egy csecsemőt.
Ahhoz is kell adottság, hogy az ember ilyen körülmények között ébren és éber tudjon maradni.
Nagyon nem tudom eldönteni melyiknek mennyek.
Szerintetek békeidőben melyik az izgalmasabb?
A műszaki vonal embert próbálóbb, - tevékenységének gyümölcse kézzel foghatóbb, szemmel láthatóbb, a hétköznapi életbe jobban illeszthetőbb.
Nem egyszerű a műszaki katona élete sem:
Csak csapatban, szervezetten, jó fizikummal, és széles körű képzettséggel, rálátással lehet ütőképes egy műszaki alakulat. /-Ex- VSz - híradós voltam/
Viszont, ha csak kicsit is érdekel a híradó-szakma meg kell fontolni! :D Kinizsi = 1 év
"A híradás olyan, mint a levegő. Csak akkor veszik észre, amikor nincs!"
Teljes mértékben egyetértek az előttem íróval!
-Gondolj bele, hogy milyen dühös tudsz lenni akár Te is, ha nem foghatóak a televízión a kedvenc csatornáid, vagy fel szeretnél csatlakozni az internetre és közli Veled a szolgáltatód, hogy "Sorry!..."
A híradás a fegyveres erők érrendszere, idegrendszere!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!